Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja telefon za otroke – na dotik?

telefon za otroke – na dotik?

Hčerka je stara 8 let in ji bomo kupili telefon. Zaenkrat ga bo imela samo za nujne klice, čez par let pa verjetno tudi za kak čvek.

V dilemi smo ali na klasične tipke ali na dotik. V trgovinah mi trgovci govorijo, da vsekakor na dotik, da so novejši, modernejši, bolj kvalitetni, zmogljivešji fotoaparat…

hvala

Po mojem mnenju je za takega otroka primeren klasičen – čisto navaden mobitel na tipke. Na splošno pa nisem pristaš, da imajo že taki otroci mobitele, četudi samo za nujne klice.

Pri nas še ni potrebe za stalen telefon, le občasno, enkrat na recimo dva meseca. Pa imamo za to v rezervi eno staro rabljeno Nokio. Otroka sta 9 in skoraj 11 let.

raglja

Na dotik pri tej starosti je čisto OK, ker že znajo paziti na svoje stvari, samo izogibaj se Android operacijskega sistema, če ne želiš astronomskih računov vsak mesec ;))) mi ravno iz tega razloga po dobrem nasvetu nismo izbrali telefona s tem operacijskim sistemom – dowlodanje igric te lahko kar precej oskubi na mesec 😉

Mi smo nabavili tegale:

Je odličen in pokrije vse zvedave in zabavne želje 8 do 12-letnika….

Je pa seveda odvisno tudi, v kakšnem mobitelovskem duhu vzgajate svoje otroke, saj ste jim pri tem sami za vzgled – pri nas ne padamo najprej na “šminko”, oziroma tisto, kar imajo prijateljčki in vsi ostali, ker jim je telefon najprej modni dodatek, ampak na racionalnost, a še vseeno dovolj tehnično v koraku s časom 😉

Ne padate na šminko, vseeno pa je treba dati prednost modernim telefonom na dotik pred tistimi starejšimi s tipkami? To dvoje mi nikakor ne gre skupaj.

Če je telefon namenjen samo nujnim klicem, ga sploh ni treba kupovati, dober do kakšen sta, ki se valja po predalih. Če nimate nobenega takšnega, pa kupite najpreprostejšo mašinco, ki se da dobiti. Takšno, ki omogoča samo klicanje in sms-je, čim manj igric, brez možnosti dostopanja do interneta. Skratka nekaj takšnega, da ne bo hude škode, če ga otrok poškoduje, izgubi, mu ga ukradejo.

Uf, če bi tako majhnemu dala telefon v roke, bi bil to vsekakor kakšen stari mobilc, ki ga midva z možem ne rabiva več. Edino tak je primeren samo za nujne klice. Vse drugo je denar skozi okno oziroma ‘šminka’ in postavljanje pred drugimi.

Zame je “šminka” telefon z Android operacijskim sistemom za 8-12 letnika. Ker je sedaj to “IN” in ga ima večina najstnikov… Žal funkcija na dotik ni nikarkšna šminka, ker je to že skoraj serijska oprema večine telefonov.

In zaradi mene lahko tisti, ki se odloča za nakup za svojega otroka izbere med cenovno popolnoma enakima telefonoma, s tem da ima eden funkcijo na dotik, drugi pa ne, oziroma klasične tipke. Ko dobi 8-letnik v uporabo telefon na dotik, razmišlja in uporablja drugače, kot morda ti, ker zna uporabljati tudi svojo domišljijo letom primerno. zanj je to še vedno dodatna igrača, ki včasih pride bolj prav, kot pa kakšna druga igrača, morda za isto ceno (npr 1 EUR ali 9 EUR, pa potem predplačniški paket na kartico cca 5 EUR na mesec – pri nas v dveh mesecih ne porabi teh 5 EUR!)
Torej ali na dotik, ali pa s priloženo palčko – tudi fotoshop funkcija je super zabava, ker lahko uokvirja slikce, dodaja predmete ipd. Jasno je, daje za otroka po njegovem razmišljanju telefon tudi igrača in uporabe kot take mu ne moreš/smeš preprečiti, ko mu ga ponudiš. Potem mu ga raje ne kupuj.

