Najdi forum

NAJMANJ kar lahko storiš je:

– da se ob priliki oglasiš na kakšni od posvetovalnic za ženske ali centrov za boj proti nasilju in tam vzela nekaj brezplačnih brošur ali pa informativnih zgibank (tega imajo tam kolikor hočeš) in to vsake toliko vrgla v njihov poštni nabiralnik.

– sploh pa ti niti ni treba kam iti, ker kolikor vem, obstaja nekaj takšnih publikacij tudi na spletu, pa lahko to enostavno sprintaš …

Če to najde v nabiralniku ona, je tako prišlo v prave roke (in če ji bo dalo misliti prav, če ne, ji bo ostalo v podzavesti, da čisto brezihodne stvari nikoli niso in če se kdaj opogumi, so tam zunaj ljudje, tudi profesionalci, ki ji lahko pomagajo).

Če pa to najde v nabiralniku on, pa tudi ni nič narobe. Naj ve, da okolica vidi, kaj se dogaja, da to obsoja in da očitno drži z žrtvijo nasilja.

Ne mešaj se, že ve, zakaj jih je dobila.Ziher ne kar tako brezveze.Ene ženske rabijo batine vsake tolk časa, da pridejo k sebi.S tipom, ki jih ne pretepa, niso sposobne živeti, ker rabijo adrenalin.

ti rabiš eno batino!

in to okol tvoje blesave kepe!

Čisto prav je povedala :
NE VTIKAJ SE !!!!!!!
Jaz sem posredoval !!
Epilog :
3 mesece pogojno za dobo 1 leta in visoka denarna kazen ??
Sosed je v bloku kjer sem živel , pretepal v kleti ženo , poklicala me je njegova mama z obrazložitvijo ; pomagaj saj jo bo ubil , ker je pijan .
Skratka , pridem dol , tipu rečem , če se mu je odfuzlalo in naj žensko pusti pri miru ( po obrazu je bila vsa krvava )
Skoči še vame , seveda ka knokavtiram , da se zloži po tleh in umiri .
Čez mesec dni vabilo na razpravo , skratka vse je zanikala in rekla , da nima pojma zakaj sem ga udaril , da ona pa že ni bila tepena , da sem si to gladko zmislil .
Njegova mama mi je enkrat rekla , saj veš proti lastnemu sinu pa ja ne bom pričala HALOOOOOOO ???
Kolikor vem jo še danes pretepa !!!
Verjetno ji paše .

“…. takrat mi je po naključju prišla pod roke telefonska številka Ženske svetovalnice. Poklicala sem jih. Velikokrat. Svetovalke so mi dale možnost povedati, kaj se mi dogaja. Dale so mi vedeti, da za dejanja nasilneža nisem kriva ali odgovorna jaz. Spodbujale so me in me še spodbujajo v mojem boju. Seznanjajo me z drugimi možnostmi pomoči meni in mojima otrokoma.”

Več tukaj:

http://www.varuh-rs.si/fileadmin/user_upload/pdf/posebna_porocila/pp-nasilje-junij2004.vsebina.pdf

1. Kaj žrtev želi, da bi družba naredila zanjo?

– NAJBOLJ POMEMBNO in nekaj kar res lahko stori vsak med nami: Zavest, da nasilje v naši družbi ni nekaj sprejemljivega. Manjšo stopnjo tolerance do nasilnežev in nasilništva. (ni se treba torej tepst in na nasilje odgovarjati z nasiljem (naj se raje pokliče policijo!), če pa že, imej pri sebi pričo, ki naj vse posname s telefonom …),

2. Kaj je potrebovala in kaj še potrebuje? (tu gre pa bolj za sistemske stvari in nekatere od njih se že urejajo (vir iz katerega so točke vzete je namreč star pet let)).

– Prekinitev zavlačevanja postopkov na sodiščih; zadeve reševati prednostno ali v zelo kratkem času – eno največ dve leti.
– Tudi če iz stanovanja pobegneš pred nasilnežem, je treba žrtvi pomagati tako, da se z otroki vrne in da se nasilneža avtomatično odstrani za ves čas, dokler nista urejena ločitev in razdelitev premoženja.
– Zaustavitev pravdanja v nedogled, če dejstva jasno kažejo, da nasilnež postopek zavlačuje.
– Obvezno ukrepanje policije na klice žensk, tudi če še ne gre za fizično nasilje- prisluhniti, kaj govori žrtev nasilja, ji dati možnost izraziti svoje misli, občutke, videnje položaja in ji verjeti, kar pripoveduje (kaj takšnega, kar se ti dogaja v nasilnem zakonu, bi si lahko izmišljeval le notorični lažnivec).
– Žrtev že leta sama komaj verjame, da je res to, kar se ji dogaja – mora dobiti potrditev, da se ji res dogaja in da o tem lahko govori in da ji bo nekdo pomagal obvarovati se pred nasilnežem.

