Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija Tanki lasje pri otroku

Tanki lasje pri otroku

Spoštovani!

Ne vem sicer, ali ste pravi naslov za moje vprašanje, pa vseeno… Imam leto in pol starega sina. Njegovi lasje so po moji oceni tanki in srednje gosti. Do sedaj smo strigli le š*****, zlasti spredaj, ker ima krasne kodrčke in se mi zdi škoda, da bi ga že tako majhnega preveč ostrigla.

Mož se ne strinja z mano in meni, da bi (glede na to, da ima otrok tanke lase) bilo potrebno fantka ostriči na kratko, češ da se bodo potem lasje zgostili in ojačali. Nekje sem prebrala, da to ni res in da je struktura las gensko pogojena (naj povem, da imam tudi sama tanke in bolj redke lase, mož pa ima močnejše in gostejše).

Je res, da s striženjem majhnega otroka čim bolj na kratko dosežemo močnejše in gostejše lase, ali je to le še en “mit”? Lahko kaj naredim, da bo imel sin močnejše lase?

Hvala za vaš odgovor in lep vikend!

Sabina

SPoštovani,

struktura in število lasnih foliklov iz katerih raste dlaka sta gensko pogojeni, vendar iz izkušenj vidim , da lasje ojačajo in ne zgostijo, če jih redno strižemo. Ne bi vam znala natančno razložiti mehanizma, zakaj.

Svetujem vam , da sinu večkrat redno strižete lase ter ob umivanju izvajate masažo lasišča.

Lep pozdrav
Larisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close