Najdi forum

Težave z misicami

Pozdravljeni,

Že nekaj časa imam bolečine v zadnjici. Pri pregledu mi je proktolog postavil diagnozo :draženje iztopisca pudendalnega živca ter zakrcene mišice medeničnega dna.

Kot terapijo sem prejela blokado v predel iztopisca pudendalnega živca. Opravila sem tudi fizioterapijo za relaksacijo mišic medeničnega dna.

Vendar je proktolog na kontrolnem pregledu še vedno ugotovil da so mišice medeničnega dna še vedno zakrcene.

Ne vem zakaj ni bolje čeprav redno opravljam vaje, ki so mi jih pokazali na fizioterapiji.

Drugače opravljam v službi sedeče delo z strankami, kjer moram veliko govoriti. Poleg tega opažam da me sedaj pričnejo boleti tudi mišice trebuha, kot da se ne morem sprostiti in normalno na dihati.

Bolje je kadaj globoko vdihnem in izdihnem. Najhuje je pri sedenju, kadar hodim je boljše.

Najboljše je kadar se vlezem na hrbet s podlozenimi koleni. Takrat bolečine po nehajo, kot da bi se mišice sprostile.

Prosim vas če mi lahko svetujete kaj lahko storim sama za sprostitev trebušnih mišic, ki me bolijo oziroma se za krčijo ko sedim.

Lp

Pozdravljena, Jana

Če prav razumem se vaše težave pojavijo pri sedenju, ko pa se vležete bolečine izzvenijo? Kaj pa ko hodite, se sprehajate?

Imam še par vprašanj, če mi lahko prosim odgovorite: ali vas boli, ko naredite keglove vaje – se pravi, ko nožnico močno stisnete? Kako je proktolog diagnosticiral zateegnjene mišice medeničnega dna? Kaj so vam delali za njihovo sprostitev?

 

Lp

Barbara Purkart

 

Spoštovani,

Težave z čudnim občutkom se pojavljajo v danki po odvajanju v višini proti trtici, kjer je iztopisce pudendalnih živcev.

Največ težav imam pri sedenju, ko je bolečina hujša. Pri hoji so bolečine manjše,včasih jih ne čutim. Najbolje je leže z bodlozenimi koleni. Vzrok za bolečino naj bi bile zakrcene mišice medeničnega dna. Proktolog je to ugotovil pri tipkanju v danki.

Na fizioterapiji so mi pokazali vaje za sprostitev, kot so globoki počepi, razširjene noge, ki jih dviguje v zrak,,..

Zadnje čase pa imam občutek napetih mišic trebuha, kot sem že opisala v prejšnjem meilu. Kadar je hudo čutim na zadnjici, kot da bi imela muskelfiber tudi v mišicah na zadnjici.

Pri keglovih vajah ne čutim bolečin. Ko so mi z aparaturo merili v danki moč stiska, se je pokazalo, da mišice dobro stisnem, pri sprostitvi pa le te ne sprostim dosti in tako so mišice stalno napete.

Kaj priporočate?

Lp

Pozdravljena, Jana

Če prav razumem se vaše težave pojavijo pri sedenju, ko pa se vležete bolečine izzvenijo? Kaj pa ko hodite, se sprehajate?

Imam še par vprašanj, če mi lahko prosim odgovorite: ali vas boli, ko naredite keglove vaje – se pravi, ko nožnico močno stisnete? Kako je proktolog diagnosticiral zateegnjene mišice medeničnega dna? Kaj so vam delali za njihovo sprostitev?

Lp

Barbara Purkart

 

 

New Report

Close