Najdi forum

Potrebujem nasvet in sicer, z bivšo sva končali leto dni nazaj. Zvezo je končala ona. Od takrat naprej me bivša obrekuje drugim ljudem, se laže o meni, se mi posmehuje. Sem poskušala urediti s pogovorom, vendar se ne želi soočiti, celo zanika vse skupaj. Naveličana sem tega, da vsake toliko časa slišim grdega o sebi in vsekakor to predolgo traja. Zakaj to počne in kaj še lahko naredim?

Spoštovana,

obrekovanje je zares neprijetno, ampak dejstvo je, da se bo to večno dogajalo. Ne nujno zaradi vaše bivše, včasih zaradi sosedov, domačih ali celo zaradi ljudi, ki jim najbolj zaupamo. V človeški naravi je, da si stvari pripovedujemo. Nas pa neresnice ali pa tudi izrabljeno zaupanje, lahko zelo prizadene. Čeprav se zavedam, kako boleče je, da lahko nekatere informacije nekontrolirano zaokrožijo, pa imamo hkrati nad tem zelo malo vpliva. V takšnih okoliščinah je veliko bolj pomembno, da mi okrepimo sebe, da se soočimo z bolečimi temami v sebi, da z lastnim zavedanjem ustvarimo fleksibilnost, s katero se bomo lahko soočili z obrekovanjem. Ljudje si na koncu ustvarijo mnenje o nas, ne samo na podlagi tega kar slišijo, ampak tudi tega, kar doživijo ob nas. Na to, kakšne se mi želimo pokazati svetu, pa imamo vpliv!

V kolikor bi potrebovali pomoč psihoterapevta, se lahko za termin naročite na [email protected] ali 041/410-843

Srečno,

Eva Erpič, mag. zakonskih in družinskih študij

E-motion, Eva Erpič s.p. I psihoterapija in svetovanje I 041/410-843

zdravo..nakrazko in nahitro od zacetka…

bivso sem dobil z drugim in zakljucil zakon…

do sedaj poslusM samo lazi in izmisljotine kako sem ji denar kradel,kako z orozjem hodim po mestu,in sin se mi tozi kako ima mama doma povsot staro hrano ter se musice nabirajo na umazani posodi in nemore na svoji postelji spat ker je nasrana vsega i svacega,mali mi pravi da mu mama noce delat frizuro,nohti se mu lomijo in jih skusam resevati na dva tedna vikend ko je pri meni seveda frizura je pomembna pri fantih …po moji logiki delam za sina vse kar je mozno…na dva tedna vikend ..seveda pa hodim v solo in vrtam ce kaj novega ali zanimivega izvem o svojem sinu ker do sedaj sem moral vse sam se pozanimavat pa ceprau sem bivso lepo vprasal kako in kaj ce kaj novega itd itd za sina..

prezivnina ni problem … tezava je da ko poklicem sina na telefon se mi doben ne javi pa lahko klicem 20x pa nic…klicem na 3-4 dni.. da ga vidim kKo je in kako recema z tamalim ..star je 9 let… vcasih rece da mu mama ne dovoli da poklice ateja … jas nevem kaj da delam vec ker ga bivsa podkupuje in nagovarja proti meni…sam povedal in sem se preprical tudi…kaj lahko storim ? za sina zelim vse najboljse ….ona pa ga samo iskorisca da bi meni skodila … predmet izsiljevanja … kako lahko spametujem  bivso ker se ocitno ne zaveda da ima otroka in ne rastlino…skrbi me … na CSD pa so nesposobni in do sedaj niso nic ukrepali dobesedno…

 

jas tu ne vidim neke pomoci od drzave…enostavna resitev je vojna do konca … ker tako ali tako nimas nic od drzave… vsaj da bi ukrepali kaj … mah je*** take organe ko ne vidijo ali pa nocejo videt da je negdo v tezavah od bivse …najbolj zalostno pa je da tu najbol trpijo otroci ki so predmet izsiljevanja matere,a se vedno sodelujejo z njo saj otroke podkupuje … vsi bi se sam pogovarjali kaki so problemi bla bla bla… mi iscemo pomoc od organov,da bi nam pomagali doseci pravico ,pa je enostavno to potrata casa in dobesedno gledas kako ti otrok drvi v propad….nocete bit v moji kozi…potrebujemo pomoc  z ukrepom in ne le besede !!!!!!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5855, 17.01.2024 ob 17:17

jas tu ne vidim neke pomoci od drzave…enostavna resitev je vojna do konca … ker tako ali tako nimas nic od drzave… vsaj da bi ukrepali kaj … mah je*** take organe ko ne vidijo ali pa nocejo videt da je negdo v tezavah od bivse …najbolj zalostno pa je da tu najbol trpijo otroci ki so predmet izsiljevanja matere,a se vedno sodelujejo z njo saj otroke podkupuje … vsi bi se sam pogovarjali kaki so problemi bla bla bla… mi iscemo pomoc od organov,da bi nam pomagali doseci pravico ,pa je enostavno to potrata casa in dobesedno gledas kako ti otrok drvi v propad….nocete bit v moji kozi…potrebujemo pomoc  z ukrepom in ne le besede !!!!!!

vem kak je…dobesedno

Odgovor na objavo uporabnika
Ta kr17, 29.10.2023 ob 11:52

Potrebujem nasvet in sicer, z bivšo sva končali leto dni nazaj. Zvezo je končala ona. Od takrat naprej me bivša obrekuje drugim ljudem, se laže o meni, se mi posmehuje. Sem poskušala urediti s pogovorom, vendar se ne želi soočiti, celo zanika vse skupaj. Naveličana sem tega, da vsake toliko časa slišim grdega o sebi in vsekakor to predolgo traja. Zakaj to počne in kaj še lahko naredim?

z bivso sta koncali…kj sta obe zenski

 

New Report

Close