Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! sušenje otroških oblačil v sušilcu

sušenje otroških oblačil v sušilcu

Končno sem si omislila sušilni stroj in me zanima sledeče. Na veliko etiketah otroških oblačil, sploh trenerke je znak, da ni primerno za sušenje v sušilnem stroju. Kako to ve prakticirate? Je vseeno za poskusit ali se bodo hlače skrčile in bom zafrknila cel stroj oblačil?

Jaz v sušilcu sušim večino oblačil – izjema je le volna, svila… Otroška oblačila pa sploh najraje sušim v sušilcu, ker so potem lepo mehka.

Jaz jih dam v sušilni stroj. NIč se ne skrčijo

Vse sušim.
Kupim pa obvezno številko ali 2 večja oblačila, se skrči (pa tudi se mi zdi da čudno male cunje delajo zadnje čase – za 8 let kupujem 10 ali 12 številko, pa ni velika!)

OK. Že gredo v sušilca.

Trikrat sem uničila trenirko v sušilcu in oblačil ne dajem več vanj.
Izjema so kavbojke, reklamne majice za doma, pižame, stare trenirke, ki jih imamo za doma in podobna oblačila. Poleg tega perila, uporabljam sušilec še za brisače, posteljnino, kuhinjske krpe, …

Bom videla kaj bo prišlo ven…

Skoraj vse sušim v sušilcu, otroške stvari pa sploh. V sušilcu sem uničila mogoče eno oblačilo v 15 letih – sem ga vrgla stran in pozabila nanj. vse ostalo je bilo OK.

ne sušim v sušilcu, prav tako ne majic, ki imajo kakšen velik “potisek”. Imam pa pralno-sušilni stroj in ne samo sušilec – če ima to kaj vpliva.

kavbojk in srajc ne sušim v sušilcu, kupim pa tudi jaz malo večjo številko cunj

Vse sušim v sušilcu razen nogavic (kar naenkrat so možu noge bile prevelike za v nogavice :-)) )
in pazim pri kakšni plastični zadrgi (se mi je ena enkrat stoplila :-/ ).

Sicer pa ja, mal se skrči. Saj ne opaziš takoj poprvem sušenju. Po prvem sem si rekla, juhu! Nič se ne krči, ampak ni res. Se, počasi.

Pomojem je odvisno tudi od sušilca. Je razlika če imaš enega cenenega ali pa kaj boljšega npr. Bosch ali Miele.

Jaz sušim vse v sušilcu samo ko prvič operem posušim zunaj, drugič je že v sušilcu pa ni nikoli nič narobe.

Na katerem programu susite otroske stvari ?

New Report

Close