Najdi forum

“never give up” hvala za dobronamerni nasvet, ampak zadeva je dejansko uspela.
In sicer:
7. dan: 8mg suboxona, vse ok, spala sem 8 ur
8. dan: 6mg, ceu dan sm bla okrog po mestu….., nobenih težav s spanjem….
9. dan: 4mg, nenormalen apetit
10. dan: 2mg, ostalo vse ok
11.00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
to je blo v četrtek, danes je nedelja, vse je ok. nobenih težav s spanjem, jutr grem pa u službo, da se mau pretegnem:)
tebi pa želim fantstično življenje brez dopa***uživaj
Lp

valeska ali mogoče imaš kakšn višek teh suboxonov ker bi jih rabil sej še tri osemke hvala za odogovr

Živjo!
Soboxona žau nimam več, ker sm nabavla sam tok kokr sm rabla. Ostala mi je sam ena 2mg tableta, ki pa sm jo vrnila znancu od katerga sm jih nabavla.
Drgač pa mislim da nebi smeu bit nek problem te tableta nabavit na Centru za preprečevanje in zdravljenje odvisnosti od prepovedanih drog oz. pred njim:)
Lp

Že cca.2leti uživam (subutex,oz.zadnje leto subuxone)pred tem sem užival heroin kasneje tudi metadon.Že 2leti heroina več ne uporabljam več, kot dediščina pa mi je ostal subuxone.
Rad pa bi se dokončno rešil omenjenega substituta. Nimam možnosti, da bi bilo moje slabo počutje lahko opazno.Prvič ker hodim v šolo,katere pod nobenim pogojem ne želim prekiniti,poleg tega me jeseni čaka matura.Starši prav tako ne vedo(če pa bi, bi mi to nakopalo samo dodatne težave)
Dozo sem znižal iz 4mg na 2mg,kar ni bilo pretirano problematično.
Ko pa sem iz 2ml prešel na cca.1.3mg (8mg tableta na 6 kosov) pa je moje telo potrebovalo kar mesec in pol da sem se stabiliziral na nov 1.3mg odmerek. Abstinenca se je začela pojavljati že pozno popoldne(poleg tega sem imel težave z odvajanjem(po domače drisko)celoten mesec in pol.Zanima me ali imate kakšne informacije o razpolovni dozi tega zdravila.po mojih informacijah naj bi bilo to okoli 3tedne, vendar pa po zgoraj opisanem predvidevam, da temu ni tako in da je očitno precej daljša.
Ne pošiljate me po informacije na metadonsko,kajti v tisto štalo ne grem,poleg tega pa mi tudi z informacijami niso bili v pomoč,kajti očitno vedo o zdravilu manj kot jaz.Ena izmed njihovih “strokovnih” trditev je bila da bi se moral iz 2mg suboksona brez težav spustiti brez kakršnih koli pomagal.kot sem prebral v vašem blogu vi očitno veste da temu ni tako.
Ali sploh kdo ima informacije kako se TELO PO TAKO DOLGEM uživanju suboxona ODZIVA ob odtegnitvi?KAJ LAHKO PRIČAKUJEM?mi lahko posredujete kakšno info.več kot ste z samo omembo BRITOFLEXA,na koga naj se obrnem, če mi ga osebna zdravnica nebo želela predpisati? Koliko časa naj ga jemljem in po kakšnih odmerkih? vnaprej hvala za informacije

Zdravniki trdijo, da jeskok na nulo z 2mg suboxona mačji kašelj ne zato, ker so žleht, ampak ker tako trdi proizvajalec in posledično uvoznik, Medis. To naj bi bil tudi razlog zakaj so ukinili tabletko v dozi 0.4mg, ki bi znatno olajšala doziranje pod 2mg.

Po daljšem času jemanja suboxona se praktično vedno pojavijo težave značilne za odtegnitev od vseh opiatov, pa še kakšna povrh, med drugim zavoljo dolge razpolovne dobe. Uporabniki v situaciji podobni vaši poročajo, da traja cca 6 mesecev do 1 leta, da se povsem stabilzirajo.

Že lep čas trdimo, da je to zdravilo odlično za hiter detox s polnega agonista, kot substitucija pa precej manj, kot zdravilo, ki bi ga prenehal jemati po dolgotrajnem jemanju pa je najbrž najslabša opcija.

