Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca trebuh

trebuh

Pozdravljeni! V torek me je začel boleti najprej želodec, nato še trebuh. ponoči sem imela nekakšne krče, včeraj je bilo ok. Danes so se mi spet pojavile te bolečine, kot nekakšno napenjanje, krči. Prebava je normalna. Temperaturo imam rektalno 37,5. Bolečine so v predelu levo od popka, včeraj so me bolele tudi ledvice. Sem nekaj dni pred menstruacijo, bi lahko bil to razlog? Enako je bilo prejšnji mesec. Zaščite nimam ( pred 3 meseci sem si dala odstraniti špiralo. ) Me skrbi, da bi lahko bil slepič? Pa še to, pred pol leta sem bila napotena na UZ trebuha ( še nisem bila ) zaradi povečanih vrednosti AST, ALT iN GGT. Kaj to pomeni, je lahko povezano? Hvala in lp

Pozdravljeni!

Malce nereda ja zaznati v vašem pismu! Če ste bili napoteni na UZ trebuha, potem je to potrebno napraviti. Pri povišanih vrednostiih AST, ALT in GGT najprej sprašujemo po uživanju sredstev, ki spremenijo delovanje jeter (alkohol, razna poživila…). Napenjanje se pojavlja tudi pri številnih drugih prehrambenih razvadah, mastni hrani, aerofagiji (požirannje zraka, na primer pri žvečenju). Lahko pa gre navsezadnje za predmenstrualni sindrom.

Danica Rotar Pavlič

New Report

Close