Čisto prav je povedala :
NE VTIKAJ SE !!!!!!!
Jaz sem posredoval !!
Epilog :
3 mesece pogojno za dobo 1 leta in visoka denarna kazen ??
Sosed je v bloku kjer sem živel , pretepal v kleti ženo , poklicala me je njegova mama z obrazložitvijo ; pomagaj saj jo bo ubil , ker je pijan .
Skratka , pridem dol , tipu rečem , če se mu je odfuzlalo in naj žensko pusti pri miru ( po obrazu je bila vsa krvava )
Skoči še vame , seveda ka knokavtiram , da se zloži po tleh in umiri .
Čez mesec dni vabilo na razpravo , skratka vse je zanikala in rekla , da nima pojma zakaj sem ga udaril , da ona pa že ni bila tepena , da sem si to gladko zmislil .
Njegova mama mi je enkrat rekla , saj veš proti lastnemu sinu pa ja ne bom pričala HALOOOOOOO ???
Kolikor vem jo še danes pretepa !!!
Verjetno ji paše .[/quote]

Hvala, ker si nam zaupal svojo izkušnjo, ki samo potrjuje, da so ene ženske preprosto rade tepene.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Pa veš da ta tvoja izjava pove več o tebi kot o teh ženskah?

Zakaj:

»Zlorabljene ženske pogosto (po nekaj dneh) umaknejo prijavo.«

Te ženske ravnajo v situaciji izrednega, dolgoletnega strahu. Poleg tega moramo upoštevati, katere pozitivne in negativne posledice bo za žensko (in njene otroke) imela prijava, in namen, ki je lahko za »umikom« prijave. Pomembno je pretehtati, ali je izbira njena ali pa se je za umik prijave odločila pod pritiskom nasilnega partnerja.

Neka ženska je povedala o tem: »Nisem imela izbire; rekel je, da me bo pustil pri miru in da me ne bo več tepel, če umaknem prijavo. In to je vse, kar želim: da se pretepanje konča.«

Cilj žrtve je ustaviti nasilje (in ne nujno zapor za storilca). Ko storilec reče, da ne bo več nasilen, če bo umaknila prijavo, se žrtev odloči za umik, ker je že dosegla cilj.

Če ženska zahteva, da se njena prijava ne nadaljuje, se lahko zgodi, da bo nekaj časa imela mir pred nasilnežem, kar bo postavilo nove meje. Nasilje nad ženskami žal, ni nič drugega kot vprašanje moči. V primeih, ko moški čuti, da ima moč prepričati partnerko, naj ne nadaljuje kazenskega pregona proti njemu, bo najverjetneje uveljavil svojo moč z nasiljem.

Več o mitih in resnici:

http://www.stairs-europe.org/si-miti.php

Drage moje , vem , da bo tole iziv za vas in , kakor pravijo ; potegnil bom hudiča za rep !!!!
Kdo na tem svetu vas je silil , da se poročite z pijancem in moškim , ki vas pretepa ???????
Neštetokrat sem slišal : tudi , ko sva hodila je pil in me pretepal !!! sem mislila , da bo po poroki drugače ???
Zakaj naj bi bilo drugače ??? a tisti kos papirja mislite , da bo iz pijanca naredil abstinenta in miroljubneža !!
Popolnoma same ste krive , da ste šle v to zvezo in sedaj od družbe pričakujete , da vas bo zaščitila !! le zakaj ???
Več kot 90% prijav , ženske umaknejo oz. sploh ne prijavijo in , ko pride policija svojega moža še ščitijo oz. zanikajo , da bi jo sploh udaril .
Veste kakšno pojasnilo sem slišal , ravno od ženske , ki jo mož vsaj enkrat tedensko , NE klofne , ampak pretepe ????
Ko ga imam pa takoooooooo rada , vi morda razumete to pojasnilo , jaz ga NE !!
Predlogi tukaj gor , so prav smešni , policija , socialne službe , varna hiša itd.
A mislite , da ženske hočejo to ????
Tudi slučajno ne , no vsaj večina ne , večina želi , da se jih pusti pri miru .
Še več jezne in užaljene so , če se sosed ali sorodniki vmešavajo , verjemite vem kar za nekaj primerov , ko so sosedje klicali zaradi pretepa policijo , ampak potem jih pretepena tudi pogleda ne , še več te ljudi pošteno nakurca , kaj se vtikajo v njen zakon .
Živim v kraju , kjer je alkohol doma in vem za , kar nekaj primerov , ko je prišla policija , da bi pretepača odpeljala , sta skupaj z pretepeno skočila v policiste , češ , pustite mojega moža pri miru .
Ne trdim , da je povsod tako , ampak v večini primerov 90% žena zanika , da bi jo mož maltretiral ali celo udaril , to , da dnevno hodi domov več ali manj pijan je pa tako in tako normalno , saj je ”dec”.

