Najdi forum

Ta Irenkulja pa postane prav osebno prizadeta, če se nekdo ne strinja z njo.

Irenkulja, mene ne zanima, kaj ti meni privoščiš. Nikoli ne bom sočustoval z ženskami, ki živijo z nasilnimi tipi.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Težka tema… al pa v bistvu ne… ker, četudi sem ženska in naj bi domnevno držala in sočustvovala z ženskim spolom, v primeru nasilja in življenja z naslinežem, z ženskami ne sočustvujem. V mojem srcu ni sočutja za osebo, ki nima toliko jajc, da bi nekaj spremenila – če že ne zaradi sebe, pa zaradi morebitnih otrok.

Vsi se zgovarjajo na ne vem kakšne zadeve, pa kako je težko oditi, pa kam potem, pa ne vem kakšne blodnje, pa kako ni tako preprosto – a je lažje prenašati udarce in biti maltretiran, povrh vsega pa otrokom ponuditi krasno popotnico za življenje?

Enkrat me je udaril. Enkrat samkrat. V jezi baje, ker sem mu stopila na žulj. In sem šla. In mi ni žal. In vem, če se to zgodi še kdaj, bom prav tako šla. Treba se je le odločiti.

In ne, ne bi klicala CSD-ja za druge ali karkoli podobnega in ne bi se vtikala. Nikoli. Če pa bi me kdo prosil za pomoč, pa bi pomagala, takoj. Ampak rinila nekam, sama od sebe – nikoli.

Bad ideas indicate an open mind...

Kolikor sem uspela prebrati doslej zapisano, si odgovor na postavljeno vprašanje dobil še preden si vprašanje sploh zastavil (imaš lepo razloženo dinamiko nasilja v družini v več zgoraj objavljenih zapisih).

Jaz dodajam še tole:

———————————————————————

“… o telesnem nasilju v minulih petih letih (velja za Slovenijo) govorilo 7,1 odstotka moških in 15,1 odstotka žensk. 36,65 odstotka vprašanih žensk je bilo žrtev psihičnega nasilja, pri moških je odstotek manjši.”

“Telesno in duševno nasilje je izkusilo 10,7 odstotka vseh, in sicer 4,1 odstotka vseh moških in 14,5 odstotka vseh žensk. Kot nasilneži se največkrat pojavljajo moški, čeprav ženske niso izjeme.”

http://simonasolinic.wordpress.com/2008/11/19/partnersko-nasilje-ali-res-ne-bo-nikoli-vec-udaril/

———————————————————————-

“Mnogi raziskovalci menijo, da je za nasilje v družini v osnovi kriva DRUŽBA in da so ženske žrtve nasilja predvsem zaradi tega, ker živimo v PATRIARHALNEM SISTEMU, ki mu vladajo pravila in norme, ki podpirajo moško prevlado nad ženskami.”

“Dominacije nad ženskami so v večji meri zmožni moški, katerih žene so od njih odvisne bodisi ekonomsko ali psihološko in bi v primeru, da bi zveza razpadla, ženska bolj trpela. Bolj ko je ženska odvisna od moža, večja je verjetno, da bo postala žrtev nasilja, saj so ženske, ki so v zakonski zvezi v podrejenem položaju, v manjši meri zmožne nasilje preprečiti, s emu izogniti ali ga celo končati, kot ženske, ki so z moškimi v enakovrednem razmerju.”

http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/omejc-barbara.pdf

… očitno je edina varovalka ta, da nikoli ne dovoliš biti od kogarkoli kakorkoli odvisen.

Bi kaj pomagalo, če bi se s temi, ki se vedejo kot podivjani psi, tudi ravnali tako? Bi jih bilo treba zagrabit za vrat, obrnit na hrbet in jim dati vedet, kje jim je mesto … sedi, lezi, tačko, marš domu … A? :)))

In zato si je zaslužila, da jo je tip najprej pretepal, nato pa še zaklal. No pol pa bodi tak frajer, pa pojdi to v faco povedat dvema otrokoma, ki sta ostala brez mame. Nedvomno bosta razumela, saj imaš zelo dobre argumente.
Spider po bitki so vsi radi generali. Pa kako je fino pamet solit o stvareh, ki jih nisi izkusil.[/quote]

Zakaj pa si je vzela takega, ki jo pretepa?

