Najdi forum

težava

Pozdravljeni!
Že več kot 1 leto imam težave z prebavo.Redkokatera stvar mi pomaga.zaprtje navadno traja nekaj dni do enega tedna, trebuh je zelo napet. pri odvajanju se moram zelo “napenati”. velikokrat še vedno čutim poln trebuh- kot da ni izpraznjeno.
potem pa se po določenem obdobju zgodi, da imam par dni drisko, potem pa spet traja zaprtje

Pozdravljeni!

Žal niste navedli vaše starosti, ni podatka o morebitnem hujšanju… Najverjetneje gre za iritabilno črevo, kjer se izmenjujeta zaprtje in driska, saj težave trajajo že eno leto in se ne stopnjujejo. Seveda pa za takim vzorcem odvajanja lahko tiči resno obolenje-rak debelega črevesja, zato je smiselno opraviti kolonoskopijo.
Sicer je potrebno v prehrani uživati balastne snovi ter zaužiti zadosti tekočine.

Lp,Nataša Smrekar

starost 23let, hujšanje se ne pojavlja, teža ostaja približno enaka.
samo odvajanje je večkrat boleče, velikokrat pa me boli tudi spodji del trebuha
hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Bolečine in težko odvajanje ponavadi srečamo pri zaprtju. Če težave izvenijo po odvajanju blata in glede na vse opisano gre najverjetneje za iritabilno črevo. Kot sem že napisala, je potrebno skrbeti za redno odvajanje mehkega blata. V primeru, da bi se težave stopnjevale, pa svetujem preiskave.

Lp,Nataša Smrekar

New Report

Close