Najdi forum

TEŽAVNI JAZBEČAR

Dragi obiskovalci, zanima me, če ima kdo od vas kratkodlakega jazbečarja in kakšne izkušnje ima z njim. Jaz imam samčka, starega dobri dve leti, ki pa je zelo težaven karakter. Zelo rad laja, še posebej na sprehodu, ko se zaganja tako v ljudi kot v druge pse, pa čeprav so desetkrat večji od njega, kar me spravlja v veliko zadrego. Drugače pa je vame dobesedno zaljubljen in bog ne daj, da kdo samo prst pokaže proti meni – takoj skoči vanj, laja ko nor in tleska z zobmi kot mali aligatorček. Ne vem, kako naj ga tega odvadim, saj besede ne zaležejo. Če mu rečem, da je fuj in da sem huda, dobi takoj nesrečno in žalostno faco in se mi vrže pred noge, na hrbet in prav milo piska – kot bi jokal. To počne tudi, ko zazna, da se odpravljam od doma. Ko pa pridem domov, se včasih priplazi z repkom med nogami in se celo majčkeno polula, večinoma pa glasno laja, skače visoko v zrak in me skuša na vsak način polizati po obrazu. Kot malega otročka ga moram vzeti v naročje in potem me ljubeče šavsne v nos in liže po obrazu kot bi se mu utrgalo. Poleg vsega naštetega pa frajer seveda tudi spi na moji postelji in to od prvega dneva, ko sem ga prinesla domov. Takrat mi je celo zlezel pod lase in spal na mojem vratu. Skratka, ta moj mali jazbečarček je po eni strani prava “plišasta” igračka, po drugi pa besni lev, ki bi pogrizel vse okoli sebe. Kaj storiti, da ne bi bil tako popadljiv do ljudi in psov?

Pozdrav vsem!

Jaz sem svojega kužija peljala v pasjo šolo Ognjena pri Vrhniki. Imam zelo dobre izkušnje. Pokliči lastnico šole, gospo Branko in sigurno ti bo dobro svetovala (že po telefonu za prvo silo!). Njen telefon pa je: 754-62-53
Pomagala mi je že pri pokojnem kužku, ki ni maral otrok in drugih psov. Tako “sva ga zrihtali”, da sem se lahko normalno sprehajala po Tivoliju in kuža je bil lahko spuščen. Potrebuješ samo strokovno pomoč in veeeeeliko volje in vaje!

Tudi jaz sem vozil psa k Branki v pasjo šolo Ognjena. Imam zelo dobre izkušnje! Sicer obstajajo tudi druge dobre šole, ampak prednost te šole je v tem, da se ti tudi individualno zelo posvetijo. Pa še poceni je! Pa še poizkusiš se lahko s svojim kužkom v agilitiyu, ker je na vadbišču tudi poligon za agility. Full fajn!

Jaz imam doma dve resasti jazbečerki in z njima ni nobenih problemov. Pred tem pa sem imela psa, ki se je obnašal isto kot tvoj. Ampak nikoli ni napadel prvi, ko ga je kateri pes vohal ali kaj podobnega pa se je zagnal v njega. Jaz ti priporočam, da si predvsem potrpežljiva, ker vsak pes ima svoj značaj, dva nista enaka in se mi zdi neumno, da bi ga spreminjala, razen če je problem pri vzgoji ali ubogljivisti.

P.S. Tudi moja psička (starejša) spi pri meni na postelji.
Približno čez mesec dni bo povrgla svoje drugo leglo – upam, da bo vse O.K.

LP!

Več glav več ve – to je zlato pravilo! Zahvaljujem se vam za nasvete, prav vse bom upoštevala. Moj kužek je zaenkrat neizobražen in morda bi mu malce pasje šole kar koristilo. Je pa res, da uboga samo mene in bo prav zanimivo opazovati, kako bo reagiral na tujo osebo. Bom poročala!

Lepe praznike želim vsem skupaj!

Živjo=)

Jaz ti pa ne priporočam pasje šole,ker za to kar on počenja lahko tudi sama odpraviš verjemi mi.
Za vsako neprimerno obnašanje do drugih, ga kaznuj,da bo videl da tudi ko rečeš fuj ali ne, bo moral to upoštevati. Drugače ko je pa sam doma mu pa zmeraj daj preden greš nekaj kar ga bo le za vsaj kratek čas zaposlilo(priboljšek). Kaznuje se ga pa tako da ga potegneš malo za kožo ali pa po ritki malo potrepetaš. Moram priznati da Jazbečarji znajo bit trmasti, ampak znajo biti tudi vaši najljubši psi,kajti imam tudi sam svojo zverinico.

Lp
Miha

Če Tinci od leta 2002 ni uspelo odpraviti težav, ji jih tudi nikoli ne bo :p

Kdor pelje jazbečarja v pasjo šolo ali pričakuje da bo poslušen in dajal tačko je pripaljen, žal. Jazbečar je izrazita in zelo pogosta lovska pasma z izredno močnimi lovski nagoni. Dogaja se celo, da so nagoni premočni ali pes preoster in neustrašen, in je za jago neuporaben. Jazbečar potrebuje “hibernacijo” oz. verigo, nažalost, in pa vsaj 2 uri intenzivne akcije – jage vsak dan. Jazbečar ni pes, ki daje tačko, ampak pes, ki grize.

