Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca teža

teža

Zaradi težav z ožiljem(žilne opore na obeh nogah)sem pred 14 meseci nehal kaditi,sedaj pa sem se zredil že za 10 kg,pa se še ni ustavilo,jem zelo malo,razen zvečer.Ker se kar redim sem začel razmišlati o ponovnem začetku kajenja.Kaj je bolj škodljivo za ožilje kajenje ali debelost?moja višina 171cm.,teža 86kg.Hvala za odgovor.

Spoštovani!

O vprašanju, ki ste mi ga zastavili, je izvedenih že več raziskav. Ugotovitve so naslednje: KAJENJE JE ZA ZDRAVJE IN SRČNOŽILNI SISTEM BOLJ ŠKODLJIVO KOT POVEČANA TELESNA TEŽA, ki se pojavi po opustitvi kajenja. Zato bi moral zdravnik vsakemu, ki opusti kajenje, povedati, da se bo telesna teža nekoliko povečala, vendar to predstavlja manj škode kot nadaljevanje kajenja.
Vsekakor ste z opustitvijo kanjenja naredili zelo pomemben korak, zato vaz želim vzpodbuditi, da vztrajate pri njem. Žal se bodo koristi – več energije, manj zasoplosti – pojavile šele čez nekaj časa, zato vztrajajte pri nekajenju.

Srečno!

Danica Rotar Pavlič

Jan, imam rešitev za tvoje težave , če te zanima pošli mail, da ti predstavim zadevo.
Lp
AA2

New Report

Close