Je pa res, da so nekateri otroci bolj tehnično napredni od svojih sovrstnikov pri isti starosti – zgled imajo pa seveda pri svojih starših 😉

Predvsem je treba otroke učit, DA TELEFON NI IGRAČA!!!

Kako lahko sploh uporabite ti dve besedi v istem stavku? In dokler otrok tega ne pokapira, tudi ni zrel za telefon!

8 letniku telefon na dotik? Razlog podaš ker je moderen? WTF naj počne 8letnik z najnovejšim “tačskrin” mobitelom? V istem stavku pa poveš, da bo samo za nujne klice. Đizus folk dandanes res samo preseravanje. Kupi otroku navaden mobitel, kakšen SE CEDAR poglej pri mobitelu, je čisto dovolj. Pa na kartico obvezno ker otrok iz radovednosti vklopi internet in to zna kar drago koštati.


se strinjam.

sploh zelo

in ga zelo pazi, tako da kupite ji takega na dotik, se bolj splača.
Mi imamo deklico in ima telefon Hello Kitty.

Lep dan

naša ga ima,

Hvala tudi za tvoje podeljeno mnenje. Saj Hello Kitty je Samsungov aparat, ali ne?

Pozdravljena špela pelca,

Morda bi bil za vašo hčerko primeren kateri od teh telefonov:

Nokia X6
Nokia 5230
LG GT310 Cookie style
Samsung C3300 Champ

Priporočamo vam tudi, da preden hčerki zaupate telefon, prebereta priporočila za starše, ki jih najdete tukaj in bosta telefon uporabljali brez nepotrebnih nevšečnosti.

Lep pozdrav,

Maja Lapajne
Naročniški sektor

Si.mobil d.d. www.simobil.si I [email protected] I 040 40 40 40

Si le še ena “super mama wanna be”, ki ne more prste držat stran od tipkovnice, ker se ne more vzdržat….

Me samo zanima, ali ti res samo svoj telofon uporabljaš kot pripomoček za telefoniranje, ali pa se kdaj tudi malo “poigraš” z njegovimi drugimi vsebinami – glej, ne laži sama sebi, da tvoj telefon ni lahko tudi tvoja občasna igračka, pa čeprav si že odrasla ?

in za tiste, ki solite pamet igrače-telefon-osemletniki: pozabljate, da so nekateri osemletniki bistveno naprednejši in tehnološko zrelejši od marsikaterega 12-letnika in ja – bohnedaj, če imajo telefon in se kdaj z njim tudi “poigrajo” – greh, njihove starše pa takoj po javnem forumu spljuvat, saj jim ne gledate v oči, ali ne!!!! j
Ti otroci vsaj ne povzročajo kravala in dretja kjerkoli, kot morda vaš osemletnik, ki ga morda v gostilni ali pa kjerkoli drugje ne zmotivirate več z zvezkom, barvicami in kupom igračk od doma in ima dosti vaši prepovedi;) Odrastite, tako kot so malce prej odrasli morda že vaši osemletniki in živijo drugačno mladost v svetu tehnike, kot ste jo imele morda na volje ve;))))) Kajti slejkoprej se bodo uprli vašim prepovedim, da nekaj ne smejo imet, pa čeprav je to mobilni telefon na dotik namesto na tipke po vaši želji in zapovedi in vam bodo zbezljali na vseh področjih….. Razumete bistvo?

Si le še ena “super mama wanna be”, ki ne more prste držat stran od tipkovnice, ker se ne more vzdržat….

Me samo zanima, ali ti res samo svoj telofon uporabljaš kot pripomoček za telefoniranje, ali pa se kdaj tudi malo “poigraš” z njegovimi drugimi vsebinami – glej, ne laži sama sebi, da tvoj telefon ni lahko tudi tvoja občasna igračka, pa čeprav si že odrasla ?

