Najdi forum

Sumim, da je prijatelj na kokainu

Dobesedno mi tega ni sam povedal. To počne občasno pri svojem prijatelju. Moram reči, da je moje življenje totalno v razsulu. Ali naj grem stran od te družbe? Ker po vsem, kar sem o tem prebrala, ni druge izbire. Morda se motim, ampak mislim, da je kokain. Da bi prenehal s travo, spidom, ketaminom, ga nisem prepričala. Enostavno reče, da ne bo nehal. Kaj naj naredim? Bojim se, da bo naslednje še kaj hujšega.

Sprašujete, ali naj greste stran iz te družbe. Težko vam dam odgovor v smislu z DA ali NE. Vam pa lahko napišem nekaj iztočnic, ki vam bodo pomagale pri odločitvi. Na njih iskreno odgovorite sami pri sebi, najbolje pisno in potem preglejte svoje odgovore. Če boste potrebovali pomoč pri razlagi, se ponovno oglasite.

Vprašanja za pomoč pri odločitvi, kako nadaljevati vajin odnos:

    ali se v njegovi družbi dobro počutite,
    ali bi ga pogrešali, če z njim ne bi bili več v stiku,
    kaj je to, kar bi pogrešali,
    če pomislite, da se ne bi več videli, kakšni občutki se vam porodijo,
    če bi vedeli, da bo vedno ostal tak kot je, se zadeval in se obnašal enako, ali bi ostali (ali pa vas drži le upanje, da se bo spremenil),
    kaj bi rekli najboljši prijateljici, če bi se družila z zasvojenim človekom in zadrževala v takšni družbi,
    ste naredili vse, kar ste lahko, da bi mu pomagali spremeniti njegov odnos do droge,
    ste iskreno povedali, da je to ovira v vajinem prijateljstvu in mu je za to bilo vseeno.
I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close