Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja TESTI ZA HIV

TESTI ZA HIV

zanima me kdaj se je dobro it testirat za sifilis…in kateri testi so najhitrejši in zanesljivi po možni okužbi…

Hvala!

Spoštovani,

sifilis ponavadi najprej ugotavljajo s testom VDRl. če je test pozitiven, rezultat potrdijo s potrditvenim testom. Inkubacija- čas od okužbe do prvih znakov bolezni traja od 10 dni do treh mesecev, ponavadi tri tedne. Znaki okužbe so: spremembe na zunanjem spolovilu. Pri istospolnem prenosu se spremembe v prvi fazi lahko pojavijo tudi samo na danki.

Svetujem vam,da se o testiranju posvetujete s svojim zdravnikom oziroma na dermatovenerološki ambulanti.
Testiranja in svetovanje izvajajo:
* dermatovenerološke ambulante (Celje, Izola, Jesenice, Kranj, Ljubljana, Maribor, Murska Sobota, Nova Gorica, Novo mesto, Piran, Ptuj, Slovenj Gradec),
* Ambulanta za SPO, Dermatovenerološka klinika, Klinični center Ljubljana, tel. (01) 431 31 23, int. 23-36,
* Ambulanta za SPO, Klinika za infekcijske bolezni in vročinska stanja, Klinični center Ljubljana, tel. (01) 431 31 23,
* Svetovanje o SPO, Dermatovenerološka klinika, Klinični center Ljubljana, tel. (041) 666 333.

Lep pozdrav, Eva

Eva Grilc

testiral sem se za Hiv in sicer slabe 4 tedne po možni okužbi. Uporabili so test 4 generacije in zaznavanje antigena p24…rezultati so bili negativni…
Zdravnica mi je dejala, da sem lahko miren, saj so ti najnovejši testi zanesljivi že od 16 do največ 21 dni…
A torej res lahko verjamem tem testom?…

Hvala!

Zdravnica ima prav in testom lahko z veliko veliko verjetnostjo verjamete.. Z navedenimi testi se testira beljakovino p24, ki je beljakovina virusa HIV, tipa 1 in protitelesa proti virusom HIV 1/2/0. Na našem (in večini področij na svetu) daleč prevladuje okužba z virusom HIV-tip 1, okužbe s HIV 2 so zelo zelo redke. Večina okuženih razvije pt v prvem mesecu po okužbi, posamezniki pa do 6-mesecev po okužbi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Mislim, da je daleč bolje, če zaupate zdravnikovi presoji.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!

Sam sem se odločil za testiranje (in dobil enake rezultate kot moji predhodniki na tej strani) prejšnji teden. Do te odločitve je prišlo zaradi nenormalno dolgo trajajoče pljučnice in še daljšega okrevanja (še po štirih mesecih nisem popolnoma okreval, kar se rentgenskih slik tiče, tako da me čaka še CT). Vse to me je pošteno zaskrbelo, kajti pred slabima dvema letoma sem imel nezaščiten spolni odnos. No, rezultat je “EIA ANTI HIV 1/2/0 IN HIV p24ag=nereaktiven”. Tudi sicer nisem imel nobenih znakov, ki bi kazali na okužbo.

Zanima pa me kako je s Hepatitisom. Če že glede virusa HIV vem nekaj osnovnih stvari, pa sem tukaj popolnoma bos, tako kot verjetno precej ljudi. V primeru npr. nezaščitenega (sumljivega?) spolnega odnosa bi se potemtakem morali testirati tudi na to? Kako se sploh odločiti za kateri test in ali ne bi bilo smiselno, da bi se opravila oba testa hkrati?
Kot rečeno – sem popolnoma neveden in morda sedaj sprašujem neumnosti, za kar se oproščam.

Lep pozdrav,
Simon

Spoštovani, s spolnimi odnosi se prenaša predvsem hepatitis B, kužnost je celo mnogo večja kot kužnost virusa HIV. Obstaja tudi možnost prenosa virusa hepatitisa C, ki pa je v primerjavi s hepatitisom B mnogo manjša.
Ker ste navedli, da ste imeli rizični odnos že pred 2 letoma, ste že mimo vseh oken (čas, ko ste že okuženi, s testi pa okužbe še ne znamo/zmoremo/ ni mogoče zaznati).

