Najdi forum

Tinitus


Tako blazino sem imel, kupljena na Dunajski, trgovina je na prostoru nekdanje kasarne, kupljeno pred cca 6-7 leti, cene se ne spomnim ni pa bila poceni in žal ni pomagalo.


Tudi jst imam to navado, da takoj zjutraj prižgem radio, zanimivo, da zaradi piskanja nič slabše ne slišim in tudi zaspim kljub piskanju, zdravnik je rekel, da sem se pač navadil.
[/quote]
Drži. Brez težav sem opravljal poklic, ki je zahteval prvovrstni sluh, preverjan vsako leto na ADG testiranju.
Sam si pomagam tako, da piskanje nekako odmislim. Vsake toliko časa čez dan, kot tudi ponoči, se ga zavem. Vendar se ga trudim preslišati, oz. pozabiti. In nekako mi le uspeva dajati ga na “ignore”.
Me pa zanima, če bo piskalo tudi v žari.☺

______________________

Včasih je povezano tudi z anksioznostjo. Čez čas mine, lahko pa se spet pojavi in spet mine. Pri meni se pojavi, če se mi zniža pritisk, pimaga mi malo bolj slana hrana. Za Bilobil sem pa tudi slišala, da bi menda lahko pomagal. Vam vsem želim, da bi vam motnja izgunila.


Drži. Brez težav sem opravljal poklic, ki je zahteval prvovrstni sluh, preverjan vsako leto na ADG testiranju.
Sam si pomagam tako, da piskanje nekako odmislim. Vsake toliko časa čez dan, kot tudi ponoči, se ga zavem. Vendar se ga trudim preslišati, oz. pozabiti. In nekako mi le uspeva dajati ga na “ignore”.
Me pa zanima, če bo piskalo tudi v žari.☺
[/quote]
Zato ker ne piska v ušesu temveč v glavi običajno na sredini v višini obeh ušes meni je rečeno, da je to anomalija in da piska, poka, šumi vsem ljudem samo možgani to kot nepomembno informacijo dajo stran, če pa pride do anomalije pa spustijo informacijo skozi in takrat zaznaš ta ropot, to je čisto možno saj ljudje, ki živijo ob železnici ali separaciji enostavno ne slišijo ropota vlaka ali separacije tisti, ki pride na obisk se pa samo čudi kako lahko prenašajo tak ropot, če bi bilo to piskanje razlog v ušesu bi se sigurno operativno dalo pozdravit, medicina enostavno ne pozna vzroka temu in ravno tako ne zdravila, žal.


Sem se že tako navadil, da bi me sedaj motilo, če bi nehalo piskat :))
Na ORL mi je rekel, velikokrat tako kot se nenadoma začne lahko tudi nenadoma neha.

Ali šele orl pregled natančno določi da gre za tinitus? Jaz sem bila samo pri splošni zdravnici in ne ni poslala na orl pregled. Rekla je da mi verjetno piska ker sem trenutno prehlajena in ker imam visok srčni utrip. Imam ga kar 100, normalno bi bilo 60-80. Razmišljam da bi se po praznikih kar samoplačniško prijavila k orl.

Jaz imam tinitus in sem kadilec. Vsi me prepričujejo naj neham kaditi in bo nehalo piskanje. Ampak pri meni je to začaran krog.. ker mi piska sem živčen , ker sem živčen pa kadim. Tako da tu ne vidim rešitve.


Spi pri odprtih oknih, da prihaja standardni zunanji hrup v spalnico.

A daj mir, potem bi celo noč poslušala zvoke seksanja. Okoli so namreč nastanjene mlade študentke….

Evo, ura je štiri jaz pa se ne spim, glavo mi bo razneslo od tega piskanja. Komaj čakam da bom vstala in si skuhala kavo. Zdaj se ne morem ker cela familija spi. No in tako me čaka dan za dnem . .

Sedaj predlog, sploh ni važno ali v to verjamete ali pač ne.
Ob piskanju v ušesih, tukaj so izvzete bolezni in poškodbe.
Ob piskanju v ušesih se sproščajo vibracije, ko vam iz vesolja ali iz sveta intuicije nekdo nekaj sporoča. Vi samo sebi recite naj zmanjšajo tako visoke vibracije in da sprejemate sporočilo.
Kakšno je to sporočilo boste slej ko prej dojeli ali pa že veste in se nočete poslušati oziroma slišati. Lp

Dokler se nisem navadila na tinitus, mi je bilo najhuje zvečer, ko je bilo treba zaspat. Vse naokoli tišina, v ušesu pa zvonenje. In bolj tiho je bilo, bolj glasen je bil moj tinitus. Potem sem si začela vrteti knjige na zgoščenkah, ki sem jih nastavila malenkost glasneje kot moje zvonenje in sem se močno skoncentrirala na zgodbo in to mi je pomagalo zaspati.
Kolegica mi je priporočila akupunkturistko, šolano na Kitajskem, a me ta ni sprejela, češ, da sem prestara, da bi pomagalo. Je rekla, da je meja, ko je še učinkovito, enkrat po 30. letu.
Tinitus poslabšajo kafein, tobak in alkohol. Kake 2 do 3 mesece jemlji vitamine B, zlasti B6, ampak ni nujno, da bo pomagalo.


Kitajka te ni sprejela, ker nič ne pomaga proti tinitusu in ne zato ker si prestara, zakaj bi si delala slabo reklamo, če ve da proti temu ni zdravila.
Kofein, tobak in alkohol nič ne poslabšajo so zgolj tako kot vedno dežurni krivci za nerešljive bolezni za katere zdravniki ne najdejo razloga niti zdravila.

Tinitus imam od 24 leta. Težko se je bilo sprijazniti z nenehnim piskanjem, ampak kaj ti pa drugega preostane? Po parih mesecih sem to sprejela in živim s tem. Ni pomagal Bilobil, niti akupunktura.
Najbolj pomaga če uspeš najti zvok, ki najbolj zamaskira piskanje. Ker to je odvisno od frekvence piskanja. Enim pomaga sum dežja, reke, nežna glasba… Treba je pač sprobat. Na YouTube poiščite in sprobajte.
Lahko se tudi kupi sistem za zvocno terapijo – lahko nabavis kartice z različnimi zvoki iz narave…sigurno bo en zvok zamaskiral piskanje.

Jamranje ne pomaga, smiljenje samemu sebi tudi ne. Naucit se je treba živeti s tem, saj žal zdravila za to ni, saj za piskanje in šumenje večinoma ni organskega vzroka. Je pa dobro preverit, da ga res ni in izkljucit možnost tumorjev, poškodbe slušnega živca itd. Jaz sem bila poslana na MR glave, na ORL, k nevrologu. Vse b.p. Tudi moj sluh je 100%.
Bolj moteče je piskanje ko sem utrujena, slabe volje…

Jaz imam pa en teden tako težavo da mi piska samo v levem ušesu ko ležim, v stoječem stanju pa neha. Zato je najbolj moteče ko grem spat ali tudi ko grem popoldne počivat. Gre pri meni lahko za tinitus?

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close