Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja TESTI ZA HIV

TESTI ZA HIV

Nina sj je na eproveti krvi napisan tud moj priimk pa use ??? ane ??

Da, običajno pišejo ime, in številko-šifro.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Jez se ne spomnem a je na moji kj pisal … sj Nina kljub teli zmedi s prevozi sm negativna 100% ane?? Nebbi mogl kr mojo napotnco vzet pa kr eno levo kri pregledat?? kr neki sm v dvomih , da cez neki let bom pa zvedla naprimer da mam hiv:SS

Sej ni mozno , da je prilo do zamesave???
Kr ,da bi se pa zj se enx sla testirat bi se pa tm ze usm zmesl bi misnli ,da sm mal trapasta … po dveh testih …..Kr v dvomih sm spet :((

Quenn, zdaj je pa dovolj!!!!! RES DOVOLJ NEUMNOSTI!
Dajte no, malo možgane vklopit!!
Kako pa naj bi v Laboratoriju v LJ vedeli, kaj testirajo, če ne bi gor pisalo?
Pa že prvič v Jesenicah?

Potem se boste šli pa še tretjič tetsirat, boste pa kaj drugega našli.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ja wem ja itak ;))) logicnoo , da more pisat na eproveti kero kri tetsirajo … sj jz sm sebe tok vidla v tej bolezni, da sm ze prov psiho… groza!! … morm res pozabt in si to izbit vn iz glave za vekomaj !! lah bi bla vesela nad rezultati pa samo se napake iscem v vsem … taka oseba sm !! sj boo… počas … hvala Nina!! pa se opravicujem :))

Pozdravljeni, 17.8.2010 sem imel spolni odnos z nepoznano punco, ki sem jo spoznal na zabavi. Sprva me ni nič skrbelo, potem pa sem pet dni kasneje doživel, hudo reakcijo domnevno na hrano, in sicer otekanje, srbečica ter rdečica po celotnem telesu, kasneje so se mi pojavili po telesu tudi rdečkasti izpuščaji. Srbečica se občasno pojavlja. Izpuščajev ni bilo tako veliko cca. 10 in večina teh je že izginila, v začetku tedna pa so se mi pojavili simptomi angine, zaradi straha na retrovirusni sindrom sem v velikem strahu odšel na testiranje virusa HIV v Mariborsko bolnišnico, saj so izpuščaji ter srbečica bili še kar prisotni, test je bil sicer po 46-tih dnevih od domnevne okužbe negativen, na izvidu pa piše Anti HIV 1\2 -NEGATIVEN, prav tako so mi ob preiskavi krvi odkrili pomanjkanje levkocitov, prav tako se v spanju potim. Vem, da je veliko teh simptomov lahko psihičnega izvora, saj sem zadnje dni res zelo prestrašen. Zdravnica mi je predpisala diagnozo angine. Zanima me ali je lahko takšna alergijska reakcija povezana z okužbo z virusom hiv saj do zdaj še takšne alergije nisem imel. Zelo sem prestrašen, samo o tem še razmišljam. Prosim vas za vaše mnenje!

Najlepša hvala!

Spoštovani, alergijska reakcija 5 dni po rizičnem stiku nima zveze z okužbo HIV. Včasih stavri pač sovpadejo. Levkociti se znižajo ob mnogih virusnih okužbah. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljen, spet se obračam na vas za vaše mnenje, po vseh znakih angine, kjer so bile seveda tudi povečane bezgavke v žrelu, se mi je pred kakšnim tednom zdaj začela še malce povečevati bezgavka v dimljih. Moram omeniti, da sem se zdaj že drugič testiral in ta test sem naredil po dveh mesecih od domnevne okužbe, zaradi moje paničnosti mi je zdravnica vzorce krvi poslala še na analizo v ljubljano, kjer boddo na redili tudi teste na rnk. Zanima pa me sledeče, vem , da bi antigen p24 pokazal okužbo na hiv-1 skoraj 100%. Mene pa je3 zelo strah, da bi se mogoče okužil z virusom hiv-2. Kakšna je zanesljivost testov 4. generacije po dveh mesecih ob morebitno okužbo z hiv-2 virusom. Dobil sem že rezultate iz ljubljane, vendar še ne rnk testov saj naj bi jih naredili v začetku tega tedna, ostali testi hiv1\2 ter antigen p24 so bili vsi negativni in sicer to je bilo po več kot devetih tednih od možne okužbe. Občutim pa še tudidruge simptome, kot so rahla bolečina na mestu povečane dimeljske bezgavke, občasno težje dihanje in na čase se mi zdi kot da me zaboli v prsnem košu, tudi občasne driske še ostajajo, apetita drugače še vedno nisem izgubil in tudi hujšanja ni ravno nasprotno , malo sem se celo zredil. Me pa občasno začne srbeti pod pazduho in me zanima ali je to tudi kakšen možen znak za okužbo. Zelo me je strah, da bom prejel test rnk pozitiven. Prosim vaz za vaš čimprejšnji odgovor hvala

