Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Svetovanje moderatorke

Svetovanje moderatorke

Zdravo! Bom odgovoril glede predvidene končne višine, prvi del tvojega vprašanja pa prepuščam moderatorki.

Tvoja višina se nahaja med 25. in 50. percentilo. Ko odrasteš, boš visoka PRIBLIŽNO 162 centimetrov.

Na tvojo končno oz. odraslo višino vplivajo številni dejavniki: dedna zasnova, spol, splošno zdravje in prehrana. Dedna zasnova in spol predstavljata približno 70% dejavnikov, ki vplivajo na končno višino, približno 30% pa predstavljajo dejavniki okolja, kot so prehrana, telesna dejavnost in splošno zdravstveno stanje. Obstaja več metod za napovedovanje tvoje odrasle višine. Najbolj natančna je metoda z uporabo rentgenskega posnetka zapestja, ki se ga primerja z referenčnimi podatki. Med bolj zanesljive spada metoda, ki sem jo za izračun uporabil jaz. Imenuje se Khamis-Rochejeva metoda in je precej zanesljiva, vendar pa ne more nadomestiti ocene zdravnika. Načeloma pa dekleta največ zrastete do 1. menstruacije, po njej pa zelo malo. Mimogrede, tvoj indeks telesne mase (ITM) znaša 19.1, kar pomeni normalno prehranjenost.

Matjaž

Pozdravljena.
Bom torej odgovorila na prvi del vprašanja. Popolnoma normalno je, da se človeku, ki poje večji obrok, tudi pozna, da je nekaj pojedel, koliko pa je odvisno od njegove presnove, kaj je pojedel oz. kakšno kombinacijo hrane. Določene kombinacije hrane povzročajo namreč dodatno napihnjenost in če se želiš temu izogniti, predlagam, da vedno počakaš vsaj pol ure preden poješ sladico na koncu obroka (če jo že moraš), da ne piješ skupaj z obroki sadnih sokov (in drugih sladkih pijač) in tudi sicer uživaš sadje popolnoma ločeno od ostale hrane (še posebej ne za sladico). Če čutiš, da potrebuješ ob jedi neko tekočino, se posluži samo vode (ali nesladkan čaj) in še te samo po požirkih (če pred ali med uživanjem hrane spiješ preveč tekočine, razredčiš želodčno kislino in s tem otežuješ prebavo). Predvidevam, da ti sicer trebuh po določenem času tudi uplahne in se vrne v prvotno stanje? Če je tako, potem ni razloga skrb in prav tako ni razloga za skrivanje tega naravnega procesa za ohlapnimi oblačili. Prav si ugotovila, da je veliko stvari odvisnih od postave, zato samo poskrbi, da boš jedla zdravo in dovolj, poskrbi za redno gibanje in preizkusi smernice, ki sem ti jih napisala. Sicer pa bodi ljubeča do svojega telesa (tudi do svojih stegen, ki te dnevno premikajo naokrog) in njegovih naravnih procesov.Tvoje telo se še nikakor ni ustavilo pri svojih spremembah, saj se še vedno razvija. Pri dekletih je popolnoma naravno tudi, da se jim trebuh nekoliko napihne v času menstruacije. Če se ti bo to zgodilo, se ti tudi tega ni treba sramovat in skrivat svojega telesa. Pri pa oblačenju predlagam, da vedno izbereš oblačila, v katerih ti je v udobno in se v njih dobro počutiš.
Vso srečo

Hej! Sem punca stara 13 let in imam IDM ( indeks telesne mase ) 15.4- kar ni okej. Nasploh se je že pred leti pojavilo zbadanje mojih ”prijateljev & prijateljic”, da sem presuha, da sem ravna ko stena, da sem anoreksična itd. Nimam anoreksije, jem 3-4krat na dan in nasploh nimam težav z nobeno vrsto hrane, jem večinoma vse. Dvakrat tedensko imam 1h treninga, vsaj 4krat na teden pa tečem/hodim vsaj za 30min. Pa da si ne boste mislili, da mam vse to samo v glavi- je normalno da lahko z palcem in kazalcem normalno ”objamem” zapestje, pa še je malce fora. Pa tudi ko stojim z nogami skupaj, se nogi ne dotikata razen pri gležnjih. Zato, ima kdo kakšen nasvet kako pridobiti kakšnih 10 kil?:D Zelo bi bila hvaležna… In ko že pišem, zadnje čase sem zaskrbljena zaradi nenadnega zbadanja v srcu. Bolečina en čas ne preneha in včasih za moment ostanem brez sape. Se pa to dogaja v čisto random trenutkih. Bi me moralo to skrbeti? Hvala za odgovor!

