Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja TESTI ZA HIV

TESTI ZA HIV

ali je mozno,da p24test pokaze reaktivno in nereaktivno pri testiranju,kaj taksen test pomeni?

Kako to mislite??’
Beljakovina p24 sodi med presejalne teste. Značilnost presejalnih tetsov je visoka občutljivost, z nekoliko nižjo specifičnostjo. Lažno negativnih skoraj ni, lažno pozitivnih pa kar nekaj. Če bi imeli izvide nejasne, v vsakem primeru sledi potrditveno testiranje z visoko specifičnimi testi, ki da dokončni odgovor.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!

po naključju sem se pičil z odvrženo iglo; vprašanje koliko časa je že ležala na tleh. V rani ni bilo vidne krvi, samo gnojna bulica isti dan po vbodu.

Sem se še testirati takoj drugi dan na infekcijsko kliniko se pravi 24 ur po incidentu.
Rezultati
:
serološke preiskave antiHBs in HBc negativen
Hep. C presejalni test nereaktiven
Hiv presejalni test (III in IV generacije): nereaktiven

Nadaljnih preiskav zaenkrat nimam; kolikšna je verjetnost da sem se š čim okužil

Hvala!

Spoštovani, preiskave v 24 urah ne povedo ničesar, razen da ugotavljajo vaše stanje pred vbodom. Tveganja za okužbo z virusom HIV praktično ni, oz. je zelo zelo majhno; nekoliko večje, a pe vedno majhno je tveganje za okubo z virusom hepatitisa B. Svetujem vam, da opravite cepljene proti hepatitisu B, testiranje pa ponovite po 6 mesecih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozrdavljeni. pred pol leta sem imel naziščiten rizičen kontakt z žensko. na testiranje za hiv sem odšel 3 tedne po rizičnem kontaktu na transfuzijsko v lj kjer so mi naredili test. izvid je biv eia antihiv1/2/0 in hiv p24ag nereaktiven. na to sem čez en mesec šel na krvodajalsko akcijo kjer sem dobil domov izvide in je pisalo tudi use uredu. nazadnje sem odšel na test za hiv 3 mesce po rizičnem kontaktu na transfuzijsko. tudi ta test je biv nereaktiven. zanima me koliko v procentih sem lahko prepričan in pomirjen da je vse ok’ ?prosim za odgovor , da ne hodim več na testiranja.? lp

pozrdavljeni. pred pol leta sem imel naziščiten rizičen kontakt z žensko. na testiranje za hiv sem odšel 3 tedne po rizičnem kontaktu na transfuzijsko v lj kjer so mi naredili test. izvid je biv eia antihiv1/2/0 in hiv p24ag nereaktiven. na to sem čez en mesec šel na krvodajalsko akcijo kjer sem dobil domov izvide in je pisalo tudi use uredu. nazadnje sem odšel na test za hiv 3 mesce po rizičnem kontaktu na transfuzijsko. tudi ta test je biv nereaktiven. zanima me koliko v procentih sem lahko prepričan in pomirjen da je vse ok’ prosim za odgovor , da ne hodim več na testiranja.? lp

Spoštovani, vaš izvid je praktično 100% (ali pa vsaj, 99,999999%) ok.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

lep pozdrav imam eno vprašanje pred 2tedni sem imel nezaščiten spolni odnos z neznano osebo neumnost vem.. zdej me pa skrbi za hiv okužbo.. zanima me kdaj naj grem na testiranje da bi bilo to zanesljivo.. če bi se testiru na zavodu za transfuzijo.. zanima me tudi če imate kakšen podatek o hiv2 če obstaja kakšen registriran primer v sloveniji

Spoštovani, podatkov o HIV2 v Sloveniji nimam, testiranje je smiselno opraviti cca 4 tedne po rizičnem stiku. LP

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

en dan nazaj sem imela spolni stik s tipom, ki je imel 11 nezaščitenih spolnih odnosov. Poljubljanje-žvaljenje in fafanje. Fafala sem mu penis, jajčka in ostal del penisa, vendar ne glavice. Sem lahko okužena s hiv? Nato sem prišla domov in spila alkohol. Večrrat sma se dobila in žvalila, samo stik sexsualni je bil ta.