Razčistimo mimogrede koncept razpolovne dobe, halflife po angleško. To pomeni preprosto to, koliko časa traja, da je v vašem telesu še 1/2 začetne doze. Pri nikotinu recimo se mer v minutah, zato kadilci rabijo cigareto na kako uro. Pri suboxonu je 1/2 life (povprečno) 37.5 ur. To pomeni, da imate po 37.5 urah odkar ste vzeli dozo v telesu še polovico te doze, po 75 urah še četrtino itd, poleg tega pa se nalagajo po enakem principu vse predhodne doze, tako da je pri dolgotrajnem vsakodnevnem jemanju suboxona efektivna doza v bistvu precej višja kot nominalna.

Za opiati z dolgo razpolovno dobo, suboxone, metadon… je torej značilno, da gredo počasi iz telesa, posledično deluje zdravilo tudi še ko ste ga nehali jemati, abstinenčna kriza ni tako intenzivna kot pri npr. heroinu, je pa bistveno daljša in ta dolgotrajnost in nepredvidljivost pogoto človeku vzame voljo.

Ljudje, ki so suboxone jemali dolgo poleg tega pogosto poročajo še o fenomenu post-akutne abstinenčne krize, krajših ali daljših epizod poslabšanja oz. epizod rahle do pretežne abstinenčne krize dolgo po tem, ko le-te ne bi smelo biti. Zakaj pride to tega ni povsem jasno, pojav pa je znan, čeprav redkejši, tudi pri metadonu.

Prehod iz 2mg na 1.3mg je po tako dolgem jemanju prevelik padec doze, stvar pa se še dodatno zakomplicira, če morate meriti 1.3mg iz 8mg tablete. Po mojem mnenju je to na oko nemogoče, pa tudi s tehtnico ni povsem zanesljivo, da je distribucija učinkovine in škroba, ki tableto drži skupaj 100% enakomerna. Morall bi dobiti 2mg tablete.

Kaj sedaj storiti? Težko reči, večina se v vaši situaciji odloči za dolgo in postopno zmanjševanje doze, iz izkušenj uporabnikov na drugih forumih bi rekel takole čez prst, projekt pol leta, lahko manj, bolj verjetno več, če si zaradi delovnih obveznosti ne morete privoščiti abst. krize.

Druga možnost je prehod na polni agonist s kratko razp. dobo za toliko časa, da gre sub iz telesa, potem pa sub za rapiden DTO, 7-10 dni. Vprašanje je seveda koliko časa bo trajalo, da se po vsem tem suboxonu, ki ste ga zaužili telo popolnoma izčisti, in da so opioidni receptorji v celoti sposobni sprejeti opiat z nizko afiniteto.

Če pa ste v tem trenutku že več kot mesec dni brez vsega, potem pa vsekakor poskusite stisniti zobe in potrpeti, zraven pa si pomagajte z
a) primernim načinom prehrane (izjemno pomembno za mentalno počutje, sploh sladkor je strup in pogost vzrok depresije in anskioznosti)
b) proteinski praški (na papirju pospešujejo tvorbo novih neurotransmiterjev)
c) telesna aktivnost (težko, vem, ampak daleč najboljši način za proizvodnjo telesu lastnih morfinov, t.i. endorfinov. druga možnost je, da se zaljubite, tudi to proizvaja endomorfine)
d) zeliščna “pomirjevala” kot npr šentjanževka (St John’s Wort). Če je anksioznost večji problem kot fizični simptomi morda kak apaurin, ampak sila previdno. Zelo pomembno je, da ne naredite te napake, da bi začeli z benzodiazepini. Slednji vzpostavljanje ponovnega biokemičnega ravnovesja v možganih znatno otežijo).
e) specializirani forumi tipa subsux.com, kjer so ljudje v situacijah identični vaši, ljudje, ki to so že uspešno prestali, predvsem pa ljudje z ogromno znanja, izkušenj in pripravljenosti pomagati.

Britoflexa ne potrebujete, če niste več v akutni krizi (povišan tlak, noradrenalin…).

Vso srečo.

