Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje težave s ščitnico?

težave s ščitnico?

Pozdravljeni!

Približno 3 mesece opažam povečano utrujenost in izčrpanost, čeprav ničesar posebnega ne počnem in nimam večjih naporov. Pojavljajo se nihanja, bilo je obdobje, ko nisem mogla ničesar in se skoraj cele dneve preležala, potem je bilo boljše, zdaj pa je spet slabše. Zadnje 3 tedne opažam, da se mi tresejo roke. Zdravnica mi je svetovala naj jemljem zdravilo B-kompleks in počakam, če bo tresenje izginilo. Ravno v času, ko sem začela jemati tablete, sem se začela zbujati po 3x na noč. Pred dnevi sem prekinila z jemanjem tablet, da bi videla če bo zbujanje izginilo, vendar ni. Roke se mi še vedno tresejo (včasih manj, pod stresom pa seveda bolj), ponoči se zbujam in izčrpanost je še vedno prisotna (boli me vse telo, sklepi, mišice).
Zanima me, če bi šlo lahko za nepravilno delovanje ščitnice? Kaj svetujete in priporočate?

Hvala in lep pozdrav, Teja

Spoštovani!

Utrujenost je zelo nespecifičen simptom. Lahko se pojavi tudi pri motenem delovanju ščitnice (hiper ali hipotirozi).

lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close