Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja TESTI ZA HIV

TESTI ZA HIV

Najlepša hval 3 teden je prehitro za opravljanje testiranja? Mislite da so to že znaki skupnega sindroma? Koliko let ti preostane če imaš hiv? Lp

Spoštovani, po treh tednih je lahko že pozitvna kombinacija testa p24 in protitelesnih testov lll. in IV. generacije.
Kot rečeno, so znaki nespecifični in se lahko pojavljajo pri številnih virusnih in bakterijskih okužbah.
Oseba, okužena z virusom HIV, ki živi v razvitem svetu in okužbo odkrijejo hitro, ter jo potem tudi zdravijo, lahko živi mnogo desetletij.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Testi Ei Elisa in Ph antigen 24do to tisti testi ki zafostujejo za takojsnje oprabljanje testiranja. Hm torej lahko sem okuzena? Hvala. Lp

Da, kombinacija testov p24 in protitelesnih testov lahko okužbo že zazna po 3 tednih pri veliki večini okuženih. Če ste okuženi, ali ne, ne morem vedeti. Samo na osnovi kliničnih znakov tega ni mogoče ocenjevati.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pred polnimi 7 tedni sem imel rizičen spolni odnos s kondomom po katerem so se mi začeli pojavljati simptomi kot so pekoče uriniranje in bolečine v modih. Izcedka ni bilo oziroma je bil tak občutek kot da mi nekaj zastaja po uriniranju ker pa me je vse spominjalo na Klamidijo ki sem jo imel pred 2 letoma sem vzel tablete 1g Sumamed ki so mi ostale od prejšnje terapije . Stanje mi se je načeloma izboljšalo nato pa zdaj zadnja 2 tedna spet vrnilo. Ker sumim da sem okužil partnerko ki pa ni jemala antibiotika. Bil sem pri urologu opravil pregled in ne zazna nobenih sprememb na modih zato grem ta teden tudi do dermatologa da mi vzame bris da ugotovimo izvor okužbe oziroma težav. Med drugim sem opravil test na HIV pri zavodu za transfuzijsko medicino kjer je bil test EIA anti-HIV 1/2/0 in HIVp24Ag: NEREAKTIVEN me zanima ali je to negativen rezultat glede na to da je bil test opravljen polnih 7 tednov od rizičnega odnosa ali je potrebno test ponoviti. Test sem opravil na zavodu za tranfruzijo kjer so mi povedali da opravljajo test 4 generacije in da je 99% možnosti da sem negativen. Simptomov nimam nobenih razen tega da sem se cel teden ponoči potil to pa načeloma lahko povežen tudi s stresom ker že cel teden prebiram takšne in drugačne teme povezane z HIV oziroma ali je to lahko kakšen simptom bakterijske okužbe kot je Klamidija.

Hvala za pomoč.

Lp.

Spoštovani, glede na navedbo, da ste uporabljali kondom in še dejstvo, da je bilo testiranje okužbe z virusom HIV negativno po sedmih tednih, lahko testu zaupate.
Nočno potenje pa je lahko posledica marsičesa: neke druge okužbe, stresa, celo vremenskih razmer… O vaših težavah se še enkrat natančno pogovorite z dermatovenerologom, ki bo odvzel bris sečnice. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljena,

Dobil sem izvide , klamidija negativna za gonerejo in urin še čakam me pa resno skrbi ker se potenje ponavlja čez noč in še vedno prisotno pekoče uriniranje. Temperaturo merim nonstop in nikoli ni povišana . Cez dan me muci kot neki pritisk v glavi ko tako stresem z glavo me glava ne boli. Muči me živčnost,napetost nikakor se ne morem umiriti in spati lepo , v prsih kot da nosim neko breme, ne morem spati ponoci, kot sem omenil nočno potenje in pogost obisk stranišča, včeraj se mi je ko sem vstal iz postelje malo zavrtelo v glavi. Po prebiranju po forumu sem zasledil da je možen vzrok za te simptome nepravilno delovanje ščitnice ?

Zanima me kolikšna je možnost da je test lažno negativen oziroma da je bil rezultat negativen sedaj po 10 dnevih če bi šel na ponovno testiranje da bi bil rezultat pozitiven, je to sploh možno ?

Če mene vprašate, je za večino vaših simptomov kriva vaša psiha. Eventualne motnje v delovanju žleze ščitnice zlahka izključite z določanjem hormon TSH. Da bi bil vaš rezultat lažno negativen, v primeru, da bi bili v stiku S HIV+ OSEBO IN OB TEM NE NOSILI KONDOMA, bi bilo manj kot 1% možnosti, ker pa ste ob odnosu nosili kondom, pa tveganja sploh ne morem karakterzirirati. Če se mislite še enkrat testirati, je to smiselno kvečjemu po 6 mesecih od rizičnega stika.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Dal sem kri za hormone ščitnice in PSA vse ok vse normalno, izvid Klamidija in Gonereja negativno, izvid uraplazme in microplazme negativno, dermatolog mi je predlagal da oddam urin da se pregledajo bakterije po sanfordu da bi se ugotovil razlog mojega pogostega nočnega uriniranja ker res nevem kaj bi bilo, kakšna je možnost okužbe sečil z drugimi baterijami in da to že toliko dolgo traja, predvsem me skrbi to potenje ponoči, stres, bakterijska okužba ?

