Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami tolmačenje na tv slo 3, vsak večer ob 19. uri

tolmačenje na tv slo 3, vsak večer ob 19. uri

Od 15. decembra dalje je možno spremljati TV Dnevnik s tolmačem na programu SLO 3 in sicer ob 19. uri. Tolmačenje traja pol ure in vkolikor bodo zasedanja državnega zbora še trajala, bo temu primeren tudi zamik oddaje Dnevnik s tolmačem, ki bo takoj po zaključku zasedanja državnega zbora.

Program TV 3 lahko vidijo v vseh krajih Slovenije.

Lep praznični pozdrav!

mag. Petra Rezar

Priznati moram, da mi izraz tolmačenje v tem primeru ni najbolj povšeči, zaradi vsebine.
Če samo en jezik v drugega spraviš je to prevajanje. Npr slovensko v angleško. Vsebine pa naj ne bi prevajalec menjal.

Tolmačenje pa po moje zajema že razlaganje, in ni čisto prevajanje.
Pač, ne pove ti dobesedno in miselno identično, ampak ti tolmači, oz razlaga o čem je bilo govora.
Malo prosto pač.
Pač nekaj umetniške in vsebinske svobode si vzame tolmač sam.

Sicer pa je tudi pri prevajanju več besed, sinonimov, ki naj bi povedale oz pomenile isto, pa v resnici ni povsem identično in včasih z uporabo drugega kao sinonima, dejansko prevajalec izkrivi tisto, kar je bilo v originalu izjavljeno.

Torej:
zakaj tolmač in ne prevajalec?
Oboje sta slovenski besedi.
A je vsebinski razlog ali pa kar tako, ker je bolj kožuhasta beseda?

LP

Lep pozdrav Miha,

pa res, se strinjam, dobro vprašanje.

Morda se bo kdo oglasil, da pove kaj več ali pa se obrnite direktno na Združenje tolmačev slovenskega znakovnega jezika.

Vesele praznike:-)

mag. Petra Rezar

lepa fotka. paše gor.

Glede praznikov,
hvala, in enako.

lepa fotka. paše gor.

Še lepša ženska kot fotka…..alloo Mihec!!
Pa brez zamere Petra!

Vesele praznike vsem skupaj!

Robert, žal je osebno nisem srečal. Vidim le fotko. In le to lahko presojam.
Lepo. Prijetno. Toplo. Naravno. Prisrčno…
Žal ja ostrina in povečava mala. Največ namreč vidim iz oči.

Vsem voščim prijazno leto 2010.

Tudi jaz vam vsem na tem forumu voščim srečno, veselo, zdravo in zadovoljstva polno novo leto 2010.

New Report

Close