Najdi forum

Če pa to tipčki veste, te je pa tak vredi. In se je bz sekirat, kane? 🙂

Ignore ne pomeni, da si ti slab oz. komur se že ignore zgodi. Moove on. Pač, ji ni potegnilo. Lahko bi odreagirala drugače, verjetno bo pri vsej naslednjih žnj zmenkih naredila isto.

In še vedno trdim, da je preveč pričakovanj vloženih v te besede, obljube. Brez pričakovanj tudi prizadet ne moreš bit. O tem pa lahko Marko 😉 več napiše.

Pozdravljen M.S.T.,

naj napišem mojo zgodbo. Pred približno enim mesecem me je na eni strani “kliknil” en tip iz mojega kraja. Odgovorila sem mu na sporočilo in začela sva si dopisovati. Vprašal me je, če sem samska, pa sem napisala, da sem v vezi…in da iščem zgolj dopisovanje, prijateljstvo… on si je želel več. Pa sva si začela dopisovat, napisal je, da se mu zdim zelo seksi na sliki, da bi me rad spoznal na kakšni kavi… meni je bil tudi full luštkan na sliki in sva si izmenjala telefonski številki. Prvič, ko naj bi se dobila na pijači, je zatajil. Sem ga na dogovorjenem mestu čakala pol ure, poslala sms in je imel izklopljen mobitel. Ko sem prišla domov, me je na računalniku čakal njegov mail, da se opravičuje in da je pač ostal dlje v službi… blablabla. Ok, sem mu verjela in se zmenila, da greva čez vikend na pijačo. Potem je prišlo do enega nesporazuma in bi spet skoraj padlo vse v vodo. No, pa sva se dobila. Za srečanje z njim se nisem posebej uredila, ker sem hotela, da me vidi takšno, kakršna sem, brez “fasade” oz. make up-a. Saj jaz nič nisem pričakovala. In kaj se je zgodilo? Ko sem ga videla v živo, me je očaral njegov nasmeh, zelene oči… vse na njemu mi je bilo noro všeč. Na pijači sva se full zaštekala, se pogovarjala…
Ko me je odpeljal domov, je rekel, da mu je bilo zelo lepo z menoj in da je zelo vesel, da sva se spoznala in da “sva na vezi”. (to so bile njegove besede). Po tem sem ga še nekajkrat kliknila na chatu, on pa nič. Nobenega glasu od njega. Imam občutek, da se me izogiba, da ko vidi, da sem jaz na strani, stran hitro zapusti.

Sem tako jezna sama nase, da sem šla sploh z njim na pijačo, a hotela sem samo neko prijateljstvo. Ne vem.. Jaz se v tovrstno dopisovanje preko interneta ne spustim več.

Res je, tu so pričakovanja zelo pomembna. Povej M.S.T., kakšni so bili tvoji globoki motivi, ki pa jih njej seveda nisi zaupal. Jaz mislim, da si prehitro pričakoval preveč, ker se je to tudi meni dogajalo. Punce to čutijo in večinoma tudi ne marajo in v tem vidijo samo še enga nestrpnega tipa, ki jih želi položit. Čeprav tvoji nameni morda niso taki, lahko tako izpade.
Poskusi naslednjič vzpostavit striktno prijateljski odnos in delaj na tem tudi še na naslednjih srečanjih. Ko iščeš prijateljstvo, se tvoja pričakovanja drastično znižajo in s tem tudi razočaranja ob raznih bailih. Posledično pa je tudi teh bailov manj. Mislim, da je to prava pot za nekoga, ki želi nekoč resno zvezo. Verjetno se tud o tem tukaj pogovarjamo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spoznal si psihičke, sadistke. Dobro poznam te njihove fore, zadnja dva mesca sem dvakrat telebnil kot OP. Dajo pobudo za večerjo, zabavo, vse splaniraš, končnega DA sms-a pa ne dobiš. Kaj naj rečem, vesele so, ko dobijo tak sms in verjetno prav po sadistično uživajo ko ne odgovorijo. Jebat ga, dat ženski srce je tako nespametno kot spustiti lisico v kurnik.