lp

Spoštovani, testi IV generacije so izjemno občutljivi, tako za zaznavanje pt proti HIV 1, kot HIV 2, če so le-ta nastala. Okužbe z virusom HIV 2 so precej redke. Ne glede na to, pa ima več kot 99% okuženih z virusom HIV po dveh mesecih že protitelesa proti specifičnemu tipu (pri izjemno majhnem deležu se pt razvijejo v šestih mesecih). To pomeni, da je verjetnost, da je verjetnost vaše pozitivnosti ob že izvedenih negativnih testih in več kot 2-mesečnem obdobju po rizičnem stiku ekstremno ekstremno majhna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljni, upam da še zadnje moje zastavljeno vprašanj, saj sem že veliko bolj pomirjen. Imam pa še eno vprašanje, zdaj po več kot devet tednih od možnega incidenta sem dobil tudi teste s katerimi se preverjaa dnk\rnk virusa, no tako mi je povedala zdravnica, no testi so bili negativni ufff. Moje vprašanje pa je ali je možno, da nekdo ki je zbolel za retrovirusnim sindromom, še po 4 tednih od začetka sindromov nebi proizvajal protiteles, saj naj bi tako sem laično prebral ta dnk\rnk preverjanje zaznalo virus že tudi do deset dni pred pojavo protiteles, kar bi pri meni pomenilo, da sem bolehal za tem sindromom dobrih 5 tednov in tudi prebolel večino njih, in se še protitelesa še kar nebi ustvarila, ali je to možno?

Hvala za vaš odgovor

S testi na RNK virusa iščemo virus, oz. njegovo breme in to neodvisno od pojava protiteles, Virusa pri vas niso našli.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala:)

Pozdravljeni Nina P

zanima me če veste kakšen je protokol, če se pri delu zbodeš s krvavo iglo? Sem namreč zobozdravnica, dve uri nazaj sem se po dajanju injekcije pacientu zbodla v prst (igla je bila krvava), kar globoko. Sem klicala na infekcijsko kliniko, vendar nisem nikogar dobila. Zanima me ali se moram iti testirati takoj jutri? Pacient je sicer obkrožil na vprašalniku, da nima protiteles HIV, vendar tudi na testiranju ni bil, je starejši gospod, sam danes je težko za kogarkoli karkoli predpostavljati, sploh pa pacienti ne povejo vedno vsega…

na faksu smo imeli protokol, da si šel takoj na test če si se zbodel, kako je s tem ko delaš? v našem ZDju Ljubljana nimajo testov za HIV sem takoj klicala v laboratorij

prosim za čimprejšni odgovor kako hitro in kam se obrniti
najlepša hvala

Spoštovani!
Po vbodu je potrebno rano dobro razkužiti, nato pa:
– se nemudoma dogovoriti z bolnikom (bolnik mora na odvzem prostovoljno pristati), da hkrati z vami opravi testiranje na virusne markerje ua hepatitis B, HIV in hepatitis C.
Prav tako vas testirajo na hepatitis B, C in HIV.

Nadaljnji postopek gre v skladu z ugotovitvami testiranja.

Če bolnik na odvzem ne bo pristal, vas prav tako testirajo na markerje hepatitis B, C in HIV in se naprej obnašamo v skladu z ugotovitvami. Če imate proti-telesa Anti HBs v zadostnem titru (cepljenje?), je o.k., v kolikor je titer prenizek se izvede ponovno cepljenje, če ga sploh, sledi cepljenje in zaščita z imunoglobulinom proti hepatitisu B.
– Kar se virusa HIV tiče, se spet obnašamo v skaldu z ugotovitvami. Če vzorca bolnika ni, se nemudoma obrnete na infekcijsko kliniko.
Incident se zavede.

Plačnik preiskav je delodajalec.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!

Mene zanima kako naj si razlagam rezultate testiranja: Encimskoimunski test (ELISA) na protitelesa HIV-1 in HIV-2: NEGATIVEN. Testiran sem bil 31 dni po rizičnem kontaktu. Zdravnica mi je rekla, da lahko verjamem testom in da nadaljnje testiranje ni potrebno.
Na internet stran,i širimo šporočilo in ne virus piše: Z običajnimi laboratorijskimi preiskavami (testi), s katerimi prepoznamo okužbo s HIV, v krvi določamo protitelesa proti HIV (t. i. presejalni testi tretje generacije) ali protitelesa proti HIV skupaj z beljakovino virusne sredice p24 (t. i. presejalni testi četrte generacije). Najobičajnejši test obeh generacij je encimsko imunski test.
To pomeni da so mi opravili test katere generacije ali kar oba?
Če uporabljajo teste četrte generacije to pomeni da se testira z p24?

LP

Spoštovani!
Pri vas so opravili encimsko-imunski test na protitelesa HIV-1 in HIV. O tem, katere generacije je bil, rezultat testiranja ne govori.
V kolikor bi testirali (iskali) tudi virusno beljakovino p24, bi bilo to na izvidu navedeno.
Iz vašega rezultata je torej razvidno le, da so iskali protitelesa proti virusu HIV 1 in 2, o vrsti testov pa se boste morali pozanimati v laboratoriju, ki jih je izvajal. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Torej če prav razumem, je v primeru da so uporabili test četrte generacije, to ne pomeni da so testirali tudi na p24?
bi bilo po vašem mnjenju priporočljivo še kašno testiranje ali naj upoštevam navodilo zdravnice?

Hvala za odgovor. Lep pozdrav

Protitelesni test je protitelesni test, testiranje beljakovine virusa pa testiranje beljakovine virusa. Če se izvede kombinacijo dveh testov, se to tudi navede.
V primeru, da je izvedeno le protitelesno testiranje, je smiselno le-to ponoviti po šestih mesecih. Malo manj kot odstotek okuženih namreč razvije protitelesa proti virusu HIV šele v šestih mesecih po okužbi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

A obstaja kakšna razlaga Elisa testa četrte generacije? Kdaj naj bi zaznal protitelesa in podobno. Čudno, ker sem povedal za kratek čas od rizičnega kontakta (31 dni), niso odredili tudi p24 testa. LP

New Report

Close