Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Tezave pri vdihu

Tezave pri vdihu

Pozdravljeni. Zaradi težkega dihanja sem pomoc poiskala v dezurni ambulanti. Imam bolecine v prsnem košu, cutim ih pri vsakem vdihu, tezko pridem do kisika. Tezko vdihnem zrak, v pljucih me pece, ko zakasljam. Saturacija je bila 98%, zdravnik je poslusal dihanje in pravi, da ni ničesar slišat. Delam inhalacije z berudoalom, tudi ventolin uporabljam, zdi se mi da mi ne pomaga kaj. (Prosila sem za rtg pljuc pa me je zavrnil, da se na pljučih ne sliši kaj. Rezultat krvi je pokazal da ni vnetja (v mejah normale). Imam diagnosticirano astmo (terapija pulmicort, redno jemljem). Imam tudi povesene nosne skoljke in zvit nosni pretin( skratka na nos tezko diham) Nasonex, monkasta, flikonase, dimista, nobeno zdravilo ni odpravilo tezav z nosom. Oci se mi na mrzlem zraku rosijo iz nosa kaplja vodena tekocina, slisati je nekaksno pokanje. Zakaj tezko diham in na kaksne preiskave bi blo potrebno iti? Obupana sem, imam dva majhna otroka, 3 leta in 1.5 mesecnega dojencka, strah me je da imam morda raka, razmisljam tudi o samomoru, vendar tega nisem naredila zavoljo otrok. Pocutim se ujeto. Grozno me boli vsak vdih, vesela sem da so izvidi negativni toda tezave so se vedno tu.

Mislim da nujno potrebujete strokovno pomoč in to takoj, diagnostika težkega diha ja ne bi smel biti problem niti za osebnega zdravnika, zelo pogost vzrok za tak občutek je tesnoba ali depresija in se mi zdi pri bas to zelo verjetna možnost. Zdaj pa pot pod noge in k zdravniku takoj in javite, kak sta se dogovorila! Vse se reši, samo vzemite se v roke in se odkrito pogovorite z zdravnikom

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close