se strinjam z jon, ene so res žrtve ,druge pa samo igrajo vlogo žrtve,kako ločit to dvoje,enostavno,žrtev ob prvi priložnosti spremeni svoj status,tiste z vlogo žrtve pa ostajajo do konca s takim tipom,mozahistke jebat ga..
mene je samo enkrat napadel,sem ga tožila na veliko,vse mi je moral plačat prasec in mi tudi je..

Samo zato, ker sva imela jaz in ti srečo, da nisva odraščala sredi tepeža in pijače, še ne pomeni, da sva lahko že domišljava.

Ker lahko bi bilo tudi drugače. Ker eni pa pač takšne sreče nimajo in potem si po kalvariji od otroštva v 90% poiščejo točno takšnega partnerja in z njim točno takšno razmerje kot ga poznajo že od doma. Kar se ‘naučiš’, to poznaš in to živiš! Simpel ko pasulj! In kdo je zdaj kriv, da si se ti rodil tu, oni pa tam? In kdo si torej ti, ki misliš, da lahko drugim sodiš, ne da bi se vsaj vprašal: ZAKAJ?

»Same ste si krive …« … res čisto preveč nagovarjaš s TI ženske, o katerih se tu le pogovarjamo, ker NOBENA OD NJIH TEGA NE BERE! Tisti, ki se o tem tu pogovarjamo, se nam TO NE DOGAJA, se pa eni za razliko od drugih vsaj sprašujemo, če se da kako pomagat, pa tudi zakaj je tako kot je!

Drugače pa:

‘Ko ga/jo imam pa takoooo rad/a!’ slišiš tudi v kakšnih drugih, enako in še bolj bizarnih situacijah … tudi iz moških ust, če smo že pri tem! Ker bolj je afnasta in frfasta, bolj njega revčka mede, da to sicer ni to, ampak, ko jo ima pa takooo rad, pa ji bo vse v rit vtaknil, samo da ostane … to je bolj obče človeški problem, ker ljudje na sploh ne vedo najbolje, kaj je sploh ljubezen in kaj je sploh imeti rad!

Prav je, da je pomoč na dosegu roke.

Dejstvo pa je, da se nihče ne more namesto drugega človeka odločiti, da bi se rad rešil, spremenil, ušel …

Ampak smo pa vsi tako radi pametni za druge, a ne? Je pač lažje videti, kako globoko v drek je ugreznjen en drug človek, pa čeprav mimorede tudi sami že bredemo po njem (le da mogoče na drugačen način).

To so vse dejstva. Vsi poznamo takšne zgodbe. In ja, grdo. Res.

Ampak, a vam je res dovolj samo to, da veste KAKO KAJ IZGLEDA?

A se res nihče ne vpraša ZAKAJ?

Verjetno je potem res lažje reči: Žrtve so si same krive!

Ampak dajte že razumet: … saj se od vas nič ne zahteva, razen da OBSODITE NASILJE IN NASILNEŽA! Če že nočete biti del rešitve, vsaj ne postanite del problema!

Aha, lej jo! Mamo jo! Žrtev! Čakaj, čakaj, kateri tip od njih si že, da bom vedela, če naj te obsojam ali ne?

… no, seveda ne mislim z zgornjo provokacijo resno! Ampak, daj zdaj, premisli: Si bila kriva ti, da je roko položil nate? Jaz mislim, da ne! Nekaj je v resnici hudo narobe Z NJIM! Kriv je tisti, ki je nasilen! Ti imaš (za razliko od žensk, ki od takega ne odidejo) samo srečo, da v svojih priučenih vzorcih nimaš tega programa, ki bi to vzel kot sprejemljivo ali to celo zamenjal za ljubezen!

