Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Težave s ščitnico in polmaraton

Težave s ščitnico in polmaraton

Pozdravljeni,

že več kot 15 let imam diagnosticirano hipotirozo Hashimotov sindrom.

Zadnje dve leti sem jemala tri dneve zaporedoma 150ug Eltroxina in nato en dan 200 ug
ter nato spet tri dni 150 ug itn…
POleti sem bila zelo športno aktivna..skoraj vsako jutro na tešče sem pretekla vsaj 2 km do cca 4 km, enkrat na mesec pa 10 km na kakšni tekaški prireditvi.
Že poleti sem se slabše počutila (razdražljivost, utrujenost mišic,…), zato sem septembra preverila ščitnične hormone in je rezultat pokazal TSH=0,09; za T3 in T4 ne vem rezultata. Dobila sem novo dozo… 6 dni zaporedoma 150 ug…nato en dan 200 ug in nato spet 6 dni 150 ug…začela sem se počutiti še slabše…razbijanje srca, občasno občutek artimije, občutek, da imam ves utrip na vratu, občasna zameglitev vidnega polja, še večja utrujenost, teža pa se mi je celo povečala…s tem, da sem imela še nižji pritisk kot ponavadi (moj najpogostejši pritisk je 120/90, potem 90/55), srčni utrip pa hitro ful velik…predno sem začela s tekom tudi 100, med tekom hitro 160… (stara sem 41 let)…
Ker se še vedno nisem počutila v redu…sem šla nazaj k svojemu zdravniku…ekg je bil ok, včerajšnji izvid ščitničnih hormonov pa je TSH=0,03; T3=6,54; T4=22,63. Dobila sem novo dozo…zdaj vsak dan 3 tablete…

Zdaj me pa zanima ali lahko tečem…oz. ali se lahko udeležim polmaratona, ki bo čez 14 dni v Ljubljani…Načeloma do zdaj kar se tiče teka razen visokega srčnega utripa med tekom ni bilo težav…pa drugih pripadajočih težav po teku…

Skrbi me pa vseeno, da me ne bi “pobralo” med tekom…

Hvala za odgovor vnaprej in lepo vas pozdravljam
Vera

Spoštovani!

Glede na navedene izvide ( TSH=0,03; T3=6,54; T4=22,63) je odmerek dejansko potrebno znižati.Menim, pa da ni zadržka za fizično aktivnost – upam, da ste tej že odtekli.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close