Brak, tole je pa malo nebuloza.

Jazbečar je resnično lovski pes in kot vsi lovski psi ima močan lovski nagon, to je vse res, vendar pa jaz sama poznam vsaj dva (oba z rodovnikom), ki dajeta tudi tačko, pa še na hrbet se vržeta in še marsikaj drugega, eden od njiju je dejansko tudi lovec in hodi na jago, drugi je razstavni in prav tako ne pogrize sodnikov, še celo gobec jim pusti pogledati. Imata različne lastnike. Prav tako je nekaj jazbečarjev rednih obiskoalce Žalskega parka v Ljubljani in ne boš verjel, prav vsi so super, igrajo se z drugimi psi, lovijo žogice …

Kako se bo pes obnašal je seveda delno odvisno od psa samega, njegovega karakterja, predispozicij, nagona, v veliki meri pa je odvisno tudi od vodnika in ob primerni socializaciji in vzgoji in primerni zaposlitvi psa (in “uporabi” njegovega nagona) je tudi jazbečar pes, ki daje tačko.

Noben jazbečar pa ni primeren za na verigo.

In za nobenega psa ne moremo reči, da ni primeren za šolanje. Sem šolala perujska gola psa, od tega je bil samec pri 5-ih mesecih odlovljen iz divjega krdela. Pa je hodil v šolo, na agility, na couring, razstave itd. In ne moreš, da verjameš, celo tačko je znal dat :p
Samo primeren pristop in pravega inštruktorja je treba najti.

Pozdravljeni,
doma imamo 2 leti starega resastega jazbečarja. Žal se ne strnjam, da je za na verigo!!! Naš v zimskem času spi na kavču, na postelji… od spomladi pa tja do pozne jeseni, pa spi zunaj… pred vrati, sicer ima svojo košaro v pralnici, ampak mu je bolj všeč na predpražniku. Pozimi je skoraj cel dan v hiši (ker ga verjetno zebe) edino ko ima za opravit potrebo zalaja, da mu odpremo in gre ven. Ko je topleje pa cele dneve preživi okoli hiše, in je tudi zelo dober čuvaj. Tiste, ki pozna lepo pozdravi (poseben lajež), če pa ne pozna močneje laja in ne dovoli, da se mu približajo ali pobožajo. To je pes res z dvojnim karakterjem, divji in nežen, se hoče mazit ali ti ne dovoli zraven…. Naš ni deloven pes, imamo ga za okras in da nas vsak razveseljuje s svojimi vragolijami. Ima rodovnik, a žal je ko je bil star 6 mesecev stekel na cesto in ga je zbil avto… sledile so 3 operacije in tako, da smo ga dali potem še kastrirat, saj ne opravil ne vzrejnega, ne delovnega izpita… ker ima eno tačko malenkost krajšo (skoraj ne opazno), ampak mu manjkata tudi dva zobka…. a če mu ne odpreš ust, se ne vidi… name je grozno ljubosumen in zaščitniški…. posluša kar posluša, ampak on že ve, doma je spuščen, ko pa gremo stran, je na povodcu in ga nikjer ne odvežem, ker ne posluša in se bojim, da bi kam pobegnil. To so res majhni psi z velikim karakterjem in srcem… Doma imamo tudi muco (smo jo imeli že prej) in se zelo dobro razumeta, razen ko jima damo jest, morata bit narazen… je pa superrr lovec, miši, podgane, kuščarje, kače, krte…. vse prinese na predpražnik :)))
So pa trmasti in če ga imaš zase, to sčasoma sprejmeš, mi ga nimamo za nalov, on je naš hišni ljubljenček in tako, da smo se navadili, da je trmast in včasih se mu prav nasmejemo… so pa izredno pametni, točno vejo kaj jim govoriš, razumejo kdaj si slabe volje, kdaj si vesel žalosten… so kot prihologi… vsakemu, ki si želi popestrit življenje, priporočam resastega jazbečarja… ampak je pa res, da niso za vsakogar… komot so lahko v hiši, saj nimajo skoraj nobenega vonja…. dlaka jim zelo malo odpada…

Pozdravljeni,

če jih kdo oddaja oziroma pozna koga, ki ima tovrstno leglo bom zelo vesela informacij.
Za enkrat še nisva imela sreče.

Hvala za informacije..

Maja

Prodam jazbecarja po simbolicni ceni pomankanja casa star 3 mesece izredno lep cena 100e gsm o4o 205 108

Kakšnega jazbečarja? Kako ti je v max 1 mesecu zmanjkalo časa? Kako je s cepljeni, papirji,,,?

bi

Brak, od kod tebi te butaste ideje oz. info…

PeRo, od kje pa pri tebi takšna zamuda?
Lahko bi vsaj pogledal, kdaj je ‘brak’ tako mislil …

New Report

Close