Najdi forum

Spider :
To je bilo že pred leti !
Je pa res , da sem dobil kartoteko , katero so po 10-tih letih uničili na mojo prošnjo .
Seveda so prej preverili mojo nekaznovanost , to mi je povedala kolegica , ki dela na sodišču .
Je pa nekaj , če bi v tistem času kandidiral za službo , kjer je pogoj nekaznovanost ne bi imel možnosti , ker sem imel kartoteko .
Jebiga vsaka šola neki stane , mene je takrat nekaj deset tisočakov in pogojno .
Bi pa tudi sedaj verjetno ravnal popolnoma enako , ker vem , da bi se težko zadržal , če bi videl , da negdo pretepa žensko .

Ksantipa22 je še najbolje osvetlila problem teh žensk in zakaj kljub nasilju vztrajajo z njim. Tudi moja znanka je žrtev nasilnega moškega, s katerim ima hčerko. Smilita se mi obe, ona in otrok in dostikrat sem ji že na samem svetovala, naj poišče pomoč v materinskem domu, varni hiši… Naj gre proč, zavoljo otroka… Vedno mi reče, da imam prav, da to tudi sama ve, ampak da jo skrbi, kako bo preživela sama, ker je finančno odvisna od njega. Najemnina je draga. K staršem ne more. Sicer ima službo, a dela tudi popoldne in on tedaj skrbi za otroka. Do punčke je sicer izjemno pozoren, a njeno mater pa zaničuje, sovraži in tepe. Ja, skoraj brezupno je pomagati takšni ženski. Ampak jaz ne bom obupala. Še vedno jo bom vsake toliko poklicala, čeprav se zelo redko javlja na telefon. Še se bom kdaj skušala z njo dobiti, čeprav se ne drži dogovorov in je dostikrat “ni doma”, kadar sva zmenjeni. Razumeti jo skušam, saj je čisto razštelana ob tem, kar se ji dogaja. Morda me ima na trenutke celo za vsiljivko, tudi to moram razumeti, saj vzorci razmišljanja pri teh žrtvah resnično postanejo patološki.

A KDO bo tej revi pomagal, če ji jaz ne bom, ki VEM za njen problem? Sem tudi ena od redkih, ki ve. ker mi je problem zaupala, gotovo vsaj podzavestno želi mojo pomoč. Rekli boste, naj si pomaga sama. Kaj pa če si sama ne zmore pomagati?


Do moža pa ima najbrž podoben ali še slabši odnos, pa ni potem čudno da jih faše.


Do moža pa ima najbrž podoben ali še slabši odnos, pa ni potem čudno da jih faše.[/quote]

Ne delaj bedaka iz sebe.


A ti še kar vstrajaš v stereotipu o grdem nasilnem moškem, ki se fizično znaša nad ubogo nič krivo žensko?

Pomoje noben moški ne udari ženske brez vzroka. Kvečjemu na psihično nasilje odgovori s fizičnim nasiljem.


A ti še kar vstrajaš v stereotipu o grdem nasilnem moškem, ki se fizično znaša nad ubogo nič krivo žensko?

Pomoje noben moški ne udari ženske brez vzroka. Kvečjemu na psihično nasilje odgovori s fizičnim nasiljem.[/quote]

ti zagovarjaš mnenje, da je vedno žrtev kriva za to, kar se ji zgodi?

zanimivo…

otroc so najbrž tud sami krivi, če jih starši pretepajo in maltretirajo.
pa tiste glupe ženske, ki se pustijo posilit. zihr so izzivale, kajneda…

Breme je, ko odtujenost ženske in moškega vidiš le skozi psihično in fizično nasilje; naj si otrok, naj si odrasel. Taki, megaboy, nenehno iščejo vzroke v drugem; če to ni životarjenje…………..

Ni mi čisto jasno: si malce zaostal ali samo nočeš vedeti, v čem je problem?

