Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Strah, trema ali kaj drugega pri spol. odnosih

Strah, trema ali kaj drugega pri spol. odnosih

Ker sva z fantom že marsikaj s vašo pomočjo razrešila pa bi vas še enkrat prosila za par nasvetov ali vaših mnenj. Z fantom imava zaenkrat še lepo “pošlihtano” razmerje, vendar je vprašanje seks. Če se spomnite sem pisala o tem, da fantu prehitro pride in skoraj vedno se je najih odnos končal po 10 min ali pa še prej. Dostikrat se je zgodilo in se še dogaja, da mu sploh ne stoji. (se opravičujem pišem po domače). Mene je to seveda spravljalo v velik obup, tudi sama sem se začela počutiti nekam čudno, saj nisem vedela od kod ti pojavi, pa še tako pogosti so bili. Sam mi ni hotel povedati zakaj gre, pa sem vztrajala in jtako izjavil, da ima pred mano neznasko tremo, da niti ne ve kako naj me prime, kako začne, počuti se kot da bi to počenjal prvič. Boji se, da bi me razočaral, da ne bi bila z njim v spolnosti zadovoljna. Res je napr. da se spolno zadovoljim takrat, ko me fant izčrpa, da me maksimalno zadovolji, sovražim polovičastvo. Zelo rada bi mu pomagala, da se pri spolnem odnosu sprosti in neha misliti na mojo zadovoljitev (kaj pa če jaz ne bom zadovoljna), vendar še mi do sedaj ni uspelo. Bo fanta ta strah sam minil? Še vedno me malce preganja dvom, da se v spolnosti ne bova ujela, vse drugo pa je na vrhuncu. Kaj pravite?

Hvala za vaša mnenja!

Strah ga sigurno ne bo sam minil. Fantu očitno primanjkuje samozavesti.Ali sta se kdaj pogovarjala o tem, zakaj se boji, da bi te razočaral ? Ali je za njim kakšna slaba izkušnja z drugo punco ?

Veliko mu boš morala pomagati, se pogovarjati, mu dati vedeti, da mu zaupaš, ga spodbujati. Veliko predigre, potrpežljivosti s tvoje strani, pa bosta s skupnimi močmi stvar uredila.

LP, Kaja

Draga Meli,

gotovo bo potrebna precejšnja mera potrpežljivosti in kjer je volja, je tudi
pot. Kdo vem zakaj je tako – iz napisanega bi se dalo sklepati, da ima tvoj
fant nekaj manj izkušenj s seksom, kot ti. Potem ga je pa strah, pa ni
sproščen, če ni sproščen ima težave z erekcijo in vse ostale probleme,
ki jih opisuješ.

Po moje bi bilo dobrom da bi se čim več pogovarjala o tem, pa tudi, da
čim več vadita, pa da si povesta, kaj je komu všeč in kaj ne, pa se zadeva
skoraj mora popraviti.

ne ravno v tem je problem, da je imel vez in žensk še in še, zato tudi mene preseneča, da potem izpade vse zanič.

Pa je imel kakšno zares resno vezo? Nekaj mora biti v njegovi psihi , da ga bremza.

Meli, kolikor se spomnim si pisala da ima bolj majhen penis. skoraj sigurno se s tem obremenjuje. Moraš mu dat vedet da te zadovolji, da ti je dovolj, čeprav kolikor se tvojih prejšnjih postov spomnim, bo to malo težko, ker nisi najbolj zadovoljna…. Potrudi se…

Namreč velika razlika je, če pride on k tebi 5 minut čez 8 in mora ob 9tih odditi, ali pa je s tabo celo noč.

Predlagam, da gresta čez vikend v toplice ali na morje, kjer se bosta lahko ves čas posvečala samo eden z drugim. Posvečanje ne pomeni goli odnos, ampak veliko nežnosti, božanja. Fant ima očitno neke psihološke zavore, ko bo malo pozabil na nje (mogoče se bo to zgodilo bo 3h zjutraj …) bo vse ok, zelo verjetno pa potem ne bo problemov. Kaj pa ti počneš? Ali si toga ali pa se ukvarjaš z njim, poiskušaj ga ljubkovati po penisu, pa tudi po jajčkah, presredku, anusu…
In ne poiskušajta na silo, če ne stoji, ampak počakajta da bo trden…., pa če ne bo to prvi dan, nič hudega…

Kar se spomnim, sem imel sam podobne probleme pri novih ljubeznih. Kadar sem si močno želel, da bi, enostavno ni šlo. Problem pa je po nekaj srečanjih enostavno izginil… Predvidevam, da je pri tvojem fantu podobno, predvsem mu boš največ pomagala, če mu boš dala vedeti, da ga imaša rada ne glede na trenutne težave, da boš vztrajala z njim, da ti veliko pomeni, …, in ne postavlljaj mu neumnih vprašanj kot so: Ja kaj pa je s tabo narobe? ; A te ne privlačim dovolj? in podobno…

Skupaj sva pol leta, s tem da je zadnje čase ponoči ostaja pri meni. To sem sprvla počela, da sem jaz prevzela vse skupaj, vedno sem jaz dajala pobude. Tolažila sem se s tem, da bo čez čas že boljše, ampak se mi zdi da je vedno hujše. Strah me je ker postajam ljubosumna na prijateljice pa znance, ki opisujejo svoje spolno življnje s polno energije itd. Tudi jaz si želim moškega, kateri bo meni pokazal ali pa me popoeljal v svet erotike. Nočem menjati takšnega fanta kot ga imam sedaj samo zaradi seksa. Zato pa me vedno in vedno bolj vse skupaj začne utrujati.

