Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija THD metoda – operacija hemeroidov

THD metoda – operacija hemeroidov

Pozdravljeni,

ker imam neznosne težave s prebavo že cca 9 let, se mi zadnja leta pojavlja težava tudi s hemeroidi. Podvezal sem jih že cca 5 krat. Sedaj razmišljam o novejši metodi THD, ki naj bi bila bolj sistematična. Večinoma jo ponujajo na hrvaškem. Najdem nekaj malega tudi pri nas in v italiji. Kako se kaj obnese ta metoda in verjetno je to zgolj samoplačniško? Kolikor vidim je cena samoplačniško cca od 1000 do 1500€.

Odgovor na objavo uporabnika
Dolgoletni, 02.01.2023 ob 23:18

Pozdravljeni,

ker imam neznosne težave s prebavo že cca 9 let, se mi zadnja leta pojavlja težava tudi s hemeroidi. Podvezal sem jih že cca 5 krat. Sedaj razmišljam o novejši metodi THD, ki naj bi bila bolj sistematična. Večinoma jo ponujajo na hrvaškem. Najdem nekaj malega tudi pri nas in v italiji. Kako se kaj obnese ta metoda in verjetno je to zgolj samoplačniško? Kolikor vidim je cena samoplačniško cca od 1000 do 1500€.

Lp!
Večji proktološki centri omenjene operacije ne izvajajo. Glede predoperativne priprave, potrebnih pregledov pred posegom in cene se pozanimajte v ustanovi, kjer bi poseg želeli opraviti.

Pri omenjenem postopku gre za ligacijo žile, podobno kot pri nastavitvi ligature ali klasični operaciji, vendar nekoliko bolj ciljano. Zavedajte se, da ne glede na izbrano metodo zdravljenja, se odstranjuje “višek”, hemoroidalne žile v steni črevesja ostanejo in vedno je možnost ponovitve.

Evo sem opravil vmes hal rar in Morgan. Vse so mi rasturali aprila 2023. Ampak seveda hemoroidi naprej zateceni in silijo ven ker razloga ne poznamo. Da redno mehko odvajanje imam. Probal sem tudi vegansko, presno, nič ne pomaga. Notranji hemoroidi zatekajo in rinejo proti ven. Kaj lahko še naredimo? Lp

Odgovor na objavo uporabnika
Dolgoletni, 22.01.2024 ob 18:54

Evo sem opravil vmes hal rar in Morgan. Vse so mi rasturali aprila 2023. Ampak seveda hemoroidi naprej zateceni in silijo ven ker razloga ne poznamo. Da redno mehko odvajanje imam. Probal sem tudi vegansko, presno, nič ne pomaga. Notranji hemoroidi zatekajo in rinejo proti ven. Kaj lahko še naredimo? Lp

Se opravičujem za pozen odgovor, vaše vprašanje se je skrilo in je zato komaj sedaj vidno.
Če operacija ni bila uspešna lahko poskusite še z metodo v tujini, laserska koagulacija, ponovitve ligatur, morda poskusite flavonoide – npr. Detralex, vendar morda ko končate hemoroidalno shemo nadaljujte še 1000 MG dnevno 6 mesecev.
Vsekakor pa je osnova to kar ste napisal da je prebava še naprej urejena.

New Report

Close