Zahvaljujem se odgovoru.

Lp

Spoštovani, če ste fafali samo penis in moda, na penisu pa niste cuzali glavice, oz. fant ni ejakuliral semenske tekočine v vaša usta, potem ni nevarnosti. Poljubljanje usta na usta ali pa stik s kožo penisa ali mod ne predstavlja tveganja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

res me zanima za tole york a pred dvemi mescih je mela čist znake hiva pol k se je šla testirat a je blo negativno.. če je blo neg kaj so bli pol tisti njeni simptomi

Spoštovani, pri najboljši volji ne morem ugotoviti, kdo je imel pred 2 mesecema kakšne simptome, ampak še enkrat simptomi akutnega retroviralnega sindroma so zelo nespecifični. Simptomi, kot so bolečine v mišicah in sklepih, vneto žrelo, razjede, izpuščaj, povečane bezgavke se pojavljajo v sklopu številnih virusnih okužb in še zlasti pogosto pri enterovirozah.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ne tko sm prašu k je navajala iste znake k pr hivu pol je napisala da je šla na test pa ni nč napisala če je biu test negativen zdej pa spet piše da je neki fafala

lep pozdrav pisem v imenu sorodnika ki zivi v albani. in sicer on je imeu spolni odnos z neko osebo ki je malo rizična.. tam kjer on živi izvajajo teste elisa 3gen. on se je testiru 10tedna od odnosa in biu neg. tam so mu rekli da se ne rabi več testirat da je 10tedna dovolj.. al on je nek prebrao da je okno pri 3gen. 3mesec.. zdaj bi prosiu da mi vi poveste kolko je vindov period okno pri 3generaciji.. hvala za odgovor

Spoštovani, testi 3. generacije so običajno pozitivni 1 mesec po rizičnem stiku. Izjema so le okuženi, pri katerih se protitelesa razvijejo šele v 6 mesecih po okužbi (<1%). Pri teh so pozitivni šele 6 mesecev po okužbi, a je teh ljudi izjemno izjemno malo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

spoštovani! rada bi šla na testiranje ta HIV, in sicer jutri, 16ti dan po odnosu. ali bom lahko testu zaupala? šla bi na zavod za transfuzijsko medicino.

Počakajte vsaj do polnjenega 3. tedna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

na testiranje za HIV sem šla točno 5 tednov od rizičnega stika..ko sem prišla tja so mi sestre rekle naj pridem ponovno čez 3 tedne, da bo dopolnjenih 8 tednov..jaz pa ne morem čakat še 3 tedne, zato sem prosila če mi lahko test vseeno naredijo.

Rezultati so bili : HIV-1 in HIV-2 in p24 antigen HIV-1- metoda ELFA: NEGATIVNO

Sedaj me zanima, zakaj bi mogla čakat do dopolnjenih 8 tednov, če je kombinacija testa s p24 pozitivna že po povprečno 21 dneh? Kaj pa metoda ELFA, je enako zanesljiva kot EIA? Ali sem lahko mirna po teh rezultatih ali moram res na ponovno testiranje?

Hvala,

lep dan vam želim!

Pozdravljeni,

na testiranje za HIV sem šla točno 5 tednov od rizičnega stika..ko sem prišla tja so mi sestre rekle naj se vrnem čez 3 tedne, da bo dopolnjenih 8 tednov..ja pa ne morem čakat še 3 tedne, zato sem rekla naj mi test vseeno naredijo.

Rezultati so bili: HIV-1 in HIV-2 in p24 antigen HIV-1 – metoda ELFA: NEGATIVNO

Sedaj me zanima, zakaj bi mogla priti na testiranje šele ko bi bilo dopolnjenih 8 tednov? Ali ni rečeno, da je kombinacija testov s p24 pozitivna že po povprečnih 21 dneh? Kaj pa metoda ELFA, je enako zanesljiva kot EIA? Ali sem po teh rezultatih lahko pomirjena ali morem res še enkrat na testiranje?

Hvala,

lep dan vam želim

New Report

Close