Živio,Valeska!
Nečesa ne razumem…zakaj si v obdobju jemanja suboxon-a jemala še heroin?Saj je splošno znano,da ta kombinacija povzroča abstinenčno krizo?!Če bi jemala samo suboxon,bi normalno spala,prihranila bi si bolečine v trebuhu itd.
Sicer je že pol leta,odkar si pisala na forum,tako,da zadeva verjetno ni več aktualna?!
V vsakem primeru,upam,da ti je uspelo rešiti probleme z drogo!!!
LP;))

Tukaj berem zadeve ,ki so precej zastarele v smislu datumov..tako da sploh ne vem ,če sem na praven naslovu ,da se izpovem o mojih problemih(občutek imam namreč ,da odgovora ne bom dobil,,)
Ampak bom poizkusil vseeno. Prosim ,če bo kdo, ki se “spozna” na te zadeve odgovoril oz.pomagal!!za kar se mu že v naprej najlepše zahvaljujem!!
Torej…moj problem je sledeč. sem na metadonu.(8mesecev,drugič) prvič sem bil približno isto obdobje in potem sem se odločil za detox. in to na suho ,brez vsega. takrat sem pil 8ml metadona+pol leta redno jemal dokaj visoke količine pomirjeval. skratka,takrat sem se takorekoč iz danes na jutri odločil prekinit z vsem.poudarjam -na suho(oz.kamiličnega čaja je bilo v izobilju za pomirjanje:)….ne bom sploh omenjal krize ,ki se je vlekla 5 tednov..brez spanja…itd,itd…hudo je bilo!!…ampak nisem zdržal. že ko bi ravno začelo iti malo na boljše ,sem obupal in vzel heroin. takšno olajšanje,ki sem ga takrat čutil…..ko sem se lahko končno umiril ,zaspal za pol dneva…in tako sem kar hitro “spet” ponovno zapadel na droge. čez nekaj časa drogiranja,sem se potem zopet prijavil na metadon..in sicer na 6,5ml.
spet ga pijem približno osem mesecev. in v tem času sem spoznal tudi punco,ki sem jo zelo vzljubil.
ona pa mene. teh par mesecev,ko sva bila skupaj mi je bila v Veliko podporo ,tako da sem znižal na 2,5ml. nižal sem nekoliko prehitro(na kar me je tudi doktor opozarjal) ampak ljubezen dela čudeže..
Prišlo je do tega ,da me je ta punca ,ki jo ljubim iz celega srca-pustila.. jo ne krivim..kaj pa bo ona z takim luzerjem,ki si še ene spodobne službe ne zmore najdit.. hočem vam povedat ,da me je to tako prizadelo,da me je pustila ravno v času ,ko bi jo najbolj potreboval…da mi je postalo vseeno za vse.
in obenem je tudi kriza zaradi prehitrega nižanja metadona prišla za mano..torej sem se parkrat pregrešil z heroinom ,začel zopet jemat dokaj velike količine pomirjeval..tako sem zgubil tudi vse bonitete ,ki sem jih imel..da morem zdaj vsaki dan štopat oz.naredit 50 kilometrov do metad.ambulante. višat nekako nisem hotel metadona ,čeprav mi je seveda z ponovnim jemanjem heroina toleranca kar močno narastla.. tako da sem raje stiskal zobe in ostal na 2,5ml. ki mi zdaj tudi nekako glih za glih zadostuje. poleg tega imam še eno odvisnost.-pomirjevala. na dan moram pojest vsaj 30 mg lexavrina. in tudi to bom z močno voljo,ki jo bom potreboval začel počasi nižat..da se rešim tega sranja..
jutri imam doktorja.v centru,se pravi na metadonski.. rad bi šel na suboxon..ampak ne vem ,če lahko ob enem jemljem tudi benzodiazepine?!(da jih nižam)…
Prosim naj mi nekdo pomaga!!!! nisem tako brezupni primer..poleg tega tudi nisem na nevem kakšnih konjskih dozah,kot so nekateri drugi osebki… Rad bi najdu najboljšo rešitev ,da se rešim in BZO,kot tudi metadona. ali v tem primeru,če se prestavim na suboxon..do novega leta tudi tega.
Prosim vas…pomagajte mi z nasveti!! za kar se vam že v naprej lepo zahvaljujem!!
Kris

Kris, z veseljem bi ti pomagal, vendar mi ni povsem jasno kakšne nasvete potrebuješ.

Da ljubezen oz. zaljubljenost “dela čudeže” ni presenetljivo, v možganih se dejansko izločajo identične substance, dopamin, serotonin in endorfini, kot pri uživanju narkotikov. Dobesedno na fiziološki ravni lahko zaljubljenost bistveno pomaga pri detoksikaciji. dokler pač traja.

A v tvojem primeru je to okno priložnosti mimo in občutek imam, da si zastavljaš nerealne cilje in obremenjuješ telo in psiho s prenizko dozo metadona. V tem trenutku, brez zaposlitve, brez partnerke, kmalu po prekinitvi zveze, ki ti je veliko pomenila itd. so možnosti, da bi ostal clean relativno majhne. Morda je bolj smiselno, da si najprej vsaj za silo urediš življenje, predvsem najdeš zaposlitev in socialno mrežo podpore, tako da boš sploh imel življenje v katerega se boš vrnil in ga gradil naprej.

