Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Symbicort in sluz

Symbicort in sluz

Spoštovani!

Najprej srečno novo leto! 🙂

Nekaj bi me zanimalo. Uporabljam symbicort 160/ 4.5. Dvakrat dva vpiha. Čez dan je astma urejena.
Ampak zjutraj ko vstanem moram najprej precej prozorne sluzi ven skašljat. Ta sluz ni z nosa, ker imam nos suh, torej ne teče od zadaj dol.
V takem primeru potem uporabim ventolin in to ven skašljam, nato pa symbicort.
Zdaj pa me zanima če na ta način slabšam astme oz, če čez čas ne bo ventolin manj učinkovit, ker ga vsak dan uporabim?
Pa še to, vem da nekateri uporabijo namesto ventolina symbicort, ampak meni se zdi, da zjutraj to sluz symbicort ne gane preveč. In zanima me, če je to sploh možno, saj je tega prahu notr čist malo in kako se lahko sploh na sluznico v bronhijih prime, če se pa ujame v sluz? To pomeni, da sploh ne pride do sluznice ali kako naj to razumem?

Upam, da razumete kaj sprašujem.

Lep pozdrav,
Fabjan

Spoštovani,
1. Ventolin, če ga vzamete ob težavah, vam ne bo nič škodil
2. prehoden nos še ne pomeni, da preko noči ne zateče sluz iz nosne votline. Predalgam, da nekaj tednov prejemate lokalni nosni glukokortikoid, da se vidi, ali se bo problem z jutranjim izkašljevanjem končal.
3. verjetno ne kadite? Jutranji kašelj s sluzjo je namreč značilen za kadilsko okvaro sluznice bronhov.
4. Res je zdravila čisto malo in je v obliki finega prahu, ampak če v pljuča pride zrak, pride tudi zdravilo.

Lep pozdrav
Mitja Košnik

Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo, GOLNIK
University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia
http://www.klinika-golnik.si

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Hvala za odgovor!
ne, ne kadim oz. mogoče na kakšni zabavi kakšen cigaret skadim.
Jaz drugače celo leto uporabljam avamys, tako da dvomim, da je od nosa.
Mogoče bi moral še nekaj omeniti in sicer so mi pred tremi leti odstranili mandlje. Med to operacijo so mi kar precej ranili tisti jeziček tam zadaj (uvula). Takrat je bila dolga 4 cm in mi dobesedno visela v grlo.
No s časoma se je skrčila, je pa še vedno dolga več kot cm. Pri dihanju me ne moti oz sem se navadil.
Bi me pa zanimalo, če je možno, da se ta prah od symbicorta ujame na uvulo in zato ne pride v pljuča v zadostni meri?

Spoštovani,
če pride v pljuča zrak, pride tudi Symbicort. Brez skrbi.
Lep pozdrav
Mitja Košnik

New Report

Close