Ja, Megaboy, tvoj odgovor je v popolnoma tvojem stilu, zato se do njega ne bom moralno opredeljevala. Povedala bom samo, da moški od te prijateljice razmišlja podobno kot ti. Namreč tudi njega poznam in sem se nekajkrat pogovarjala tudi z njim. Naravnost sem mu povedala, da ni dobro, da je tako grob do nje, saj tako vendar škodi tudi svojemu otroku. Pozvala sem ga, da naj poskuša z njo komunicirati nenasilno, pa se stalno izgovarja, da si ne more pomagati, ko pa je ona tako neodgovorna, pa tečna pa… Priznal mi je, da ne dela prav, ampak da ne more iz svoje kože, da ga to tako razjezi, ko je ona taka.
Kakšni bedni izgovori. Za nasilje ni opravičila. Celo nasilje ni opravičilo za nasilje. Če udariš nazaj, se sam spustiš na nivo nasilneža, postaneš isti. Pa vem, da ga ona zagotovo ne tepe. Morda pa mu kakšno zabrusi, to pa ja. Ali si je zato kar zaslužila batine? Morda ima ona res neodgovoren odnos do nekaterih stvari. Ampak, ali se problemi rešujejo s pretepanjem?

Jaz bi se predvsem vprašal, kaj je narobe z ženskami, ki se zaljubijo v nasilneže. Ne mi reči “prej ni bil tak”. Vraga ni bil, človeka poznaš en mesec, pa veš, kakšen je. Jaz bi prej rekel, da se ženske, ko ste mlade, zaljubite v nasilneža, ki zgleda nevarno in tudi je nevaren.Dokler je nevaren do drugih, vam je to všeč, kmalu postane nevaren tudi do vas, potem vam pa naenkrat ni več všeč. In potem pričakujete, da bo nasilnež postal prijazen in ljubeč soprog.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

… ta ga je zapustila, pa ni pomagalo.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/druzinska-tragedija-v-ormozu.html

… ta ga je zapustila, pa ni pomagalo.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/druzinska-tragedija-v-ormozu.html%5B/quote%5D
Tudi zanjo velja spiderjevo vprašanje, zakaj ji je bil prej všeč.

je pa zganjala psihično nasilje nad njim ob podpori feministk, v stilu kako zjebat moškega. In je šponala kot elastiko, dokler ni počilo.

Tebi ni pomoči. Pismen pa tudi nisi.

Tebi ni pomoči. Pismen pa tudi nisi.[/quote]
In kaj ti misliš, zakaj si je tista mamica izbrala nasilneža, in potem še narkomana?

to je vedela samo ona … ti si pa lahko samo domišljaš, da veš zakaj!

res si rožle!

Zopet bom vprašala… Ali so te ženske krive, če so imele tako nizko samopodobo, da so se zaljubile v nekoga, ki jim je dajal vsaj navidezen občutek varnosti? Ženski princip je pač, da iščemo moškega, ob kateremu se bomo počutile varne. Vendar iz različnih vzrokov morda imajo nekatere ženske izkrivljeno predstavo o tem, kako izgleda moški, ki jim bo ponudil to željeno varnost. Morda so imele nasilnega očeta, dedka, ali drugega dominantnega moškega člana družine. Za očeta pa, vemo, je model in sinonim za občutek varnosti, ki ga dobi že otrok. In ta model se mu globoko vtisne v podzavest, pa če to hoče ali pa noče. To je le eden od razlogov, zakaj se je zaljubila v nasilneža. Morda obstaja še kakšen, ampak se mi ne zdi noben razlog opravičilo za nasilje v stilu “Sama si je kriva…”

Sem pogledala ta link, Karmi ampak od komentarjev, ki so tam se ti šele bruha. Ob tem, da je reva izgubila življenje, otroka pa mamico, grejo težit s tem, kako vsi preganjajo uboge moške revčke nasilneže, ob ženskem psihičnem nasilju pa nihče ne govori… Ja bogi revčki, ko jih je njihova čarovnica tako sekirala in jih klicarila v gostilno in jim težila naj že prinesejo tist kruh iz trgovine in naj že pripeljejo avto dam, da bo lahko pamže k zdravniku peljala nosove obrisat… Saj… Kater revež pa ne bi znoru…

Ja so, za svoje zablode je vsak sam kriv.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Irenulja, ko sem postnila ta link, še ni bilo komentarjev … in glede na to, kar si povedala, sploh ne grem več pogledat tja.

Sploh pa, njihovi komentarji največ povedo o njih samih. So samo nepomembni revčki in zakompleksančki, ki na ta način pač provocirajo pozornost … Moje si ne zaslužijo!

Saj, zato pa tudi jaz ne bom vrednotila njihovih odgovorov, saj vemo, kam spadajo.

Vsa čast pa tistim, ki se konstruktivno odzivajo na take probleme, ki jih je čedalje več.

New Report

Close