Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Svetleca palcka

Svetleca palcka

Pozdravljeni,

 

obcasno se mi ob zunanjem robu vida, ce na hitro mizikam pojavlja svetleca palcka. Kot tist odtis ko pogledas v nekaj svetlega in se nekaj casa vidis odsev med gledanjem, le da jaz za to palcko ne pogledam v noben svetel predmet.

kaj je to? Je nevarno? Nujno za pregled?

 

Če se svetleča pikica le občasno pojavlja, je to pojav, ki nastane pri migrenskih očesnih različicah svetlobnih simptomov. Druga možnost je lom žarkov na tankih nitkah sluzi na robu roženice. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Zadnje dni se mi pojavlja pogosteje, ampak samo ce mezikam, sem nanjo pozorna in gledam v tisti zunanji rob.

v temi se ne vidi. Se najveckrat jo vidim od srednji svetlobi, ampak tudi to ne vsakic.

sem pa noseca, ce bi to lahko bilo kaj povezano.

lahko za pregled pocakam do maja, ko imam termin? Ali je bolj urgentno?

Aja se to, pred kaksnim 1-2 meseca so se mi ob kaslju zacele v vidnem polju pojavljati kot neke rahle temne lise. Samo ob pritisku, ko zakasljam.

Obcasno ko mi srce mocneje utripa, in ga cutim v glavi, taksne rahle temne lise utrupajo spredaj ali ob straneh.

kaj to pomeni?

sem pa noseca, po prebolelem covidu in imam nizek hemoglobin, ce je to kaj povezano.

Spoštovani, vseeno bi svetoval kontrolni pregled pri očesnem zdravniku. Opis  težav nakazuje spremembe na roženici ( sluz, vnetje) ali v očesni steklovini. LP dr Gorazd KOlar

*******************************************

Ali je pregled nujen takoj ali lahko pocakam do maja, ko imam ze datum?

Kaksne bolezni bi pa lahko imela?

Svetoval bi, da pregled čim preje opravite, da boste brez skrbi. LP Ob pregledu se bo razjasnilo, če so prisotne event. bolezenske spremembe. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close