To pomeni, da je v primeru suma na okužbo s hepatitosoma B ali C mogoče uporabiti klasične protitelesne teste, za hepatitis C anti HCV test; za hepatitis B pa ugotavljanje HBs Ag, (plaščnega antigena, ki pomeni nosilstvo) oz. anti protiteles proti plaščnemu antigenu anti HBs Ag, ali antigenu virusne sredice.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!

Pred dvema mesecema sem imela nezaščiten spolni odnos. Po enem mesecu sem začutila bolečine pod obema rokama – na notranji strani nadlakti, zato sem se odločila za testiranje za hepatitis, sifilis in HIV. Testiranje za HIV sem izvedla 5 tednov po kontaktu. EIA anti-HIV/1/2/0 in HIVp24Ag sta nereaktivna, prav tako vse ostalo. Pred dvema tednoma sem zbolela za prehladom, imela sem tudi kašelj in vročino do 37,8. Bolečine na notranji strani podlakti še vedno čutim, čutim tudi bezgavke pod pazduho in v dimljah, prav tako tudi bolečine po notranji strani stegen. Bezgavke so boleče, vendar jih ne otipam. Zdravnik mi je pri prehladu predpisal antibiotike. Mislila sem da bo po terapiji vse usahnilo, vendar ni. Ko sem videla, da je rezultat negativen, sem se pomirila, vendar pa mi sedaj te bolečine ne dajo miru in zelo nestrpno čakam, da bo minilo 3 mesece za ponovno testiranje.

So te bolečine morebiti sindrom okužbe ali je kaj drugega, glede na to da to traja že več kot en mesec? So to dovolj zanesljivi rezultati, da se vsaj malo pomirim?

Spoštovani, sicer niste navedli s čim se ukvarjate (šport, delo???), a navedene bolečene z veliko verjetnostjo ne sodijo v sindrom ARS. Rezultati po enem mescu pa so zanesljivi vsaj v 99%.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdravljeni,
pišem zato, ker sem že nenormalno zaskrbljen in ne vem kaj naj naredim.

lani sem opravil hiv test in je bil negativen. vendar pa me še vedno skrbi to, da čutim bolečine v levi strani vratu , včasih pod levo pazduho in včasih na desni strani dimelj . vendar ta bolečina občasno izgine in včasih v istem dnevu čutim bolečino v vratu potem pa pod pazduho.. itn.. drugih simptomov nisem zasledil. to traja že predolgo. a se bezgavke vidi , če so vnete ? jaz jih enostavno ne vidim, niti na otip ne čutim. naj se grem še enkrat testirat ?
hvala

Spoštovani, povečane bezgavke v pazdušni kotanji ali v dimljh se vsaj tiplje, če so močneje povečane, pa tudi vidi. Nesmiselno je, da se takole mučite, sprašujete, … Svetujem vam, da se o svojih dilemah, strahovih, pogovorite z izbranim zdravnikom, po potrebi ponovite testiranje HIV.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lep pozdrav najprej

Potrebovala bi nujno vas cimprejsnji odgovor prosim

Glede na to, da je veliko uporabnikov, ki imajo podobne tezave sem se odločila, da se za pomoč obrnem na vas