Karmi :
Tole tvoje je eno samo nakladanje in kolikor sem razumel , tako kot si živel kot otrok , takega partnerja si izbereš : NEUMNOST !!!!!!
Po tvoji logiki , če smo kot otrok živeli v pijanski , pretepaški in kurbirski družini , si bomo poiskali podobnega partnerja in nam bo tako stanje v lastni družini normalno ????? bi rekel , da je usojeno kajne ??
Te ženske ne berejo naših postov ??? zakaj ne ??? ali so po tvoje zaostale ali tako revne , da si ga ne morejo nabaviti ???
Televizijo in radijo pa menda imajo , kaj praviš ??? in po teh imaš dovolj informacij , kam naj se pretepena in maltretirana ženska obrne ,in kakšne možnosti obstojajo , da se zaščiti pred grobijanom .
Samo 10% pretepenih in maltretiranih uporabi ponujeno možnost , ostale , hja ostale ga imajo pa preveč raaaaaadeeeee , da bi ukrepale .
In lahko ocenjujem , ker mi v življenju ni bilo postlano z rožicami in sem sam živel v podobni skupnosti ( ne moja družina ) oz. v barakarskem naselju skoraj sredi Lj. kjer so bili pretepi , pijančevanje in kurbarija in to javno na dnevnem redu .
Draga moja , sam sem do svojega 11 leta doživel stvari , ki jih večina ne doživi celo življenje .
Kljub težki mladosti , ne pijem , se ne kurbam in z svojo ženo se v 36 letih zakona nisem niti pošteno skregal , kaj šele , da bi dvignil roko nanjo .
Trdim , da so te ženske prfuknjene , ker bolj jo garba , raj ga ima !!!!

Aha, lej jo! Mamo jo! Žrtev! Čakaj, čakaj, kateri tip od njih si že, da bom vedela, če naj te obsojam ali ne?

… no, seveda ne mislim z zgornjo provokacijo resno! Ampak, daj zdaj, premisli: Si bila kriva ti, da je roko položil nate? Jaz mislim, da ne! Nekaj je v resnici hudo narobe Z NJIM! Kriv je tisti, ki je nasilen! Ti imaš (za razliko od žensk, ki od takega ne odidejo) samo srečo, da v svojih priučenih vzorcih nimaš tega programa, ki bi to vzel kot sprejemljivo ali to celo zamenjal za ljubezen![/quote]

Ma kakšna žrtev,jaz se ne imam za žrtev,žrtev bi bila če bi me zaklenil,me proti moji volji zadrževal,zvezal in pretepal 🙂
ok dost heca to so resne stvari..
kriva?seveda nisem kriva,zato pa sem ga tožila,še pomisli ne več na kaj takega,ne razumem pa da si ene dovolijo to dnevno..ok lahko se zgodi enkrat,ko pa se drugič..opa nekaj je hudo narobe
zato ženske takoj na čevelj takega,že ko ti prvo primaže,pa izgovori gor al pa dol..

Bil je lep pomladni dan okoli četrte popoldne, ko se precej ljudi vrača iz služb. Pešačila sem proti postaji mestnega avtobusa, kjer je stalo nekaj ljudi. Med njimi sem opazila tudi žensko mlajših srednjih let, ki je gledala v mojo smer, iz katere bi pripeljal avtobus. Naenkrat se ji je s hrbtne strani približal urejen gospod in jo začel udrihati s pestmi po glavi, kasneje tudi hrbtu in rokah, ki jih je sklenila nad seboj, da se zaščiti. Krik: “Na pomoč!” in “Pokličite policijo!” je očitno vzpodbudil starejšega moškega, ki je stal nedaleč stran, da je krenil v njuno smer. Pretepač je odnehal, popravil si je obleko in se mirnega, lagodnega koraka odpravil stran od postajališča. Obraz naenkrat ni več izžareval sovraštva, izgubil se je v množici bližnjega prehoda za pešce … A v meni je vse trepetalo še nekaj časa po tistem.