in za tiste, ki solite pamet igrače-telefon-osemletniki: pozabljate, da so nekateri osemletniki bistveno naprednejši in tehnološko zrelejši od marsikaterega 12-letnika in ja – bohnedaj, če imajo telefon in se kdaj z njim tudi “poigrajo” – greh, njihove starše pa takoj po javnem forumu spljuvat, saj jim ne gledate v oči, ali ne!!!! j
Ti otroci vsaj ne povzročajo kravala in dretja kjerkoli, kot morda vaš osemletnik, ki ga morda v gostilni ali pa kjerkoli drugje ne zmotivirate več z zvezkom, barvicami in kupom igračk od doma in ima dosti vaši prepovedi;) Odrastite, tako kot so malce prej odrasli morda že vaši osemletniki in živijo drugačno mladost v svetu tehnike, kot ste jo imele morda na volje ve;))))) Kajti slejkoprej se bodo uprli vašim prepovedim, da nekaj ne smejo imet, pa čeprav je to mobilni telefon na dotik namesto na tipke po vaši želji in zapovedi in vam bodo zbezljali na vseh področjih….. Razumete bistvo?[/quote]

Ma, daj že nehaj s to tvojo naprednostjo. Mislim, da so že tebe tud osemletniki prehiteli. Za prvi telefon je za moje pojme čist dovolj navadna Nokia, da lahko pokliče, pošlje SMS, glih kaj pofotka in to je to. Vse ostalo je navlaka, ki s telefonom nima nič, po možnosti ga še izgubi, pade na tla, ali pa ga pusti, da se opere v hlačah in si spet na začetku. 13, 14 letniki pa valda, da bodo prisegali na touch screene, pa musko gor in filmčke. Pametne mame z Mona pa itak tolk male otroke komaj do compa spustimo in imajo odmerjen čas za biti gor, ( in ko so gor imajo točno določene CD s poučno vsebino, ne downloadanje torrentov), tko da jim najnovejša tehnika še ni čist v krvi in jim še par let ne bo. Pa mislim, da zbezljali zaradi tipk na telefonu ne bodo, mrbit bodo sam mal folš tistim s touch screenom, to je pa tud vse.

Kup ji čist nekej osnovnega, tist s touchscreenom je čista marketinška poteza, otrok ga bo hitro spraskal, da ne govorim o tem, da imajo pol funkcij preveč, pa še tko kt je ena omenila, nej bo na kartice, ker se hitr zgodi če ne drugač, da ga nevede aktivira, recimo klici, sms-i pa je lahko račun kmal visok, že pri klasičnem na tipke, se zgodi, da kdaj kdo koga pokliče pa sploh ne ve zato, ker pozabi zaklenit tipkovnico, pri touchscreenih je to toliko bolj pogosto, govorim iz iskušenj, ker ma par kolegov telefone na touchscreen, pa dobivam včasih po 10 praznih sms-ov enega za drugim od posameznega pošiljatelja, pa sploh ne ve, da so se pošiljal, k je mel fon v žepu, pa se mu je odklenil.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Si le še ena “super mama wanna be”, ki ne more prste držat stran od tipkovnice, ker se ne more vzdržat….

Me samo zanima, ali ti res samo svoj telofon uporabljaš kot pripomoček za telefoniranje, ali pa se kdaj tudi malo “poigraš” z njegovimi drugimi vsebinami – glej, ne laži sama sebi, da tvoj telefon ni lahko tudi tvoja občasna igračka, pa čeprav si že odrasla ?

in za tiste, ki solite pamet igrače-telefon-osemletniki: pozabljate, da so nekateri osemletniki bistveno naprednejši in tehnološko zrelejši od marsikaterega 12-letnika in ja – bohnedaj, če imajo telefon in se kdaj z njim tudi “poigrajo” – greh, njihove starše pa takoj po javnem forumu spljuvat, saj jim ne gledate v oči, ali ne!!!! j
Ti otroci vsaj ne povzročajo kravala in dretja kjerkoli, kot morda vaš osemletnik, ki ga morda v gostilni ali pa kjerkoli drugje ne zmotivirate več z zvezkom, barvicami in kupom igračk od doma in ima dosti vaši prepovedi;) Odrastite, tako kot so malce prej odrasli morda že vaši osemletniki in živijo drugačno mladost v svetu tehnike, kot ste jo imele morda na volje ve;))))) Kajti slejkoprej se bodo uprli vašim prepovedim, da nekaj ne smejo imet, pa čeprav je to mobilni telefon na dotik namesto na tipke po vaši želji in zapovedi in vam bodo zbezljali na vseh področjih….. Razumete bistvo?[/quote]

Daj, ne seri. Ne, meni telefon ni igračka, za igračkanje imam računalnik, telefon pa za TELEFONIRANJE. Telefoni so samo za preseravanje pred sovrstniki, kdo ima večjega in dražjega. In grozno je videti tako mularijo na kupu. Jaz otroke učim skypanja, ki je zastonj, pa še vidijo se, ne pa kurjenja impulzov in igranja brezveznih igric na mini mini ekrančku. Ampak joj, a ne? Računalnika se ne da nest v šolo, pa se ne vidi, koliko jurjev evrov je matka dala zanj.