Glede suboxona, za detoksikacijo je odlično zdravilo, omogoča praktično neboleče razstrupljanje. Pazi le, da suboxone ne prevzame vloge metadona, torej da bi bil na substitucijski terapiji, le da na suboxonu namesto metadona, ker je v tem oziru suboxone zelo nepredvidljiv.

re: pomirjevala, nenadna odtegnitev je lahko smrtno nevarna. Če si odvisen od pomirjeval obvesti o tem svojega zdravnika, razloži da si si z njimi pomagal pri nižanju (in da jih predvsem zato potrebuješ tudi zdaj in v bodoče), in da naj ti jih predpiše, da jih jemlješ pod zdravniškim nadzorom. Vem da zdravnik lahko argumentira, da bi s tem podpiral nastanek še ene odvisnosti, vendar si ti že itak odvisen od pomirjeval, torej gre samo za to ali jih dobivaš legalno ali pa si odvisen od črnega trga in obstaja nevarnost, da ostaneš brez in doživiš grand mal napad ali še kaj hujšega.

Vso srečo

suboxone lahko dobiš pod pogojem da če piješ meto si na 4ml ali manj ali pa če si na mali dozi heroina!

Pozdravljeni, tudi mene nekaj zanima.
Kaksne 3leta sem jemal suboxone oziroma subotex, na zadnje sem imel ze kar lep cajt dozo 3mg.
Seveda sem si mocno zelal zmanjsat, ampak je bil tu en velik problem, nevem zakaj ampak pocutil sem se zelo zelo slabo pod suboxionom, zivcnost, tesnoba, taksna brezvoljnost da kar res ni, vse to je bilo najhuje zjutraj ko se ti ne da niti zivet vec. Ti problemi so se celo stopnjevali vedno bolj, kje naj v temu sploh najdem motivacijo za znizavanje?

No tako da sem se na lepem odlocil da grem nazaj na metadon, (sem bil ze pred tem nekaj casa) kljub mocnemu prepricevanju doktorja da to ni pametna ideja, da je suboxone v svetu znano dobro zdravilo itd… Enostavno me je minilo iz dneva v dan kot bi bil nakriziran ceprav nisem nic zmanjseval, hvala lepa za taksno zdravilo. Sem tudi povedal da meni se ne zdi kot je opevano in da negativni ucinki prevladujejo, ceprav me je prepriceval da nima negativnih ucinkov in da sem taksen pac normalen, po naravi bolj zivcen.

Kakorkoli jaz ne morem verjet da je moje normalno stanje taksno obupno, ker nikoli nisem bil taksen. Zdaj bom znizeval metadon po 0.1 sem pa na 2ml, ker imam obcutek da mi bo lazje znizati kot suboxone.

Kar me zanima je ali sem naredil napako? Se malo bolj podrobno me zanima nizanje in konec iz ene ter druge substance, zakaj ena in zakaj druga?

Hvala v naprej za odgovor, L.p.

Lep Pozdrav!

2 leti sem bila na 5 ml metadona, takrat sem se odločila da nižam, vse je pršlo samo od sebe. Odločla sem se da “nisem odvisna” in to je bil mejnik. Začela sem pozabljati na metadon, včasih ga nisem spila po 3 dni (v bistvu sem spila ko sem opazila prve znake abst. krize), kar sem začela opažati da me doza 5 ml na par dni zadane.
Dozo sem prepolovila na 2.5 ml in jo prvi teden pila vsak dan. Potem sem spet začela pozabljat – dobesedno pozabljat – in pila nekje na 2-3 dni. Spet sem po prbl. 1 mesecu opazila da sem zadeta po 2.5 ml, spet prepolovila, nekje na 1.25ml, da se je telo navadilo na dozo je trajal prbl. 1 mesec in pol. Nisem občutila nobenega odtegnitvenega sindroma, niti padca ali nihanja razpoloženja – nasprotno, počutila sem se vedno bolje. Po 1.5 mesecu sem prepolovila na prbl. 0. 60ml ( dozo 2.5 sem razdelila na 4 dele).
Na metadonu sem ostala še prbl. 1 mesec, kar sem se odločla da preklopim na suboxone. najprej je blo mišljeno da “skrijem” abstinenčno krizo, ampak se to ni zgodilo. Imela sem probleme in raje nisem tvegala opustitve substitucije, da se mi ne bi spet zgodil heroin…
Na metelkovi niso bili čist updateani glede mojega nižanja, vendar sem ob uradnem nižanju, doze ki so mi ostale doma prinesla nazaj, s tem da sem si vedno ko sem uradno nižala pustila 1 dozo rezerve – bila sem na 0.60 ml – dobivala sem 1.20 – to sem nardedila zato, če bi mela slučajno “krizo” da se ne bi zadela (vem da je ta način tut neke vrste zadetek), vse skupi mi je služil bolj za psiho – vedela sem da imam in da lahko vzamem, in posledično nisem razmišljala o drogi ali substituciji in niti enkrat spila dvojne doze.