Še vedno nisem dobil odgovora na to vprašanje.[/quote]

Ti podatki ne pomenijo, da je nasilja nad moškimi manj, pomenijo le, da moški nasilje nad njimi težje priznajo in bolj prikrivajo.

Sej kater dec bo pa priznal, da ga baba doma tepe?

So ti zgoraj razložile. Zato ker je imela slabo otroštvo.
Ko se ga je pa naveličala. je pa slabo otroštvo izginilo.

PS.
Moški nimajo slabega otroštva. Da je zaradi slabega otroštva zganjala psihično nasilje nad moškim pa tud nismo nč prebrali.


Od moškega je pa odvisna takrat, ko je sama lena in še nezaposlena. Ko moški skrbi za celo družino.
Skratka, ko v odnos vlaga bistveno manj kot partner.

Velja to tudi v primeru varanja?

Ti podatki ne pomenijo, da je nasilja nad moškimi manj, pomenijo le, da moški nasilje nad njimi težje priznajo in bolj prikrivajo.

Sej kater dec bo pa priznal, da ga baba doma tepe? [/quote]

… podatki so podatki, pa tudi če jih ti stokrat na glavo obrneš.

A kater dec bo priznal, da ga baba doma tepe? Ampak to je velik problem. Ko je žrtev moški (kar je v primerjavi z deležem nasilja – psihičnega in fizičnega, ki so ga s strani moškh deležne ženske, neprimerno manjši), je problem, ker je dvojno stigmatiziran:

– družba ga obsoja, ker je žrtev,
– in obsoja ga še izdatno, ker je žrtev moškega spola!

In ne, tukaj nekaj ne štima z družbo!

Meni je vseeno, kakšnega spola je žrtev, nasilnež je VEDNO tisti, ki ga je treba ‘mahniti po prstih’! Če iščete krivdo, jo iščite tam! Naslednji ste kaj lahko VI na vrsti! Pred nasiljem vas ne bo obvarovala domišljavost a la ‘meni se to ne more zgoditi’ …

———————————————————————

V Sloveniji je trenutno odprtih 12 varnih hiš in 6 materinskih domov za ženske in letos se je menda odprla prva varna hiša (ali zgolj stanovanje, ne vem točno) za moške! Potreba pa je veliko večja od tega!

Velja to tudi v primeru varanja?[/quote]

Bi rad/a mešal/a jabolka in hruške?

… ali pa bi rad/a namignil/a, da v primeru, ko pride do varanja, je nasilje upravičeno? Da se žensko, ki vara, spametuje? Če bi bilo to tako, bi tri četrtine moških hodila naokoli s potplutimi očmi!

Velja to tudi v primeru varanja?[/quote]

Bi rad/a mešal/a jabolka in hruške?

… ali pa bi rad/a namignil/a, da v primeru, ko pride do varanja, je nasilje upravičeno? Da se žensko, ki vara, spametuje? Če bi bilo to tako, bi tri četrtine moških hodila naokoli s potplutimi očmi![/quote]

hahaha, to bi pa bilo kaj za videt ja, hahahaha,si me nasmejala…
Če bi dobro prebrala, bi vedela o čem govorim. O dominaciji in odvisnosti tudi v primeru varanja. Tudi to je nasilje po moje.

Varanje in nasilje, ne vem, meni se zdita to dve zelo različni temi.

V varanju bi res lahko zasledili mestoma tudi sledi nasilja, predvsem čustvenega nasilja (manjko empatije, čsutveno izsiljevanje, psihičen pritisk …) … ampak da bi pa to enačila? Ne vem, jaz ne bi. Tudi ne vem, kaj bi z dominacijo v povezavi z varanjem?

Daj malce bolj argumentiraj svojo tezo (mogoče imaš prav), ker zaenkrat ostajam pri tem, da ne bi mešala ‘hrušk in jabolk’ …

Daj v tistem textu zamenjaj besedo nasilje z varanjem pa bo.

No go!

So ti zgoraj razložile. Zato ker je imela slabo otroštvo.
Ko se ga je pa naveličala. je pa slabo otroštvo izginilo.