Te ženske so me iz prijaznega fanta spremenile v prasca, ki mu ni težko vrniti milo za drago. Škoda.

Dejansko jih spoznam ko kupujem hlače, majico, štruco, burek, kavo, al pa ko slednjo že pijem..al pa, slednjega me je malo sram – naša stranka. ‘Obljubim’ pa je kvečjemu (vsaj po mojem) napisala zato, ker ji ni uspelo prit na kavo in se je hotla ‘oddolžit’. Očitno sem se zmotil.

Nabolj točno povedano – zame dosti pomeni, ko se mi to zgodi tolikokrat, da me iztiri iz mentalnega ravnovesja.
Meni se zdi, emm… da je moj fokus preveč v tem, kolikokrat me nekdo sprejme oz zavrne ter s to reakcijo vpliva na moje počutje; zato bi rekel…da, defenitivno pretiravam.

Ne sklepaj po sebi. Lepoga sveta izvira iz tega da smo si vsi različni in ena izmed mojih se odraža tako, da, odkar pomnim sem imel nekako…drugače naveze z nasprotnim spolom. Kakšnih? Se ti je kdaj zgodio, da si mislil da si zaljubljen, ampak nisi bil temveč je to vse bil le trik neke potrebe po…sprejetosti?
Zavoljo argumentov pa bom rekel – prav, ni bila zainteresirana.

Tega nikjer nisem navedel, navedel sem pa nasprotno. Mogoče sem ti dal kje razlog, da mi ne verjameš? Če je temu tako, potem imam tudi jaz razlog da ne verjamem tebi. Sedaj lahko mirno tukaj nehaš zapravljati svojega ‘dragocenega’ časa.

Dostim se vam zdi, da jim jemljem preko spleta. Mogoče ste imeli prav preko njim take izkušnje kot jih navajam…kakorkoli že, tako bom rekel, jaz nimam …poguma… da bi zmenkoval po spletu in dokler kandidatk v živo ne primanjkuje, do takrat me to sploh ne moti.

Hm, zakaj le sta si začela dopisovat, če sta že v štartu imela različne želje? Mislim, kaj lahko dobiš od nekoga, ki si želi več kot prijateljstvo?

Daj ljubica, ne farbaj se več. Že v štartu si si začela dopisovat z nekom, ki je imel večje aptetite kot sama. How stupid can you be? Priznaj si raje, da čakaš princa v bleščečem oklepu na črnem vrancu, ker ti tvoj Sančo Pansa na kljusetu ni dovolj.

Obup.


V bistvu se ravno na spletu najdejo tisti, ki jim v živo primankjuje poguma.


Ne.


Hvala za dovoljenje.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Ljudje, ki izvajajo izmikanje in ‘poniknejo’ brez pojasnila, svojo značajsko lastnost in nedorečenost peljejo naprej – tudi v morebiti z njihove strani resnejša razmerja. S takimi je nemogoče karkoli ‘razčiščevati’, saj bodo zanikali še tako jasna dokazila in imeli na zalogi rezervni odgovor. Bi želel sobivati s tako osebo? V končni fazi ni več pomembno, kakšni razlogi so botrovali temu, da nekoga vedno znova nekaj zadrži in se ne uspe realizirati npr. skupne kave – bistveno je, da ga ni.

Dogajalo se mi je, da sem po dnevu stresnih dogodkov v noči sanjala ljudi, ki so prava ‘protiutež’ tistemu, kar me je iztirilo. S svojo pojavnostjo in ‘bližino’ so na nek način prinašali tolažbo – kot bi me podzavest spomnila, da se lahko živi tudi drugače.

In če pogledamo vase: dober občutek puščajo dejanja, ko smo lahko odkrito iskreni.

M.S.T!