v glavnem tudi suboxona sem se lotila na podoben način; zdravnica na metelkovi mi je dala za prvi dan 3 x 2mg / 3 tablete po 2mg, najprej sem vzela samo 1 (že v zd), 2 sem dobila za domov + navodila za uporabo ( iz škatlice), vzela nisem nobene ker sem bla zadeta.
1 tableto na dan sem jemala cel teden, potem se je verjetno pokazala kriza po metadonu in 1 tableta na dan je bila premalo, zato sem šla na 2 tablete na dan. po 2 na dan sem jedla prbl. 2 tedna, potem sem šla nazaj na 1 2mg tableto na dan.
Počutila sem se precej bolje kot na metadonu, kar je mogoče tudi eden izmed razlogov zakaj nisem prekinla po 1 mesecu.
Na tej dozi sem vztrajala 4 mesece, potem sem dobra 2 meseca nazaj prepolovila (prbl. 1mg/dan) – 1/4 2mg tablete zjutraj, 1/4 2mg tablete zvečer, dober mesec nazaj sem začela premikati 1/4 doze za uro ali dve, in tako sem prišla do 1/4 2mg tablete/dan.
V četrtek je počil balonček… zdaj sem 5 dni na nuli,
nimam posebnih znakov abstinenčne krize;
občasno povišan srčni utrip, čutim stare (večkratne) poškodbe sklepov ( 1 koleno, oba gležnja, oba zapestja), malo težje diham (sem astmatik), precej se potim, malo diareje ampak je lahko tudi zato ker sem staknila neko virusno okužbo (mal nerodno, verjetno bi bilo bolje če bi počakala da si imunski sistem opomore, in šele potem prekinila substitucijo), zaenkrat je razpoloženje stabilno, spim v redu ( z mal pomoči Asentre- antidepresiv ), telovadba pomaga, zobje me ne skelijo več, občasno nevem kam naj se prestavim (dolgčas), opažam tudi da sem kakšen dan bolša, kakšen dan slabša (tudi v urah), apetit je pa ni – opažam spremembe okusov.

V glavnem zanima me, če v primeru hudega ali pa nenadnega poslabšanja abstinenčne krize vzamem 1/4 (2mg) tablete; ALI S TEM KRIZO OMILIM ALI JO LE PRESTAVIM?

Najlepša hvala za odgovor,

Nika

Krize praktično nisem mela, cel teden sem lepo spala, mal sem švicala, nisem potrebovala popolnoma nobenega zdravila. danes je točno en teden odkar sem prenehala, vse kar je blo je šlo mimo – sem že čist normalna (telesno), s tem da sem cel teden super razpoložena, dobila sem apetit, spet se mi zdi da živim.
lahko samo rečem, da je način po katerem sem nižala izredno učinkovit, imela sem čas da sem si uredila življenje, razčistla sama s sabo, tako da sedaj lahko nadaljujem po novi poti.
srečno vsem

Pred desetimi dnevi sem z metadona prešel na suboxon 10mg/dan z namenom biti stabilen na tej terapiji brez jemanja ostalih substanc.
Namen tega je tudi ublažiti motnje razpoloženja, anksioznost in suicidalnost. Pri teh se je v zadnjem desetletju izkazalo, da mi AD, stabilizatorji razpoloženja in antipsihotiki ne pomagajo kaj dosti.

Kakšne so izkušnje pri tem, da se suboxon jemlje tudi s takim namenom? Na tej terapiji bom verjetno več let ali celo doživljensko. Je smiselno odmerek povečevati za večjo stabilnost?

