Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje HR Obiteljska medicina streptokokna angina

streptokokna angina

Poštovana,
Mala mi je već tjednima loše, peckanje u grlu, temperatura itd., bile smo kod njene doktorice i vadile krv te je došao nalaz streptokokna angina.
Mala je dobila sumamed sirup, pošto je to antibiotik znam da bi uz to trebala piti i neki probiotik međutim doktorica nam u nijednom dolasku ( a bilo ih je više ) nije napomenula ni savjetovala da joj kupim probiotike.
Molim Vas možete mi vi reć vaše mišljenje o konzumaciji probiotika uz antibiotik i da li imate neki koji možete preporučiti za curicu od 7 god. – sigurno iz praske znate neke koji su se pokazali kao učinkoviti
Puno hvala na odgovoru

Poštovana,
poznato je da antibiotici uz uništavanje loših bakterija mogu poremetiti i našu normalnu crijevnu floru i time dovesti do nuspojava u smislu poremećene funkcije crijeva, proljeva, gljivičnih infekcija…
Uz primjenu antibiotika, savjetujem korištenje probiotika ( pogotovo uz antibiotike širokog spektra).
Probiotike bi trebalo uzimati 2 sata nakon antibiotika. Uzimati ih za vrijeme liječenja antibiotikom, ali i nakon završetka antibiotika ( obično savjetujem još 5-6 dana ).
Postoji već veliki broj probiotika na tržištu. Čini mi se da bi u Vašem slučaju od koristi bili:
Alfabiotik junior ( 1x dan pola sata prije jela) ili Diarino 2x dan.

lp

Hvala puno, svakako ću joj kupiti i davati kako ste mi svjetovali

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close