Tudi jaz jaz imam občasno podoben problem, najbrž predvsem zaradi tega ker sem sama takšna, da kar obljubim to tudi naredim in me moti, če se potem osebe ne obnašajo enako do mene. Mislim, da ti takšno dejanje pove veliko o vrednotah, ki jih neka oseba ima oz. jih nima. Zato je zate bolje da greš stran od takih ljudi in se sploh ne družiš z njimi.
Priznam pa, da včasih še vedno podležem temu in čakam da nekdo pokliče oz. se že zmeniš pa v zadnjem trenutku odpove…ker sem preveč zaupljiva….Ampak se čezdalje manj sekiram zaradi tega, ker sčasoma ugotoviš da ni tvoja krivda da nekomu niso jasni osnovni pojmi medčloveških odnosov.
Torej? Glavo gor =)

Jaz mislim, da na sploh preveč kompliciraš….in napačne ženske osvajaš….bodi sproščen, iskreno ti, in se ne obremenuj kak boš katero punco osvojil, bodi prijazen, prijateljski, nevsiljiv….pač ti….pa bo….če ti pa ne vrača pozornosti, pač to ni to in greš naprej….če imaš previsoka pričakovanja, jih malce zmanjšaj….mogoče boš presenečen….pa ne obremenjuj se preveč…ko boš najmanj pričakoval bo ljubezen prišla 🙂 ker itak je pomembna kemija, če te ni, ni nič, pa tud če si vse knjige tega sveta preštudiral…..če te neka ženska požira z očmi, še to ne pomeni, da je pa zaj to to….nekatere se pač rade igrajo, tak kot seveda tudi moški….

lp

Mi je žal da si morala to doživeti. Če pa si v vezi pa je, se mi zdi, boljše da se je zgodilo tako kljub temu da se počutiš/si se počutila podobno kot jaz.

Na koncu se res pogovarjamo le o eni. Točno vem kaj moram napisat sedaj, le pravih besed ne najdem. Moji globoki motivi niso šli nikamor dlje od tega, da bi ji bil všeč. Poglej – dejansko je tako da, če bi se mi šlo za zvezo v tem trenutku, ne bi stokal o tem kako se mi znova in znova dogajajo baili ampak bi bil osredotočen le na tisto eno, ne na vse nasplošno. Če bi se mi šlo pa za fiziko, ne bi pisal neznancem sploh ampak si poiskal drugo, ki bo pa dala. Gre se mi za nek tretji faktor, citiram nekoga “da iščem potrditev, da sem puncam zanimiv”, zaradi katerega, ko ga ne dobim, bediram in to bo hkrati taisti motiv. Ampak šele takrat ko ga dobim, lahko vidim trezno in vidim če mi je ženska dejansko všeč ali ne. Vem, neumna stvar, zato pa sem tukaj ker je očitno da moram rešitev iskati drugje, le nevem kje. Dating coachi obljubljajo “dobili jih boste” ampak…ne.
In ja, na koncu… nikoli se nisem mogel spustiti v resno zvezo, kljub temu da lahko rečem da sem žensko imel rad, prav zaradi tega. Kakšna resna zveza bi to bila, če bi jaz stalno iskal neke zunanje potrditve. Dokler se tega ne znebim, se bom resnim zvezam mogel odrekati.

Ne dvomim da so nekatere takšne, ne dvomim da se večini sploh dopade če dobijo nek interes tudi če so v zvezi in ne dvomim, da sem na takšno že sam naletel; a če tisto primerjam z ostalimi bom rekel, da so oslate kar vredu, le sam sem se nekam potunkal za brezveze, zdaj pa nosim posledice – kar pa me sploh ne moti, samo, da se znebim tega..


Te popolnoma razumem. Zunanjo potrditev boš iskal tako dolgo, dokler sam ne boš verjel, da si sposoben tiste vrline, katere potrditev iščeš od zunaj. To velja za vsa področja, ne samo za ljubezenska. Zdaj moraš torej poiskat tisto, česar potrditev potrebuješ od nje in se vprašat ali tega res nisi sposoben izvest, brez da ti to nekdo pove. Ko to najdeš, poiščeš način, s katerim boš to sam izvedel in izvajal, ker v sebi imaš vse te sposobnosti in moč, samo poiskati jih moraš. Ko pride to zaupanje iz tebe samega, te potrebe po potrditvi ne boš več iskal, kar izginila bo, še sam ne boš vedel kdaj. In potem bodo tudi tvoji odzivi in vibracije, ki jih oddajaš drugačni, privlačnejši.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

M.S.T. ,
evo moj mail : [email protected]

Moje težave glede tega problema so: nesamozavest, posledično naivnost ko mi nekdo nakloni nekaj lepih besed, prevelika pričakovanja, prehitro se v nekaj zaženem – in na koncu pač razočaranje.
Zelo mi pomaga šport, druženje z ljudmi in ukvarjanje še z drugimi zadevami kot je ta problem hehe.