Dosednji izvidi ne kažejo nič posebnega. Če se težave s sečili nadaljujejo, je res smiseln še pregled urina po Sandfordu za ugotavljanje eventualne bakterijske okužbe. Če imate občutek težav ob mokrenju, je smiseln tudi UZ sečil, pa iskanje lendvičnega peska/kamnov. Kaj pa povzroča tak stres (razen strahu, da se niste morda okužili z virusom HIV), pa ne vem.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdtravljeni pojavili so se mi izpuscaji na sluznici tak neprijeten obcutek ko pozerem slino. izpuscaji so ogromni rdeci no ne vedno tudi na jeziku bele lise na jeziku pol nos zamasen. ali so to znaki ze bokj konkretni podobni hivu? in bezgavko imam povecano samo to ze od prej ali ko imas hiv se ti se vsse druga piveca ali ta ostane vecja povecana? hvala za odg.

Zdaj 5 teden po kntaktu vnetje zrela izpuscaji na sluznici na jeziku bele lise izpyscaji. Pekocw grlo bezgavke pivcane od prwj srbenje rjav flek na hrbtu izpuacaj na vratu. Mislim da imam hi? Testiranje komaj lahko opravim po 6 tednu. Kako so draga zdravila in kako dolgo se zivi? Hvala

Spoštovani, na tetsiranje NI TREBA čakati 6 tednov, temveč ga lahko opravite že sedaj. Vsekakor obiščite zdravnika, mu izpuščaje pokažite in tudi omenite, da ste imeli rizični spolni odnos. Simptomi, kot so vno žrelo, obloge, izpuščaji, povečane bezgavke, se lahko pojavljajo v sklopu akutnega retroviralnega sindroma, lahko pa tudi v sklopu drugi virusnih ali celo nekaterih bakterijskih okužb in niso specifični. O zdravilih za zdravljenje okužbe z virusom HIV nima smisla razpravljati, ker 1. sploh ne veste, za kakšno okužbo gre pri vas; 2. so terapevtske sheme in čas zdravljenja prilagojeni slehernemu posamezniku.
Okuženi z virusom HIV ob primernem zdravljenju živijo desetletja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravnica v mb bolnici mi.je rekla 6 tednov od stika in to se manjka 5 dni. Sedaj ne vem kaj storiti pocutim se tako slabo vrocnska stanja vneto zrelo pol izpuscaji na vratu na sluznicah in jexiku bel jezik. Torej se moram cakati nw kaksne specigicn znake se bi morala imeti mislim da to ze dostje in zal se 6 tedmov mi.minlo. Bezgavke pa imam povecane rej. Glavobol sem tudi imela in drisko

Spoštovani!
Sicer ne vem, s kakšnimi testi testirajo v Mb, ampak zelo dvomim, da ne izvajajo kombinacije protitelesnih testov 3. do 4. generacije in beljakovine p24, ki je pozitivna že po treh tednih po stiku. Pokličite v MB bolnišnico in povejte, kakšne težave imate. Sicer pa lahko obiščete tudi ambulanto za spolno prenosljive bolezni v ponedeljek na Kliniki za vročinska stanja v Ljubljani. Nobenih specifičnih znakov ni treba čakati, ker jih NI! Podobni znaki kot pri akutnem retroviralnem sindromu se lahko pojavljajo pri mnogih, zlasti virusnih okužbah, zato je za to, da pomislimo na akutni HIV sindrom, najprej pomembna ananneza (podatek o rizičnem stiku), na to paleta kliničnih znakov in – NUJNO testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ja takrat so mi rekli v bolnici ko sem sla 3 tedne po stiku da prehitro in se moram cez 3 tedne vrnit. Sedaj pa res ne vem. Kontakt je bil 7.10 sedaj se ni tocno 6 tednov. Hm ne vem kaj storiti ce ocitno moram cakat dokker ne mine 6 teden. Zaradi diagnosticnega okba zdravnica trdila. Mislim pa da ni potrebno cakat saj imam vse specifivne znake.

Najbrž ste mislili – kontat 7.9. in ne 7.10., kajneda. Diagnostično okno za kombinacijo testov p24 in protitelesnih testov 3., oz. 4. generacije je v povprečju 21 dni; celo protitelesni testi starejše generacije so že pozitivni po 4 tednih. Razen pri tistih, kjer se protirelesa razvijejo šele v 6 mesecih po okužbi; zato za boljšo občutljivost tudi dodajajo test virusne beljakovine virusa HIV 1, beljakovino p24. Znaki pa, kot rečeno, NISO specifični in na njihovi osnovi ne morete postavljati diganoze! Ker pa jih imate, se vrnte v bolnišnico. Sporočite o dogajanju.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani tocno tako ta datum je pravi. Sedaj sem se vrocino dobila 38 tako pa kaslham in vse istale simptome torej zame ni dvoma da mam hiv. Moram samo se na test it da potrdi se mi ne zdi smiselno. Pa se teden dni moram cakat. Lp

Spoštovani, nikakor si ne morete in ne smete zgolj na osnovi kliničnih znakov postavljati diagnozo akutnega retroviralnega sindroma. Kombinacije kašlja, vročine, bolečega žrela, izpuščajev in povečanih bezgavk v tem času beležimo kar precej: večinoma pa klinično sliko povzročajo adeno ali enterovirusi. Verjetnost, da imate entero ali adenoviruzo, je glede na pogostnost adeno in enteroviroz sedaj, bistveno večja, kot da bi imeli res ARS, Seveda pa vaše dileme lahko reši le test.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ja ampak povecane mandlhe in bolecine v misicah nakaxujejo prej na to bolexen kot ma virus. Glede simptomv ki gs ima clovek v prvi fazi. Prav tako bel jexik itd. Izpuscaji na sluznici jeziku. Glavonol. Vrpcina in potenje. To so znaki angine ki prisotns v prvi fazi Ars. J

New Report

Close