Če se spomnite sem vprašal v temi Prejšnji o mnenju glede prejšnjega fanta moje punce. Lahko priznam, da se je tudi meni dogajalo podobno kot Melinemu fantu, vendar ne tako hudo, saj sva imela z mojo punco praktično leto dni odnose dobesedno vsak dan, tudi večkrat. Ampak sem včasih imel probleme z erekcijo ravno zaradi tega, ker me je mlelo to ali resnično uživa z mano ali ne, ker sem pač vedel, kakšen je bil prejšnji in da ga je moja imela res rada,saj je bila z njim več kot 8 let, pa jo je nato pustil.
O.K. sem malo starejši od večine vas na forumu ampak dejstvo je, da mi je čitati in se malo pogovarjati fajn , hehehe .
Zato mislim, Meli, da tvojega fanta res obremenjuje neka misel in ga bremza. Odkrito ga vprašaj, pa bo pomagalo, le ne obupaj.

Tudi jaz mislim, da se ta moj obremenjuje s tem bivšim, vendar mi noče priznati. Nikakor nama ne gre. Moj seks sedaj je prava mora. Naj tudi povem, da bi bivšega pustila še prej, ampak spolno življenje z njim pa je bilo na vrhuncu. Seksala sva 2-3 x na dan in to do onemoglosti. Ampak ne moraš ostati z nekom in živeti samo zaradi seksa. Priznam, da sem velikokrat zmedena, ker vedno ob seksu pomislim na bivšega – ampak ni šans da bi ga menjala za sedanjega. Kaj to pomeni? Zakaj to počnem? Včasih se počutim krivo…

Poglej, tvoj sedanji se obremenjuje s tvojim prejšnjim, ti bi ga rada od tega odvrnila, samo kako boš to storila, če pa še ti razmišljaš o prejšnjem, kako je bil seks z njim dober itd… Najprej moraš ti pri sebi stvari pospraviti in razčistiti, šele nato lahko svojemu sedanjemu pomagaš. Če dobro pomisliš: saj se upravičeno obremenjuje s tvojim bivšim, če pa ti pri vsakem seksu nanj misliš. Še dobro da tega ne ve ali pač?

Verjemi, da tvoj fant to občuti in postaja vse bolj nesiguren. Je namreč nekaj na telepatiji in v tem je problem. Poleg tega pa mi moški pač mislimo, da je marsikaj odvisno od velikosti in če te narava pač ni zelo obdarila, se moraš potruditi drugače in če ti takrat začne moškost nagajati si pa tam.
Jaz pa nisem bil čisto siguren vase, zato se mi je to dogajalo. Sem tudi malo starejši, izkušenj sem imel kar precej, tako, da sem stvari uspešno prišel do rešitve. Vedel pač sem, da je moja punca imela tega fanta precej rada, sam sem pa imel še kup ostalih problemov ( ločitev, zdravje, služba,…) . Punca mi je sicer vedno stala ob strani, s tem, da pri nama pač ni bilo tega, da ona ne bi bila zadovoljna s seksom, saj sva doživala in še doživljava ogromno orgazmov, pa tudi sicernjše pozornosti z moje strani je deležna. Obremenjen s tem sem bil le jaz, zato je bilo treba včasih malo več potrpljenja in ker se mi nikoli prej to ni dogajalo, me je to motilo.
Svetujem ti, da čimprej tudi sama pogledaš vase in se poskušaš odločiti, kako naprej, saj lahko taka situacija tvojega fanta zelo dotolče, sploh njegovo samozavest, tudi za naprej, če ne bosta ostala skupaj.

Ja, pol leta je pa že kar dolga doba. Verjetno so vajini problemi odraz siceršnjih problemov, ki se jih morda niti ne zavedata. Recimo, da si preveč dominatna, da si prestroga z njim, preveč omenjaš bivšega fanta, skratka, da z nekim svojim ravnanjem povzročaš v njemu negotovost, mu rušiš samozavest. Proti temu pomaga to, da ga pač vzpodbujaš, da si nežna, itd, da ga skušaš oralno zadovoljevati itd… skratka da središče vajinega seksa ni penetracija…

Obstaja pa tudi neko reklo, ki pravi, da je naše telo bolj pametno od nas. Morda fant v resnici ni zaljubljen več v tebe, ne zna ti tega povedati, ni še bil v taki situaciji, je zaradi tega v stiski, se nima dovolj rad, njegovo telo pa je pametnejše od njega in ne počne stvari, ki telesu ne pašejo…
Oziroma morda se nekaj takega dogaja tudi s tvojim telesom, ker praviš, da ti je seks že muka….