No o tem bi lahko še debatirala… pač moram spremeniti vzorce vedenaja… samo je kot vemo teorija drugo kot praksa. Je pa bedno, ko se to ponavlja in bi človek hotel enkrat iti naprej lepo po korakih.

No, ker še ni noben bom pa jaz:)

Da obrnemo zgodbo: se spoznam nekje čisto po slučaju z nekim moškim, del družbe ki je pač preživela nekaj uric skupaj. Tip po krajšem pogovoru z mano že rovari po prijateljih in jih sprašuje, če sem samska in glejga norca, v roku dveh ur po dogodku že dobim msg.
Da če bi šla kdaj na kako pijačo.
(wtf, kdo to sploh je. ok, to je uni…bomo rekli, da ni časa)
Ni časa, sori.
Aha…kdaj bi ga pa mela? v soboto?
ne, žal
Torek?
tudi ne…

In NE NEHA. In ne neha in ne neha in ne neha težit. Pa zjutri pa zvečer, da se je name spomnu, pa če pridem na ta in ta dogodek in če nočeš bit resno nesramen ti ostaneta samo še dve opciji – ignoranca ali pa “bail” kot pravite.

Sej, da se ne bomo narobe zastopli, sama nimam teh težav. Moškemu povem, da sem v zvezi in je ponavadi v redu. Če teži sem tudi dovolj iskrena da mu v glavo povem da mi pač ni simpatičen.

Ampak veliko moških vas je, tam zunaj, tako sluzastih in prisiljenih da se vsako jutro nekomu zgoraj zahvalim, da svojega že imam in se ne rabim ukvarjat z vso to sluzjo!!! A ti ni jasno da ji pač nisi všeč?!


Te popolnoma razumem. Zunanjo potrditev boš iskal tako dolgo, dokler sam ne boš verjel, da si sposoben tiste vrline, katere potrditev iščeš od zunaj. To velja za vsa področja, ne samo za ljubezenska. Zdaj moraš torej poiskat tisto, česar potrditev potrebuješ od nje in se vprašat ali tega res nisi sposoben izvest, brez da ti to nekdo pove. Ko to najdeš, poiščeš način, s katerim boš to sam izvedel in izvajal, ker v sebi imaš vse te sposobnosti in moč, samo poiskati jih moraš. Ko pride to zaupanje iz tebe samega, te potrebe po potrditvi ne boš več iskal, kar izginila bo, še sam ne boš vedel kdaj. In potem bodo tudi tvoji odzivi in vibracije, ki jih oddajaš drugačni, privlačnejši.[/quote]
Jaz te pa, M.S.T., bolj slabo razumem, prilično dobro pa razumem, zakaj se ti to dogaja.
Če tako vržeš trnek, se ne smeš čuditi, zakaj ne primejo, nimaš kaj pričakovat nekega razočaranja in posledično biti jezen na druge in sebe.
Ko se boš v eno zagledal,ko boš prepoznal nekaj v njej, se začel malo trudit zaradi nje same, ne pa ker je pač kr ena punca…takrat boš postal tudi sam sebi všeč in če ne boš tisti punci, ok pač škoda, ampak boljše je tako, pač sprejmi dejstvo, da se na koncu izide vedno prav (tuid če se ne)
Mogoče te pa slabo razumem. Ampak kr iskat neke potrditve, da si puncam zanimiv…ne vem, kaj ti bo to? Da boš lahko začel manipulirat z njimi ali kaj? Da jim boš pokazal, ker so te do zdaj vedno skenslale, zdaj boš pa ti lahko začel, ker imaš pa zdaj tisto magično palico v roki, ki jo ima tisti kolega? Nekatere punce niso neumne, večinoma pa nobeni ni tuja intuicija…tako da razlog zna bit v tem.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Drage dame, vem da mi hočete prikazati kako so ljudje, ki ne spoštujejo tvojega časa nevredni le-tega – nevredni da bi sploh šel z njimi na kavo, delal na tem da bi se odvilo nekaj več in pa nevredni ene misli sploh. Ampak…to meni ne predstavlja prvoten povem pri vseh teh pristopih, pač pa to, da dobim občutek da sem zaželjen in vreden. Do takrat ko se to ne zgodi sem kar…nesproščen. In do takrat ne moram biti jaz kot pač, jaz. In, žalostna*, šele takrat bom lahko sproščen kot pišeš.
katenjka, ni moj življenski cilj iskati potrditve, ampak se od njih počutim odvisnega in zato je to kvečjemu največja ovira pred mojim življenskim ciljem. To je nek predpogoj, da jaz sploh lahko ‘obratujem’ in…zato sem tu.

