Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Thrombocytosis

Thrombocytosis

Kaj pomeni thrombocytosis, tromboza, vem da so to krvni strdki,vendar me je kar groza ratala ko sem na izvidih videla (krvnih) tole. Se da to zdraviti, kajti laično slišimo samo grozne stvari. Vem, da je važno najbrž kako je napredno,vendar sem pa tudi slišala veliko o tem, da se nekako razbijajo te zamašene žile na nogah. A je kaj resnice na tem, potolažite me prosim, res sem zelo zaskrbljena. Hvala in lep pozdrav

Uf uf, dobro da ste v strahu šele 49 minut. Thrombocytosis pomeni trombocitoza, to je povečano število trombocitov v krvi. Tromboza pa je nekaj drugega in dejansko pomeni nek strdek nekje. Sicer ne vem, s katerega izvida ste to prebrali, a sklepam da ste dali kri. Če je tako, je to tisto prvo (tromboze se ne ugotavlja tako).
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Joj hvala, ja na izvidu krvi je bilo. No ko ste pa tako prijazni, mi pa lepo prosim pojasnite, za-kaj gre. Mislim za kaj gre. Saj nisem preveč firbčna a ne, in kako se to popravi, ali se ne? No, laik pač. Najlepša hvala vam

Če bi vsi vse vedeli, bi bili vsi poklici odveč in na svetu bi bilo dolgčas.
Zvišani trombociti so lahko čisto banalna najdba po kašni že preboleli bolezni, (sklepam, da niso bili dramatično povečani).
Lep večer!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close