Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Tiščanje na urin po ligaturi hemoroidov

Tiščanje na urin po ligaturi hemoroidov

Pozdravljeni,

Po prvi opravljeni ligaturi notranjega hemoroida se soočam s težavami tiščanja na urin, občutkom nepopolne izpraznjenosti mehurja in občasne inkontinence. Težave so najbolj pogoste po odvajanju blata in v roku nekaj ur počasi venijo. Če blato odvajam večkrat dnevno, je stanje še toliko slabše.

Približno 4 mesece po prvi ligaturi se je pojavilo vnetje sečil (najdena kri v urinu) in od takrat so prisotne zgoraj omenjene težave. Do danes opravljene 3 ligature, ena me še čaka čez cca 1 leto.

Urin je bil po zdravljenju vnetja z antibiotiki pregledan večkrat in je bil čist. Zadnja kontrola krvi je pokazala rahlo povečane K-Monocite (vrednost 10,4). Bi bilo lahko vnetje mehurja/sečil oz. omenjene urološke težave povezane z ligaturo oz. s hemoroidi ali gre zgolj za nesrečno naključje? Pri proktologu kjer sem opravljal ligature zanikajo vse možnosti povezave hemoroidov/ligature z mojimi urološkimi težavami, sam pa sem na to temo na spletu našel kar nekaj možnih povezav.

Naročen sem tudi k urologu in čakam, da pridem na vrsto.

Vse skupaj se vleče že dobro leto in zelo bom zelo vesel kakršnega koli odgovora.

Lp

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Odgovor na objavo uporabnika
Aj23, 14.07.2022 ob 19:57

Pozdravljeni,

Po prvi opravljeni ligaturi notranjega hemoroida se soočam s težavami tiščanja na urin, občutkom nepopolne izpraznjenosti mehurja in občasne inkontinence. Težave so najbolj pogoste po odvajanju blata in v roku nekaj ur počasi venijo. Če blato odvajam večkrat dnevno, je stanje še toliko slabše.

Približno 4 mesece po prvi ligaturi se je pojavilo vnetje sečil (najdena kri v urinu) in od takrat so prisotne zgoraj omenjene težave. Do danes opravljene 3 ligature, ena me še čaka čez cca 1 leto.

Urin je bil po zdravljenju vnetja z antibiotiki pregledan večkrat in je bil čist. Zadnja kontrola krvi je pokazala rahlo povečane K-Monocite (vrednost 10,4). Bi bilo lahko vnetje mehurja/sečil oz. omenjene urološke težave povezane z ligaturo oz. s hemoroidi ali gre zgolj za nesrečno naključje? Pri proktologu kjer sem opravljal ligature zanikajo vse možnosti povezave hemoroidov/ligature z mojimi urološkimi težavami, sam pa sem na to temo na spletu našel kar nekaj možnih povezav.

Naročen sem tudi k urologu in čakam, da pridem na vrsto.

Vse skupaj se vleče že dobro leto in zelo bom zelo vesel kakršnega koli odgovora.

Lp

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Lepo pozdravljeni! Po proktoloških operacijah se lahko pojavijo težave z uriniranjem, predvsem kot retenca. Težave so bolj pogoste pri klasičnih operacijah kot ligaturah, vendar bi tudi ob ligaturi bile možne. Običajno so prehodne narave in minejo v tednu dni oziroma ko se mesto ligature poceli.

obstaja možnost, da je povezano s posegom, malo nenavadno sicer je da težave niso prehodne narave, je pa seveda tudi možno da gre za “nesrečno naključje”.

Bi bilo smiselno opraviti kakšen dodaten pregled, da se izključi poškodbe po ligaturi oz. se pregleda stanje na mestu ligatur? Mogoče ponovno proktoskopija/rektoskopija? Kakšen nasvet? Predvsem se bojim kako naprej, če bodo izvidi pri urologu b.p.

Hvala!

Odgovor na objavo uporabnika
Aj23, 15.07.2022 ob 13:04

Bi bilo smiselno opraviti kakšen dodaten pregled, da se izključi poškodbe po ligaturi oz. se pregleda stanje na mestu ligatur? Mogoče ponovno proktoskopija/rektoskopija? Kakšen nasvet? Predvsem se bojim kako naprej, če bodo izvidi pri urologu b.p.

Hvala!

Morda bi bil najbolj na mestu MR medenice da se preveri stanje stene črevesja, če je morda kak edem in pa kontrolna proktoskopija.

Hvala za podan nasvet!
Če bi bilo na mestu ligatur karkoli neobičajnega, se to potem vse vidi s proktoskopijo? Prebral sem veliko na temo živčevja, da se z ligaturo lahko v rektumu/zadnjiku poškoduje živec, ki potem povzroča tudi urološke težave. Predvsem mi je največja uganka to “natiskanje” na urin takoj po defekaciji.

Kaj pa medenično dno, vpliv le tega na hemoroide in krepljenje z izvajanjem Keglovih vaj. Je pametno izvajati ali ne? Hvala za odgovor.

Odgovor na objavo uporabnika
Aj23, 19.07.2022 ob 13:22

Hvala za podan nasvet!
Če bi bilo na mestu ligatur karkoli neobičajnega, se to potem vse vidi s proktoskopijo? Prebral sem veliko na temo živčevja, da se z ligaturo lahko v rektumu/zadnjiku poškoduje živec, ki potem povzroča tudi urološke težave. Predvsem mi je največja uganka to “natiskanje” na urin takoj po defekaciji.

Kaj pa medenično dno, vpliv le tega na hemoroide in krepljenje z izvajanjem Keglovih vaj. Je pametno izvajati ali ne? Hvala za odgovor.

Proktoskopija prikaže površino sluznice- vidna je lahko brazgotina po ligaturi, regeneratorni polip, ali nič.
MR prikaže steno črevesja v vseh plasteh.

Vaje lahko izvajate, če imate občutek da vam stanje slabšajo pa prenehajte.

Pozdravljeni,  g.AJ23 omenjene težave z “uriniranjem” ne bodo izginile/moje mnenje. (siljenje na urin po odvajanju, meni bolečine sevajo v sprednjo sramno kost in do sredine hrbtenice, zatorej je brez dvoma vprašanje živčevja) Tudi sama sem opozorila proktologe na morebitno poškodbo živčevja? Prosila za razlago, nasvet, mišljenje, hipotezo….nekaj kar bi nas pripeljajo do izvora težave in morebitno kuro. Dobila sem vse razen neposreden odgovor na vprašanje: Je ob ligaturi poškodovan živec? Po dveh letih, še vedno ne vem in me še vedno po oddvajanju sili na urin. Nagon po oddvajanju urina poskušam ignorirati čim dlje da mišica ostane močna in kontrolirana, če je to sploh smiselno. Upam, da v tem letu najdem odgovor, da lahko uspešno odpravimo posledice, nič drugega. Motiti se je človeško. Če kdo pozna odgovor ali pa lahko deli osebno mišljenje/znanje, glede poškodbe živčevja pri ligaturi, bom/o zelo hvaležni.

Lep pozdrav SQ

Opravljenih imam cca 5 ligatur, torej posegov, ko se hemeroid obglavi z elastiko.

Tudi sam se se srečeval s podobnimi občutki, vendar so kmalu izzveneli.

Sedaj razmišljam, da živci v samem obglavljenem hemeroidu nimajo veze z živci, ki nam kontrolirajo uriniranje. Vendar se spomnem, da te neposredno po posegu vse skupaj kar precej iritira. Prej bi rekel vseeno, da ti lahko poškodujejo živce pri klasičnih operacijah danke….

New Report

Close