Heh… ne označuj me za sluzastega ali neumnega samo zato, ker se taki vlačijo okoli tebe, prosim. lej…očitno ne bom prišel nikamor brez primera, zato – nekaj dni po tem ko ni dvignila slušalke:

jaz: Iščem nekakšen kupon za popust pri tehniki, da bi ti ga dal, ampak ga ne najdem. Te zanima zakaj ;)? Ne dvomim da se maš fajn, ampak vseeno – kako si?

ona: Živijo! 🙂 Uiii tehniki? TO se pa fajn sliši. 🙂 In ja, zanima me, zakaj. 🙂 Drugače pa sem prav lepi vikend imela, pa ti? LP *

jaz: Zato da bi si telefon na popravilo nesla, ker zgleda ne moraš prejemati klicov, hehe ;). Tudi jaz sem imel dober vikend… (vstavi trač sem)…v nedeljo pa sem molil zate 😉

ona: Hehehehe, če ti obljubim, ka te pokličem gnes, jutri, mi boš verjel? 🙂 …(vstavi trač sem)…Hehehe molil zame? HVALA! 😀 :*

itd. ipn.to velja kot samo za en primer, nikakor se ne naslanjam le nanj, takšnih je več. Torej 1) ne, ni mi jasno. 2) a tudi ti daješ svojo cifro vsem, ki ti niso všeč? 3) v navedenem primeru pozornost posveti znakecem na koncu njenega odgovora. Ne dvomim da jih tudi ti vstavljaš v sporočila, ki jih pošiljaš sluzavcem. Ali pač? P.S.: se ti je zdelo, da je tudi tvoj sluzast, ko se ti je prvič približal?
Ne, nisem pričakoval da bo pa zdaj hotela imeti moje otroke, nisem pričakoval da bova živela happily ever after, pričakoval sem le, da me bo…sprejela, pričakoval sem, da bom dobil tisto od česar sem odvisen, čeprav vem da je napačno. In ko nisem, sem planil v stari začaran krog.

Dodobra razumem kaj mi hočeš povedat oz prikazat, le da nevem kako to iskati v sebi oziroma…nikoli nisem iskal rešitev v tej smeri. Bil sem mnenja, da če hočem da bom enkrat dobil vso sprejetost ki jo premorem, bom moral tako dolgo študirati in pristopati in vztrajati, dokler je ne dobim. Zato sem se pa počil v čtivo, kar seveda željenih rezultatov ni prineslo.

@kokrica: taka ženska reakcija ni primerna, ker se tipu izmika. Vidi, da je tip zainteresiran, njej se pa ne ljubi ubadat z njim in niti toliko ni, da bi mu odpisala, Sori, nisem zainteresirana. Ne rabiš napisat, grd si mi, preveč se ga nalivaš, čuden si, pač poveš, da nisi zainteresirana. A je tok težko? Ne rabiš ne fejkat, ne se prilizovat, ne bit žaljiva, preprosto si vzameš tisto minutko časa, da odpišeš človeku. Po človeško. Človek človeku.