PS.
Moški nimajo slabega otroštva. Da je zaradi slabega otroštva zganjala psihično nasilje nad moškim pa tud nismo nč prebrali.[/quote]

Ko te berem, si tvoje pisanje razlagam na dva načina;
– ali si sam nasilnež;
– ali imaš resne probleme z ženskami in nimaš blage veze o problemu nasilja v družini


Ja, sej če nimaš ženske potem se res ne moreš spoznat na nasilje v družini.

Meni pa čudi sledeče.
Kako da mislite da nekdo ne bo znorel, če ga žena postavi iz njegovega stanovanja na cesto ali v park, prepove približevanje domu in otrokom, policaje kliče da mu kasirajo globe ko vidi otroke, žena se mu vsede na plačo in pred njegovimi očmi vozi domov druge tipe v njegovo stanovanje…..

Pa če ve tako mislite, nič zato. Ampak na žalost mislijo tako tud babe iz socialnih služb, belega obroča ki danes tuhtajo, kje so zgrešile da dedcu niso mogle vzet še več. Povsem zgrešena politika če mene vprašaš.

Da se je zgodil umor je povsem logična posledica njenega ravnanja do moža, pri čemer je imela vso podporo naših socialnih služb (= beri šuntanje feministk).

Da pa nobena ni odgovorila na moje vprašanje, koliko od vas bi se držale prepovedi približevanja svojim otrokom, pa tudi pove svoje.

Niso ti odgovorile, ker je že v osnovi to eno zelo trapasto vprašanje. Jaz ga niti opazila nisem …

Si tudi ne predstavljam, da bi bila svojim najbližjim tako nevarna, da bi mi morali odrediti prepoved približevanja. Če pa bi se mi kdaj, ne vem, od kakšne bolezni ‘zmešalo’, pa že zdaj podpišem, da me lahko nekam zaprejo in name kar pozabijo! Če nisem za med ljudi, naj tam tudi ne bom! Pa pika!

Poslušaj, daj se ti vprašaj:
– Zakaj je tip moral živeti kar v parku?
– Zakaj je že imel prepoved približevanja?
Ja, ker ni normalen. Ker se z njim ne da živeti. Ker je nevaren ženi in otrokom, ker jih maltretira, tepe, psihično uničuje, jim grozi in celo dobesedeno: ubija!

In tukaj (da ne sme blizu ljudem, ki jih trpinči) ni nobene krivice! Res ne!

Niso ti odgovorile, ker je že v osnovi to eno zelo trapasto vprašanje. Jaz ga niti opazila nisem …
[/quote]
No, saj tudi ko si opazila tvojega odgovora nismo zvedeli.

Zakaj sta se skregala v tej zgodbi ne vemo. verjetno pa ni kriv samo eden.
A ne bi bilo boljš, da bi šla ona v varno hišo, on pa bi ostal v stanovanju? Tako pa je moral živet v parku, ker ona ni hotla v varno hišo.
Prepoved približevanja je dobil zato, ker mu je baba hotla vzet vse, sebi pa omogočit še udobno življenje v njegovem stanovanju in njegovim denarjem, pa se on s tem ni strinjal. In ker tud pri socialnih službah niso imeli nobenega posluha zanj, mu je ostalo samo še fizično nasilje.

Tud da nekoga vržeš iz stanovanja, vzameš denar prepoveš stike, ščuvaš policijo nanj… TUDI TO JE NASILJE. in nasilje povzroča novo nasilje, na koncu se pa itak ne ve kdo je začel v tem primeru se ve le, kdo je končal.

Če bi bil nasilen tud do otrok, bi jim zadnjič kaj storil, ampak očitno je bil nasilen samo do ženske, otroke je pustil pri miru, saj nista nič kriva. Še jebača je spustil, ko je videl da se on ne misli vpletat v njune zadeve. Kar kaže da je bil nasilen samo do tistih, ki so bili nasilni do njega.

Niso ti odgovorile, ker je že v osnovi to eno zelo trapasto vprašanje. Jaz ga niti opazila nisem …
[/quote]
No, saj tudi ko si opazila tvojega odgovora nismo zvedeli. [/quote]

Pa ti je odgovorila (takoj v nadaljevanju), ampak očitno je treba tebi vse narisat …

Tvojih pisanj se sploh ne splača komentirat.

New Report

Close