Najdi forum

Koliko časa se sušijo orehi, da jih lahko zmelješ? Kam jih potem shranite, da se ne pokvarijo?

Najbolje je pustiti v lupinah, daš v mrežaste žaklje in obesiš v suh prostor. Ko rabiš, streš in zmelješ. Tako jih imaš lahko tudi leto, dve in ne splesnijo.

jaz jih sušim v kurilnici (imam to možnost). Do decembra oz. januarja jih bom pustila tam (po potrebi jih bomo trli sproti), potem pa bomo družinsko naredili akcijo in jih potrli. Nezmlete bom shranila v skrinji in jih jemala ven po potrebi. Ko jih vzamem iz skrinje, jih dam na pekač in v vročo pečico (potem ko je npr. kruh pečen) – se mi zdi, da se tako lepše meljejo.

Mi čisto enako, v mreži sušimo v kurilnici, potem zluščimo in v skrinjo

Ko je že tema o orehih, kje jih lahko kupim? Enkrat sem videla, da jih imajo v Kranju v velikem Šparu, vendar jih nimajo več…. sedaj zorijo orehi, samo ne vem, kje jih imajo oziroma prodajajo….

Koliko jih rabiš, cele? Jaz ti jih lahko prodam, ker jih imamo fuul.

Ker jih je vedno zmanjkalo, ko smo jih sušili v kurilnici, jih zdaj v aparatu za sušenje sadja. Tisti, ki zadevo spremlja mora žvižgat…

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

sušim jih na okenski polici na plehu od štrudla, kasneje na radiatorjih … zmeljem in v skrinjo

Moj brat se je včeraj pohvalil, da ima dosti že posušenih orehov. Če ima kdo željo po njih, naj napiše, da mu dam telefonsko številko.

New Report

Close