Sem zelo obupana pred enim letom julija 2009 sem imela rizičen kontakt … nisva uporabila kondoma se danes ne vem kako sem bila lahko tako neumna …sicer tega fanta poznam star je 20 let…. vendar .. zgodilo se je najhujše … med spolnim odnosom je začel hudo krvaveti … izgleda da mu je počila kožica … še sama ne wem zakaj … in sm cisto obupana …sploh mi ni povedal dokler nisem začutila nekaj zelo mokrega …v moji noznici sem imela njegovo kri … ko sem sla na wc je sla veen .. in nato sem sla pod tus in se sprala .. rekel je da se mu to ni se nikoli zgodilo …. potem sem pozabila na to … letos septembra 2010 pa sem se počutila zelo slabo … kar naenkrat se sama ne vem kaj se je zgodilo sem pomislila da bi bila lahko hiv+…. veliko sem brala po internetu ….kaksni so simptomi in prišlaa do tega da sem v faazi okužbe … ceprav je minilo eno leto … se mi je zazdelo da so prišli simptomi prav zdaj .. počutila sem se en teden slabo .. sla do zdravnika .. kjer mi je pogledal kri in rekel da je vredu… ker nisem imela apetita , pojavljala se mi je driska ..in se mi je zazdelo da bi to bili lahko simptomi tega … odsla sem do ginekologinje , kjer mi je vzela bris in povedala da sem gineklološko vredu … na svoji kozi sem opazila kaksen izpuščaj podoben mozolju… ki me je cedalje bolj žrlo da bi lahko imela hiv …poslala me je z napotnico na jesenicah v bolnisnico kjer so mi vzeli kri … za hepatitis in hiv ter sifilis …. po dveh dneh sem izvdela da sem HIV/1/2 negativna v tabeli zapisano… siccer nimam pojma po kaksnih testih so to merili … pisalo je nekaj takega 1<240 negativen … nevem tocno ker sem izvide videla pri ginekologinji kasneje , prav tako sem bila negativna za hepatitis ..sifilis rezultata pa sploh dobila nisem.. potem je minilo dva tedna od tega … in sem se ze bolje počutila …. nekajkrat me je spiknilo po telesu … in se sedaj po enem letu vem da sem negativna me je strah … sla sem v toplice po treh tednih in zopet … vsako jutro sem odvsajala blato, ki ni bilo trdo .. driska pa tudi ne … prav tako zjutraj dobim povecano slabost in povecan utrip srca … ker moja prva misel ko se zbudim pomislim kaj ce imam hiv ??? ne morem vec naprej … ce je biv ta fant zdrav … imel zdravo kri ??in jaz bila zdrava?? potem z mano ni nic seveda in se testi so bili negativni po enem letu in 3 mesecIH?? RAZMISLjala sem , da bi prej imala hepatitis lahko kot pa hiv ….moj apetit je grozen … vedno ko hocem jest pomislim na to da sem okuzena da ne bom vec dovgo zivela … … in izgubim apetit … ali potebujem psihiatra??? nevem vec .. ne morm normalno zivet .. ker imam stalno strahhh … depresivna sem … stalno po svoji kozi izcem izpuscaje in gledam … in sem zaznala samo majhne pikice podobne mozoljem … vendar se zelo bojim da bi bile to hiv izpuščaji

ALI je strahh odvec glede na to da so me testrirali na jesenicah v bolnici po enem letu in 2/3 mesecih???

prosim vas za pomocccc in da odobrite moje sporocilo … hkrati pa vas naprosam za cimprejsnji odgovoor …

hvala vam

Spoštovani, po enem letu je minilo toliko časa, da diagnostičnega okna že zdavnaj ni več, in če so bili testi negativni, se niste okužili in pika. STRAH V ZVEZI S HIV, HEPATITISOM b, … je povsem odveč.

Težave, ki jih navajate, prav gotovo niso v zvezi s HIV okužbo, verjetno so res psihično pogojene, morda pa se vseeno še enkrat oglasili pri splošnem zdravniku in bi preverili delovanje žleze ščitnice.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Najleepsaaa hvala za odgovor … z vasimi besedami sem ze bolj pomirjena … verjetno je vse to psihaa … in upam da bodo ti simptomi spet kmalu izginili , ker sem ponavadi zelo zelo paničen človek … in sem res pomislila ze na psihiatra ..

samo se nakaj bi vas vprsala :

Zakaj nikoli od teh centrov za testiranje ne omenite , da testirajo na Jesenicah v bolnici?
Izvedela sem , da kri pošlejo v Kranj ali v Ljubljano….vendar…

Testirala sem se v petek zjutraj okoli 11 ure … na izvidu , ki sem ga videla pri ginekologinji v pondeljek (torej po dveh dneh sem izvedela) pa je pisalo da je začetek in konec pregledovanja krvi … ob enih popovdan cca. …. kako naj bi v tem času lahko kri prispela v kranj??? …
Kaj ce so se kaj zmotili ?:/ se vedno se ne morem dokoncno pomiriti….

Kaj naj bi sploh pomenilo na izvidu ce se prav spomnem HIV/1, HIV/2 … 1<240 -negativen??

Torej ni razlogaaa za strah sigurnoo ne ??? kajneda??