Si lahko s tamponom predrem deviško kožico? Kaj pa s prsti? Če si jo s prsti lahko, a mi date kakšen čimbolj zanimiv način samozadovoljevanja saj mi je božanje že malo dolgočasno (:

Zdravo

Star sem 17 let in še nimam razvitega penisa, penis izgleda kot pri kakšnem 11 letniku sploh se še ni oddebelil in. I pripravljen na spolni odnos. Zelo se bojim kaj je narobe sem v pozni puberteti? Ker sicer dlake okoli pa imam

Žiujo! Mam nekaj uprasanj in sicer:
1. S fantom sva skupaj ze veckrat imela spolni odnos vendar njemu pride po 2min brez predigre! In seveda kako bi midva lahko podaljsala spolni odnos? Seksala sva max 10krat in tudi z mano je zgubil nedolznost tako kot jaz z njim. Star je 18let. Je kakrsna koli moznost da bi imela daljsi spolni odnos?
2. Lahko ce mu pride v kondom! Greva potem se eno rundo seksati z novim kondomom in da ni moznosti da bi slucajno zanosila? Ker si tega res ne zelim.
Hvala za odgovore zelo bom hvalezna 🙂

Živjo, Jst imam en problem. Torej pred kratkim sm spoznala enga fanta ki je ubistvu sošolc od moje sestricne.
Je res tko ful uredu fnt, zlo prjazn in res use bi naredu za svoje prjatle. Ampak doma ma ze od malega probleme tko fizicnega kot psihicnega nasilja in to se vleče že odkar je biu u vrtcu. No zdej je šlo pa res že čez use meje zato ker je pobegnu od doma nekam u gozd pet ur stran in to za tri dni. U teh treh dneh ni nč jedu še komi da je kej piu. In mene res skrbi za njega ker on nč ne je, tut doma ne zato ker prav da ma slabo vest če ga more nekdo čakat in to je tut posledica njegove biuše punce ki ga je skoz neki sekirala in skoz ji je mogu bit na voljo in k ga sam 3 minutke ni blo je meu od nje ze 12 neodgovorjenih kliceu in to sm tut na lastne oči vidla zato ker mi je dou za prebrt pogovor ker mu nism verjela da je lahko en človek tako krut. In to punco sm tut ze dvakrat vidla in to je res groza od človeka. Skoz nos sabo telefon in skoz buli u tisto škatlo da je groza. In to je tko antipatičn človek da te kr glava boli ko jo gledaš. In tut ko sta šla onedva skupi vn sta se pogovarjala po sporočilih ker ta ženska res ni normalna. In k sm jst to slišala me je skor kap ruknla po domač povedat zato ker tega prej še vidla nism. No in zdej ma on problem da se nemore navadit da ga lahko en počaka ker to da greš jest večerjo/kosilo je pa ja normalno ampak njega skrbi in nemore čez ta občutek slabe vesti. Jst sm že veliko stvari probala da bi mu pomagala pa nič ni pomagalo ali pa je spet skrenil na napačno pot. In men je prou hudo da on nehodi jest zarad mene… res slabo se počutm in še mene zdej spraula u tak položaj…. kar je pa še druga stvar pa je to da mi je glihkar prejle po telefonu reku da bo čez vikend spet neki naredu ampak da tega nuben nebo opazu niti zvedt nebom mogla kaj bo naredu ker mi noben nebo hotu povedat…. in zdej me res res skrbi da si nebo on kej naredu al pa še kej hujšga in je reku da mi nebo povedu kaj bo naredu zato da me nebi skrbel… ampak mene ze zdej skrbi k sam pomislm na to… Je pa tut reku da obstaja velik pogojev in da bi jst lahko sigurn use nardila da bi to zvedla ampak mi niti enga noče povedat ker ve da bi jst use nardila… Zdej pa me zanima če ma kdo kakšno idejo kaj nej bi on naredu? Al pa kako nej ga prepričam da mi pove kaj bo naredu…? In pa tut zanima me kaj nej nardi da se bo znebiu občutka da ga nekdo čaka in pač da se bo znebiu te slabe vesti?
Hvala za vse odgovore že unaprej 🙂

Pozdravljena Mačka.
1. Seveda je mogoče podaljšati spolni odnos, vendar se bosta morala za to potrudit oba, še posebej pa tvoj fant. Se vama mogoče preveč mudi pri ljubljenju? Hiter tempo namreč hitreje spodbudi izliv kot počasen, zato svetujem, da upočasnita gibanje, če fant začuti, da je blizu izlivu, se pa lahko tudi popolnoma ustavi in z globokimi dihi preide točko, kjer bi se sicer zgodil njegov izliv. Ti mu lahko pri tem pomagaš tako, da ga v tem trenutku ne spobujaš k premikanju, ne z besedami in ne z gibanjem medenice pač pa narediš teh nekaj glbokih vdihov skupaj z njim. Nato lahko počasi nadaljujeta in ponovita vajo, ko se fant spet približa občutku izliva. Poskusita torej na način “manj je več”, torej z manj premikanja, z upočasnjenim premikanjem in z ustavljanji, pri tem seveda ne pozabit na globoko dihanje, ki pri tem pomaga.
2. Lahko nadaljujeta nov spolni odnos z drugim kondomom, vendar predlagam, da si fant pred natikanjem novega kondoma dobro umije roke in spolovilo.
Vso srečo.

Pozdravljeni,

mene zanima kam je izginil forum “Za žrtve spolnega nasilja”, kje ga lahko najdem, je še na MON-u?

Hvala.

Zivjoo..Ali se je ze skodilo pri katerem fantu ko je umel prvi spolni odnos,da ni trofil lukne hah? In ali to ce semu ne vstane ga lahko da normalno not v lukno?hh

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close