Najdi forum

Studij psihologije

Zivjo!

Nimam kaksnega problema, ki bi pravzaprav sodil na to stran,tako, da sem malo zgresila.No, je pa v zvezi s tem.

Ker sem videla, da odgovarjajo psihologi, me zanima nekaj.Zelela sem studirati psihologijo, pa se potem zaradi tega, ker sem se bala, da bi dosegla premalo tock na maturi, nisem vpisala.Tako, da studiram zdaj ze drugo leto sociologijo.Zdaj me pa zanima, ce je mogoce vpisati magisterij iz psihologije?Ali pa, ce je morda mogoce, da si na kaksen drug nacin pridobim izobrazbo psihologa.Moj trenutni studij mi je vsec in se ne nameravam prepisati.Vendar imam izredno zeljo po tem, da bi svetovala ljudem.Je mozno studirati potem?Zaceti zopet s prvim letnikom?

Za tolazbo:kje obstajajo taksne “skupine”, ki pomagajo ljudem pri problemih?Vsaj to bi rada pocela in jim svetovala.Kako naj se “vclanim” ?

Se opravicujem, ker je taksno vprasanje.
Hvala!

Spoštovana Guerlain,
na tem forumu odgovarja psihiater.Razliko med obema poklicoma si lahko preberete v uvodu.Kar zadeva študij psihologije, ga boste lahko vpisali po končanem sedanjem , glede možnosti za vzporeden študij pa s pozanimajte na referatu Katedre za psihologijo, ki se nahaja na Filozofski fakulteti.S svetovanjem in pomočjo ljudem v stiski in duševni motnji. se pri nas ukvarjajo naslednja združenja :Ozara, Šent, Altra,Paradoks,Vezi, s klici v duševni stiski pa Tom0802134,Samarijan0801113 , Klic v duševni stiski 97-81.

New Report

Close