Tudi jaz ti bom rekla hvala, jon, ker si nam zaupal svojo izkušnjo. A z malo drugačnim dodatkom, kot je bil Spiderjev. V tvojem opisanem primeru si prekinil nasilje tistega trenutka. Ni bistveno, čeprav ni zanemarljivo, da te je očitno nasilneževa mama poklicala zgolj zato, ker se je bala, da bo sin kaznovan, če se tokrat “preveč spozabi”. Zakaj? Ker je grobost v nadvladi najbrž prenašala v svoji primarni družini. Ker jo je najbrž akceptirala tudi v svojem razmerju, saj ji čez leta ni prišlo na misel, da bi jo obsodila pri svojem sinu (morda bi se v vinjenosti kasneje lotil tudi nje). So ljudje, ki ne ponavljajo travm svojega otroštva v svoji odraslosti. A žal so tudi drugačni.

Pa vendar: veš, kaj se mi zdi pri vsem najpomembneje? Da se okolica, ki lahko kaj stori, ne pretvarja, da se nasilje ne dogaja. Da žrtve (med katerimi so tudi otroci) lahko verjamejo, da je možnost pomoči, rešitve. In da se vendarle nekoč najde nekdo, ki se ob vsem ne obrne samo stran (pa naj je to tisti starejši moški na postajališču, pred katerim je nasilnež očitno le “cviknil” ali pa sosed, ki s knock-downom obvlada norijo, sebi pa nakoplje epilog v duhu “dobrota je sirota”). Nekateri naredijo celo korak naprej tako, da pomagajo pri funkcioniranju varnih hiš, kjer žrtve poiščejo zatočišče.

http://med.over.net/forum5/list.php?162

Aja , pa tale izgovor , ki ga pretepene ženske večkrat uporabijo .
Saj sem sama kriva , morala bi biti tiho !!! le zakaj ?????

Uf, jaz pa nimam toliko jajc, da bi si upala trdit, da so si ženske same krive in da imajo možnost. Seveda lahko zdaj trdim, da jaz takšnega tipa ne bi imela (ker ga nimam). Zavedati se morate, da so taki nasilneži tudi manipulatorji. Večina jih itak išče bolj šibke ženske, ki nimajo ravno neke samozavesti in ki niso ravno samostojne. Poleg tega je večina njih tudi zelo prepričljivih, da ženska v njih prepozna najprej neko varnost, v smislu jaz te bom zaščitil pred vsakim zlom (ker pač ti ljudje svojo fizično moč kažejo navzven in jo ženske sprva prepoznajo kot varnost pred zunanjim zlom). Ko postane razmerje globlje in ženske navežejo na sebe, pa se začne ustrahovanje, ki gre postopoma, nikoli ne izbruhne naenkrat. Tako se ženske ujamejo v začaran krog, začinjen z dolgotrajnim ustrahovanjem. Moški jih prepričajo, da jih bodo v vsakem primeru našli in se jih ne bodo znebile, da se jim zdijo nepremagljivi. Ko to dosežejo, ženske v to verjamejo in zelo težko jih prepričaš, da temu ni tako. Nikjer se ne počutijo varne in zelo težko zaupajo. Ker z zaupanjem, močnim zaupanjem so šle v vezo, pa je to zaupanje nekdo zlorabil. Velikokrat imajo občutek krivde, občutek, da so neumne in da jim bo okolica očitala točno to, kar jim očitata Ta prava monica in jon. Če so zraven otroci, je zadeva še toliko težja, ker že itak nimajo moči zaščiti sebe, kaj šele dva mala otroka.
Psihično so toliko izčrpane, da ščasoma nimajo nti energije niti volje kaj spremeniti in vsaka obljuba ob prijavi ne bom te več tepel, je kot sedmica na lotu. Kočno. Vsaka grožnja ob prijavi, če ne umakneš si naj***** je pot k uresničitvi tistega, kar tip uresničuje že dolga leta in to precej uspešno.
Zelo težko razumljiva situacija nekoga, ki ni tega doživel. To kar sem pa napisala, pa sem na grobo predstavila pojasnilo ene ženske, ki je po 25 letih fizičnega nasilja končno odšla (seveda ko so otroci odrasli in ko so možu moči pošle zaradi starosti in sicer ne dokaj nevarne bolezni). Pa zdaj razumite, če zmorete. Jaz žal ne, ker nisem tega ne doživela niti nisem tip ženske, ki bi privlačila takšne moške.
In dobro vam je napisala predhodnica, če ne morete biti del rešitve ne bodite del problema. Veliko ljudi pri nas je pomagalo takim ženskam, vendar je potrebna velika mera vztrajnosti in empatije.
In vsa čast tistim, ki delate na SOS linijah, varnih hišah in ostalih organizacijah, ki pomagajo ženskam, ki so fizično zlorabljene.

