Najdi forum

Telesna bolečine je včasih ptehuda

Spoštovani v stroki psihiatrija,

imam oster očitek na vaša medicinska dognanja o shizofreniji. Človek ki ga v mladosti ne brcnete na delo ampak zasvojite z psihoaktivnimi substancami postane vaš. In tako ga spremljate z različnimi vpisi podatkov kar je v človeški zgodovini pogojeno ker hoče s tem ostati tudi po koncu planeta. Čeprav ta sloj ljudi ekonomsko obremenjuje družbo ga navidezno podpirate vendar pa mu zaprete vsa vrata. In tako govorite o izgubljeni ljubezni, brez čutnosti itd. kdo se pa vpraša o prepovedih v katerih se molči.

Z izgubo teh pravic nas obsodite na trpljenje ker se ne smemo sami zavarovati, podpisati pogodb itd. Čemu potem pošiljate denar pokojnino na bančni račun, ko podatki uidejo hudobnim ne smemo uporabiti Google denarnice za plačilo 3,14. Odgovor ni in ni. Bizaren odnos trgovca je ukaz, da ti banka ne dovoli. Čez 15 minut pa GPay deluje 5 kratnik omenjega računa. Lp.

 

 

Pozdravljeni,

vaše frustracije so mi jasne in resnično razumem, zakaj se počutite, kot da sistem včasih ne stoji ob strani ljudem, ko jih najbolj potrebujejo. Namesto da bi ljudem ponudili podporo in razumevanje, se jim prevečkrat poda samo recept za zdravila, ki lahko prinesejo svoj nabor težav, tudi odvisnosti.

Opazil sem, da ste me v svojem sporočilu naslovili v kontekstu psihiatrije. Želim pojasniti, da sem psihoanalitični psihoterapevt, kar pomeni, da ne predpisujem zdravil. Delam na področju psihoterapije in podpore, ki se osredotoča na razumevanje in pomoč ljudem skozi pogovor in predelavo njihovih čustev.

Ste že razmišljali o iskanju kakšen druge oblike pomoči? Morda bi vam psihoterapija ponudila tisto, kar pogrešate v psihiatriji. Pogovorna terapija vam lahko omogoči priložnost, da raziskujete svoja čustva, misli in vedenja v varnem okolju.

Upam, da bo vaše sporočilo doseglo prave ljudi in da bodo spremembe v sistemu v prihodnosti mogoče.

Če boste želeli še kaj napisati ali sporočiti ste vabljeni, da mi pišete.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close