Pa take napredne mame!

Si le še ena “super mama wanna be”, ki ne more prste držat stran od tipkovnice, ker se ne more vzdržat….

Me samo zanima, ali ti res samo svoj telofon uporabljaš kot pripomoček za telefoniranje, ali pa se kdaj tudi malo “poigraš” z njegovimi drugimi vsebinami – glej, ne laži sama sebi, da tvoj telefon ni lahko tudi tvoja občasna igračka, pa čeprav si že odrasla ?

in za tiste, ki solite pamet igrače-telefon-osemletniki: pozabljate, da so nekateri osemletniki bistveno naprednejši in tehnološko zrelejši od marsikaterega 12-letnika in ja – bohnedaj, če imajo telefon in se kdaj z njim tudi “poigrajo” – greh, njihove starše pa takoj po javnem forumu spljuvat, saj jim ne gledate v oči, ali ne!!!! j
Ti otroci vsaj ne povzročajo kravala in dretja kjerkoli, kot morda vaš osemletnik, ki ga morda v gostilni ali pa kjerkoli drugje ne zmotivirate več z zvezkom, barvicami in kupom igračk od doma in ima dosti vaši prepovedi;) Odrastite, tako kot so malce prej odrasli morda že vaši osemletniki in živijo drugačno mladost v svetu tehnike, kot ste jo imele morda na volje ve;))))) Kajti slejkoprej se bodo uprli vašim prepovedim, da nekaj ne smejo imet, pa čeprav je to mobilni telefon na dotik namesto na tipke po vaši želji in zapovedi in vam bodo zbezljali na vseh področjih….. Razumete bistvo?[/quote]

Daj, ne seri. Ne, meni telefon ni igračka, za igračkanje imam računalnik, telefon pa za TELEFONIRANJE. Telefoni so samo za preseravanje pred sovrstniki, kdo ima večjega in dražjega. In grozno je videti tako mularijo na kupu. Jaz otroke učim skypanja, ki je zastonj, pa še vidijo se, ne pa kurjenja impulzov in igranja brezveznih igric na mini mini ekrančku. Ampak joj, a ne? Računalnika se ne da nest v šolo, pa se ne vidi, koliko jurjev evrov je matka dala zanj.

Pa take napredne mame![/quote]

Ckb, iz tvojega zadnjega sestavka veje tipična slovenceljnost…… potlačeni ego. I feel so sorry for you!

To, kar ti vidiš vsak dan, je tuja mularija, ki je ne vzgajaš ne ti, ne jaz… ti skrbiš morda že za svojo, pri nas pa skrbimo in vzgajamo svojo. Ne moreš pa v življenju vse posploševati in metati vso mularijo v isti žakelj. Naši otroci imajo telefone, a jih ne nosijo v šolo -ker vedo, da jih tam ne rabijo, če se v šoli kaj zgodi in je potrebno kaj obvestiti, bodo že iz šole obvestili-tako so tudi vzgojeni. Imajo pa jih s seboj na popoldanskih aktivnostih ( treningih, ipd), kjer jih včasih tudi podaljšajo ali pa končajo prej – in se slišimo glede koordinacije prevozov/pobiranja na različnih lokacijah, da smo čimprej spet na kupu, jaz ne čakam nekje pol ure zastonj, če pa lahko drugadva poberem v tem času na drugih lokacijah…
In namesto “važenja” pred ostalimi s svojimi elektronskimi napravcami, kot to v šoli med odmori in tudi med poukom počne veliko otrok, naši raje berejo knjige ali pa se rekreirajo na svežem zraku. Še kaj?

https://www.mimovrste.com/pametni-telefoni?o=_price

https://www.mimovrste.com/pametni-telefoni?o=_price
za not pa kupi tisto USIM kartico, ki ima 12GB za celo leto in stane 37€ od telekoma.

New Report

Close