Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Svetleci bliski

Svetleci bliski

Pozdravljeni,

Vsak dan predvsem zjutraj in ob svetlobi se mi dogaja da se mi na robu vidnega polja pojavlja kot neka svetleca meglica, trepetajoca svetloba, nezni bliski. Pojavlja se na obeh ocesih, pogosto ce gledam v eno stran/ali drugo stran.

obcasno se mi ob hitrejsem premiku glave pojavi tudi svetlec blisk v obliki palicice.

Na ocesnem pregledu sem ze bila, takrat je bilo vse ok.

Bi lahko to kazalo se na kaksno drugo bolezen? Nevrolosko?

imam motnjave, stara 37. Vse skupaj mi povzroca hud stres in zadkrbljenost ker ne vem kaj je narobe in me je zelo strah.

Spoštovana, po vašem natančnem opisu težav, menim da je nujno potreben še razširjen očesni pregled ( mrežnica v razširjeni zenici, ultrazvok in slikanje mrežnice po plasteh). Očesna ambulanta mora biti opremljena z ustreznimi aparaturami. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Na pregledu mreznice z razsirjenimi zenicami in oct slikanju sem ze bila. Nic ni bilo videti. Omenjeno je bilo da je to mogoce zaradi tesnejsega stika med steklovino in mreznico.

se mi pa cez dan, ob svetlobi zadnje tedne med normalnim gledanjem in premikanjem glave/oci pogosteje pojavlja svetleca palicica pod desnim ocesom. Kot nek komet izgleda.
ne najdem pa vzorca kdaj se pojavlja, pogosteje sicer ob luceh npr v trgovini, ali ob mocnejsi/soncni dnevni sbetlobi.

kaj bi to lahko bilo?

potrebujem nov pregled?

Ne vem vec na koga se obrnit.

New Report

Close