Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika totalna proteza pri osebi z motnjo v duševnem razvoju2

totalna proteza pri osebi z motnjo v duševnem razvoju2

Spoštovani!
sicer sem eno sporočilo že poslala,vendar ne vem, če ste ga dobili. Zanima me glede zobe proteze pri odrasli osebi z motnjo v duševnem razvoju. Namreč, varovanka je dobila svojo prvo protezo, navaden material, gre pa za totalno protezo z mudokin. ali komb.odtisom. Cena je 800eu, kar je kar veliko za njo, glede na to, da ima 42eu invalidnine na mesec. Zobozdravnica ni povedala cene, ko jo je zavodska sestra peljala tja – samo, da ima čeljust primerno za zobno protezo in da ji jo lahko naredi. Zato bi Vas rada vprašala, kako je s tem, ali mogoče akj veste, ali zavarovalnice krijejo stroške tem osebam? Namreč, zobozdravnica popravlja zobe vsem varovancem v zavodu, tako otrokom (po opisu na zzzs je mladinska zobozdravnica) kot odraslim (na kartico jim popravlja zobe z zobnimi zalivkami (plombami) in jih puli – še nismo plačali tega, oz. varovanci za to delo niso plačali). Mi lahko poveste, ali je torej varovanka v celoti dolžna poravnati strošek, ali ji ga kaj pokrije zavarovalnica?
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!
Petra

Pozdravljeni,
kolikor jaz vem, protezo krije zavarovalnica in je pacient upravičen do nove vsakih 5 let. Glede na to, da pravite, da ima zobozdravnica koncesijo za otrosko in mldinsko zobozdravstvo je možno, da ima tisti nizek odstotek, ki ji dovoljuje sprejem odraslih pacientov že izpolnjen, zato je storitev potemtakem samoplačniška. Bi pa vas bila dolžna na to opozoriti vnaprej, ko ste se odločali za protezo. Najbolje, da se pogovorite z zobozdravnico. Lahko pa da ste prejeli račun po novem sistemu, kjer piše koliko je cena storitve in kaj vam zavarovalnica plača, vi pa niste dolžni nič več plačati. Oglejte si račun še enkrat natančno.
LP Andreja

New Report

Close