Zraven jemljem še Asentra (100, 0, 0), Lamictal (50, 0, 50), Seroquel (0, 0, 100). Skušam se čimveč gibati zunaj in pogovarjati.

pogovarjati o čem?a maš družbo ki se ne drogira?a maš koga k ti bo pomagal ?punco?kolege ki so clean?
meni je bilo težko,meni to ni pomagalo pri depresiji in motnjah ratpoloženja..čez čas sem ratal otopel..brezvoljen..apatičen..če ne bi blo moje pupe ne bi zmogel..
gibanje zunaj nič ne pomaga če si notri mrtu..skušaj vse spremenit..vse..od okolja do kolegov do hobijev do muske..vse…in ostani clean..

plus če na metadonu nisi bil clean kaj je zdaj drugače?

Upam sem na odgovor od Leiito, ki ima očitno neko strokovno podlago. Mnenja laikov me ne zanimajo.

nisem hotel biti clean

10mg Suboxona je orjaška in nepotrebno visoka doza. Suboxon je specifičen, ni polni agonist kot heroin, metadon itd, ampak delni in mešani agonist-antagonist, ki odvisno od osebe, doze in od tega o katerem tipu opioidnih receptorjev govorimo lahko deluje kot polni agonist (in nekaterim je tako všeč, da ga “zlorabljajo”), na druge kot antagonist (ampak ob tem z anti-depresivnim efektom) in vse vmes, a načelno je pri suboxonu manj več, v manjši dozi deluje bolj agonistično in ljudje se običajno najbolje počutijo na dozah cca 4mg + – 2mg.

Čeprav ne gre za povsem novo zdravilo, relativno nova je samo licenca za uporabo pri zdravljenju odvisnosti, je v primerjavi z drugimi opiati slabše razumljen, dolgoročni efekt jemanja kot substituta pa slabo raziskan. Anekdotični dokazi mu govorijo v prid, če se uporablja kratek čas. Omogoča skoraj brezbolečo detoksikacijo. Nekaterim je v prvih mesecih jemanja izredno všeč, tako zelo všeč, da se pojavi že sum euforogenosti, kar za opiat seveda ni posebno presenečenje. Dolgoročno jemanje pa mnogim začne povzročati sila neprijetne stranske efekte, utegne trajno desenzitirati receptorje in biti zelo nepredvidljiv pri detoksikaciji.

In da, suboxonminipomagal ima prav; kako si lahko na suboxonu clean, če moraš redno jemati opiat? To idejo, da si na suboxonu clean propagira proizvajalec in sploh na z njihove strani sponzoriranih forumih je čuda teh clean in zadovoljnih pacientov, ki imajo suboxone za čudežno zdravilo, vendar so to zvečine odvisniki od painkillerjev, ki se heroina nikoli dotaknili ne bi, in ki lahko suboxone dobivajo za cel mesec pri svojem zdravniku, za razliko od navadnih džankijev, ki morajo vsako jutro po dozo metadona v specializirano kliniko. V tem smislu jim suboxone omogoča normalno funkcioniranje in v smislu nejemanja polnih agonistov so clean.

Seroquel in ostalo, ne vem, zdi se preveč in premočna zdravila. Seroquel je antipsihotik, z njim se lajša simptome shizofrenije ali bipolarnosti. Kateri odgovoren psihiater predpisuje tako močno zdravilo, če nimaš diagnosticirane bipolarne motnje ali shizofrenije?

Kot sem zapisal: namen je biti stabilen na substituciji brez jemanja ostalih substanc (odvisen sem od opiatov, kokaina in bzo). Tehnično gledano to ni “clean”, sicer pa tega tudi nisem trdil.


@Leiito
-> če bi te vprašal suboxon ali kak drug substitut na dolgi rok? Kaj bi odgovoril.

Bom povprašal še dr. Kajina o smiselnosti dolgoročnega jemanja suboxona.

Seroquela sem se navadil v zaporu (kjer ga predpisujejo na veliko) in ne zaspim brez. Predpisujejo ga tudi na CZOPD za pomiritev in uspavanje. Jemal sem tudi 25-50mg po potrebi, za pomiritev.
Po mojih izkušnjah v psihiatriji predpisujejo precej antipsihotikov (v manjših odmerkih) za lajšanje tesnobe kot alternativa zasvojlivim anksiolitikom.
Sicer pa mislim, da ga ne rabim in ga (po posvetu z psih.) nižam.

Upam da ne boš tudi suboxona zlorabljal.In da imaš psihijatra..

najprej poskrbi da boš sploh želel ostat čist in za psiho če ne se boš vedno vračal k opiatom ali benzičem..vsaj jaz sem se…pa sprehodi in šport mi niso pomagal,ampak samo sprememba okolja.

New Report

Close