Stara sem sele 19 let in sele odpravljam se na studij vendar kako naj studniram ce vedno mislim samo na prihodnost …. in da sem okuzena … in ker imam zdaj partnerja se bojim , da bi okuzila se njega … vendar sva vedno zascitena…

Torej samo se zadnjic ni razlogaaa za strah sigurnoo ne po 15 mesecih ??? kajneda?? ceprav imam pomanjkanje apetita in podobne reci … gotovo zaradi tega ker sem depresivna in stalno mislim na to …

Samo se to lepo vas prosim ceprav so zelo čudna vprasanja, da jih kljub temu odobriteeee in odgovorite na to … in bom nehala sprasevati …

Hvalllaaa vaaam 100000x

Spoštovani, ko forumovci sprašujejo, kje se lahko testirajo, običajno navedem mesta v Ljubljani; prav gotovo pa izvajajo teste tudi laboratoriji na področnih Zavodih za zdravstveno varstvo. Kri lahko vzamejo kjerkoli, potem pa jo kurirji odpeljejo na željeno lokacijo. Ne razumem, kje bi bil problem, če ste dali kri v petek ob 11., izvid pa ste prejeli v ponedeljek??
Predvidevam, da ste bili pri ginekologu ambulantno?? in tam je pač pisalo, od kdaj do kdaj so odvzemi krvi. Po odvzemih pa se kri tako in tako transportira v ustrezne laboratorije.

Na izvidu imate navedene referenčne vrednosti; torej meje, pri katerih se določa negativnost, nejasne izvede ali pozitivnost. Vi ste negativni, če vas pa takooooo skrbi, se pojdite pa še 1x testirat (čeprav ni smiselno, če me razumete)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Aha, ja ja razumem .. pri ginekologu sem se narocila ambulantno samo zato, da sem dobila napotnico v laboratorij , kjer so me testirali za hiv in hepatitis in sifilis … amapk sifilisa na izvidih sploh ni bilo omenjenega … kot , da bi ga zgresili .. cudno?? in cedalje bolj sem to razmisljala bolj sem bila prepricana da je z izvidi nekaj narobe in da so mojo kri zamesali s kero drugo… naprimer da se je nekdo testiral samo za hiv in hepatitis … in so zamesali … ali je to sploh moznooo?? ce sem dobila izvide z mojim imenom in vse … …. na izvidu je pisalo
začetek analize krvi in konec analize .ter ura odvzema krvi pomoje … nekaj taksnega ce se ne motim …
zanima me samo se kaj menite na to ?

Cudilo me je samo to , kako lahko kri v tako hitrem času odpeljejo v Kranj? … jaz sem mislila da jo analizirajo na Jesenicah ….na testiranje ne bom sla seenx….tako kot ste sami povedali , če je rezultat po 15ih mesecih negativen sem toreeej jaz negativna… !!! jeeeej ;))

Seenx hvala vam za informacije…polepsali ste mi dan ;)))

zelim vam lep preostanek dneva se naprejj

Spoštovani, kar se sifilisa tiče, je ali možno, da bo izvid prišel kasneje, ali pa da so preprosto pozabili na listku označiti, da je potrebno opraviti tudi preiskave na sifilis.
Kar se laboratorisjkih listov tiče, pa običajno označujejo ćas odvzema krvi, ponekod tudi pričetek in konec analize.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Vse kar se spomnim je samo da zdravnica ni znala napisati oziroma oznaciti za sifilis in je vprala tisto , ki sestro , ki dela z njo in je rekla da je prov oznacila ..full cudnnn … amapk se vseeno za sifilis mi ni bilo vazno skrbelo me je zamo za HIV in seveda hepatitis ….
Vazno da je to bilo negativno !!

lp

Takole, ko razlagate, je čisto možno, da za sifilis ni bilo prav označeno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lepo pozdravljeni ponovno

Moji zivci so cisto na koncu .. pocutim se slabo .. vrti se mi .. cedalje bolj mislim da so se zmotili na testiranju in da je biv test lažen … čeprav globoko v sebi sm prepricana da ne more biti lazen po 15 mesecih .. se vedno sem brez apetita … rada bi se testirala nekje na Gorenjskem ali v Lj .. in ne na Jesenicah … in nekje kjer rezultate se da izvedeti ze isti dan po moznosti??Kje mi svetujete ?? da se lahko se enx prepricam da je vse vredu …

New Report

Close