Imša problem, ki ti ni všeč, in potem zraven dodaš še smajlija, kar zmanjša problem in ga postavi med humor. In ona odgovarja na enak način. Tako se veselo preigravata…

Tole, kar si ji napisal, vsaj meni deluje obupano, kot da jo prosiš za njeno aktivno participacijo. Ponižujoče, nedostojanstveno. Neprivlačno. Sori, kaj se sploh ubadaš z bejbami, ki ti ne odgovarjajo na klice, ki se gredo takele igrice? Kaj res nimaš niti malo samospoštovanja?

Tule je srž problema. Ti se na zavračanje odzoveš tako, da še bolj pirtisneš na osebo in še bolj navališ nanje. WRONG. Tako se to ne dela. S tem kažeš:

1. da druge osebe ne spoštuješ (njenih odločitev)
2. da si na stopnji otroka, ki od vsakogar želi potrditev za to, da lahko normalno funkcionira (tu vidim veliko večji problem, ne samo pri dejtanju)
3. ne prepoznaš situacij, ko je treba odnehat
4. tak način “teženja” žensko postavlja v luč objekta, ki naj bi ti dal to satisfakcijo, to potrditev – tu dejansko ne vidiš ženske kot človeka

Kako se tega losaš? Preprosto. Začneš delat na stvareh, ki ti prinašajo uspeh (pusti dejtanje ob strani za nekaj časa). Počni tisto, kar te veseli in bodi v tem kar najboljši. Uspehi te bodo navdali s pozitivnim mišljenjem o samem sebi in tako boš manj odvisen od potrditev drugih.

Odrasli se zaveda, da ne more biti všeč vsakomur, da je nekomu lahko tudi zoprn. Otrok pa je tisti, ki od vsakogar zahteva pozornost in potrjevanje, da je kul, da je vreden ljubezni. In tle je ta cacth. Dokler deluješ iz stanja otroka, toliko časa se ne boš znal vesti kot odrasla oseba in boš vsako zavrnitev dojel kot osebni polom. Menda ne verjameš temu, da si kaj slabša oseba, če te nekdo zavrne?

In na koncu še nasvet. Ne glede na vse, kako se trudiš pri nekom, za nekoga, kako zasipaš s pozornostjo…, ti to še ne da garancije, da boš pri tisti osebi uspel, da te bo nekdo začel imeti rad ali da boš izsilil zmenek. Se pravi, dopusti drugim, da se sami odločijo, ali se bodo odzvali, ali ne, in kako se bodo odzvali.

To, kar ti počneš, je izsiljevanje, čeprav na 1. žogo ne deluje tako.

Jaz sploh ne jemljem več resno tipov, ki govorijo se slišimo, tipkamo, vidimo. Na netu vsi nekaj obljubljajo pa se potem ne oglasijo, če jim pišeš, ne odgovorijo. Pač tako je.
Če se s kom srečam, vedno obljublja, da se vidimo še enkrat pa se ne javijo več. S tem se sploh ne obremenjujem. Le toliko gledam, da sama nisem taka. Če mi človek ni všeč pač nič ne obljubljam. Včasih je treba komu jasno povedat, da ne bo srečanja, da me ne zanima. In eni razumejo, eni pa začnejo žalit, zmerjat, nekateri celo grozit. Jaz se ne obremenjujem s tem. Vesela sem le, da sem prej, preden sem jih srečala, ugotovila kaki so v resnici. Si predstavljate, da bi se dobila s tipom, ki je ves meden, ko ga pa zavrneš pa grozi, da me bo zaklal in podobno? Še dobro, da sem ga prej skenslala.
Ne se sekirat zaradi takih žensk, ki ti obljubljajo pa obljubljenega ne izpolnijo: bodi vesel, da si jih prej spoznal, preden si porabil čas zanje. Ne se spuščat na tak nivo. Bodi ti odkrit, pošten.


Kaj mora rečt, da ga ti vzameš resno?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close