Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Topa bolečina od križa do meč

Topa bolečina od križa do meč

V križu sem toga, bolečina pa se mi sprehaja iz križa v kolke in dol po nogah. To je topa bolečina, težko čepim in dolgo sedim. Je to mogoče revma.
Imam tudi krčne žile, ne preveč očitne.Včasim imam v mečih krč.43 let.

Mogoče je pa išias? Pojdite do nevrologa…A vas peče v bedrih in pod ritjo?

Peče me ne, kolki me pa bolijo.
Kakšna je razlika med revmo in išiasom?

Hvala.

Pri ishiasu poteka ostra, pekoča bolečina čez bedra, pod ritjo, in dol po nogah v pete in palce….Tako boli, d atežko se usedež, boli celo, ko imaš hlačke na sebi…ta predel, kjer je center živca ishiadikus…poglej na googlu..terapija je dolgotrajna, pa ponavljajo se ti napadi. Težko stopiš na nogo in večina opisuje da jih je zadela bolečina kot da bi strela usekala v bedra in skozi nogo…
Revma boli tako, da te pač “trga” v kosteh. Bolečina je pri gibu grozna, topa, intezivna….nekako (pri sebi opisujem) kot da bi imel nek oklep okoli členkov ali sklepa, ki ne pusti opraviti giba…jaz bi včasih kar zajokala od bolečin…
Razlika med nevrološko in revmatološko bolečino ni velika…pri revmi sklepi otekajo, malo pordijo…pri nevrološki bolečini je občutek opečenosti, kot da bi na žerjavico stopil…na otip je predel med bokom in trtico zelo boleč..
Lahko bi še in še opisovala…že 1 leto jemljem neke tablete proti ponavljajočim se ishiasom, pa ni vleiko bolje, samo kile sem nabasala..
Upam da sem ti kaj pomagala.
Aja, pa krvne preiskave pokažejo pri revmi, vendar če se revma še ni razvila, izvidi ne pokažejo takoj vnetja…

Hvala sladkorček, si mi pomagala. Mislim, da je revma, me je pa za nazaj gledano tudi ishias grabil. Torej sva z mamo sedaj na istem 🙂
lp

New Report

Close