Nikoli ampak res nikoli ne bom razumel nasilja nad žensko !!!
Popolnoma razumem , da se skregata , da en na drugega kričita , da žena od togote zabriše ob tla vazo ali kaj drugega , da mož zaradi jeze zabriše tudi televizor čez okno .
Še vedno bolje , da je vrgel TV kot pa ženo , in bolje vaza ob tla ( četudi dediščina od mame ) kot možu v glavo .
Vse to razumem , je pač prišlo , do malo glasnejšega izražanja nasprotnjih mišljenj .
Ampak , da pride do fizičnega obračunavanja z šibkejšim spolom to pa ne razumem in ne bom razumel .

To, da ne razumeš, da sploh lahko pride do fizičnega obračunavanja s šibkejšim spolom in da nikoli ne boš razumel, je znak, da SI DOBER ČLOVEK! Da si pravi moški! Da si NORMALEN!

Hvala bogu za takšne, kot si ti! In upam da ‘drugačni od tebe’ (torej vsi tisti, ki mislijo, da si ženska zasluži, da se jo tepe, pa da je z njo tako treba ravnati, sicer se bo ‘zgonila naokoli’, pa tisti, ki mislijo, da so kot moški ženskam superiorni – mimogrede, tudi vsi takšni vzorci mišljenja in vedenja so PRIUČENI) izginejo z obličja zemlje!!!, pa da ostanejo samo takšni kot si ti!

… kar ne pomeni, da se v pogledih, zaradi katerih sva prišla malo višje v kratek stik, zdaj strinjava! Še vedno se ne, ampak zdaj vsaj vem, zakaj se ne: KER SI TI, HVALA BOGU, SPLOH NE PREDSTAVLJAŠ, DA BI TO KOMU STORIL! In zato misliš, da si mora to človek (ženska) pač očitno zaslužiti (ampak si ne! Nobeden si tega ne zasluži niti ne želi!).

Pozdravljeni!
O nekaterih odgovorih se ne splača izgubljati besed.
Kljub vsemu napisanemu bi se morali zavedati, DA JE NAŠA DOLŽNOST OB TAKIH PRIMERIH OBVESTITI PRISTOJNE ORGANE. Zdaj ni čas za polemiziranje kaj bodo/ne bodo storili na CSD-ju, saj se ponavadi ob tem vse ustavi in prijave nikoli ne pridejo do pristojnihg organov. NASILJE PA SE NADALJUJE IN OTROK JE IZ MINUTE V MINUTO BOLJ RANJEN. OTROKA JE POTREBO ZAŠČITITI IN STROKOVNJAKI NA CSD-ju VEDO, KAKO RAVNATI V TAKIH PRIMERIH!
ŽELIM VAM VELIKO POGUMA, ki je ob takem ukrepanju prav gotovo potreben!!!SREČNO! Katja

To, da ne razumeš, da sploh lahko pride do fizičnega obračunavanja s šibkejšim spolom in da nikoli ne boš razumel, je znak, da SI DOBER ČLOVEK! Da si pravi moški! Da si NORMALEN!

Hvala bogu za takšne, kot si ti! In upam da ‘drugačni od tebe’ (torej vsi tisti, ki mislijo, da si ženska zasluži, da se jo tepe, pa da je z njo tako treba ravnati, sicer se bo ‘zgonila naokoli’, pa tisti, ki mislijo, da so kot moški ženskam superiorni – mimogrede, tudi vsi takšni vzorci mišljenja in vedenja so PRIUČENI) izginejo z obličja zemlje!!!, pa da ostanejo samo takšni kot si ti!

… kar ne pomeni, da se v pogledih, zaradi katerih sva prišla malo višje v kratek stik, zdaj strinjava! Še vedno se ne, ampak zdaj vsaj vem, zakaj se ne: KER SI TI, HVALA BOGU, SPLOH NE PREDSTAVLJAŠ, DA BI TO KOMU STORIL! In zato misliš, da si mora to človek (ženska) pač očitno zaslužiti (ampak si ne! Nobeden si tega ne zasluži niti ne želi!).[/quote]

To, da je “normalen”, je plačal z denarno kaznijo in obsodbo na pogojno kazen.

Če je to cena za normalnost v Sloveniji, sem raje nenormalen.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

New Report

Close