Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami tednik, v soboto ob 12. uri

tednik, v soboto ob 12. uri

Kdor je zamudil oddajo Tednik, si lahko danes, v soboto, 5. 2., ogleda ponovitev Tednika in sicer na SLO1 ob 12. uri, kjer bo tudi del oddaje namenjen problematiki gluhih.

LP!

Videla sem…skratka, da del je bil o Tanji Potočnik H. in seveda tudi o gluhih.

Jaz sem vse zamudila ,zakaj se je šlo?
lpgeri

Tud men zanima kak je bilo, ker nisem vedela za to. LP

Marsikdo je zamudil oddajo. Oddaja je bila informativna in sicer, je ponazorila dejstvo, da je okoli 10% gluhih z visoko izobrazbo, preostali odstotek pa ostaja na poklicni ali srednji izobrazbi. Prikazali so Tanjo kot primer, ki je uspela s pomočjo staršev in strokovnjakov ter njeno zadovoljstvo v službi. Prispevek je bil zelo kratek.

Ali mi zna kdo povedati, ali je tistih 10 %, ki so univerzitetno izobraženi, glede na celotno populacijo gluhih ali je to mišljeno “samo 10 % mladih gluhih gre na študirat”? Tukaj je namreč pomembna razlika. Sem videl izobrazbeno strukturo slovenskega prebivalstva (v celoti, celotno populacijo), pa sem videl, da je imelo leta 2002 le 13 % vseh Slovencev visoko izobrazbo. Razlika med 10 % in 13 % pa ni velika…

New Report

Close