Jaz sem imel z eno damo že situacijo, da so me ob vsakem njenem dotiku spreletavali negativni mravljinci, da sem seksal z njo samo zaradi lepšega, da sem to naredil tako, da sem bil absolutno pasiven, češ vzemi me, če je hotela seksati je morala z usti in jezikom poskrbeti najprej za pravo trdoto, itd…
Pol leta kasneje, pa je prišlo do nenadne spremembe, stal mi je kot sveča, seksala sva kot nora, kar naenkrat je začela doživljati večkratne orgazme. S to damo kasneje nisem ostal, hočem ti povedati, da so v vsaki zvezi nihanja, seveda pa je vprašanje, kdaj je neko stanje tako, da je potebno in koristno obupati.

Generalno pa mislim, da lahko izkušena ženska takemu moškemu sigurno veliko pomaga (psihično in fizično), tako da lahko te težave tudi hitro minejo.

Kaj pa poljubčki? Ali se veliko in strastno poljubljata? Se mi zdi, da je strastnost poljuba zelo velik pokazatelj recimo temu “veličine” ljubezni.

Draga Meli, zdiš se mi zelo dominantna in avtoritativna, glede na pisanje.
Če si taka tudi v odnosu, se ne čudi, da imata s partnerjem probleme.

Sicer je pa življenje kot neskončna knjiga z ogromno poglavji. Če želiš iti na naslednje poglavje, moraš najprej prebrati in zaključliti tistega, ki ga trenutno bereš. Vsaj tako je s pravimi knjigami. Razlika je morda samo v tem, da pri
knjigi lahko prebereš zadnje poglavje, pa skoraj lahko ugotoviš potelk dogodkov.
V življenju, na žalost ali pa ne, ne moreš tega narediti. Potrebno je iti po vrsti.

Zato, moj nasvet, zaključi staro poglavje (bivši fant), potegni zaključek. Glede na rezultat se loti naslednjega poglavja (sedanji fant) in ga resnično dobro, pošteno in iskreno “preberi”. Morda ti konec ne bo všeč, vedela pa vsaj boš ti, nato pa tudi on, kako bo sledilo nadaljevanje. Morda pa bodo potem izginile tudi težave, ki jih
ima on pa tudi ti.
Srečno!

Urša prav imaš!

Hvala tudi vsem ostalim za pomoč!

Kosicek bi rekel, da je kriva njegova mama. Pa oprosti, ce se ponavljam! Res pa je, da je glede na njegovo dolgoletno delo srecal veliko takih primerov – avtoritativne matere in sinka, ki v postelji odpove, ker nima teh stvari razresenih. Po njegovem naj bi okoli 70 % maminih sinkov bilo v postelji bolj zanic… Sicer pa si verjetno ze prebrala knjigo Ne boj se ljubiti in ves, o cem govorim. Strah pred tabo v bistvu psihoanaliticno pomeni strah pred materjo.

Irena v bistvu imaš prav, saj me je v pol leta (tako dolgo svaj namreč skupaj) pelal k njim le 4 x, čeprav imajo restavr. tam verjetno nisem zaželjena. Tega mi on ne pove. On je sedaj pogosto pri meni – pravzaprav vsako noč. Dela pa v tej restavraciji, in mu mamica razporedi tak delavni čas, da se komaj kdaj vidiva čez dan, čeprav sva narazen 2 km. Da bi pa šla na kakšno kopanje, izlet, kam na sprehod….pa odpade, ker mora vedno nakaj doma postoriti. Vse vikende sem sama…..sploh mi ni več o tem zapisat, ker postanem slabe volje.

Meli,

morda je res tudi kaj narobe v njegovem odnosu do mame, ampak to na koncu nima veze s tem, da ti še vedno razmišljš o svojem bivšem. Imam občutek, da je bolje za tvojega fanta in zate to zvezo prekiniti, ker privede do zveze, v kateri ni prave ljubezni in ogromno varanja!!

Pozdravljeni! S punco sva skupaj 5 mesecev in zmeraj ko sva hotela imeti spolni odnos ni prišlo do erekcije. če se recimo samozadovoljujem takoj pride do erekcije v tem primeru pa ne. kakšni bi lahko bili vzroki in rešitve? Lp

če povem po pravici meni osebno so bolj všeč tipi z manjšimi penisi… imela sem partnerja (ali natančneje fuk frenda) ki je bil precej obdarjen. in s precej mislim res precej. in včasih zaradi tega ni bilo prijetno.. a je tip obvladal. sedaj imam resno zvezo in fant ni obdarjen oz. ima podpovprečen penis a mi je sex bolj bčeš kot prej… s tipom se pogovori mu daj vedeti, da ga ljubiš in uživaš v odnostu, četudi ni res ampak s tem boš pridobila zaupanje in samozavest na njegovi strani… na veliko stvari deluje psiha… povej mu kako ti paše, kaj si želiš in ga včasih zadovoli brez sexa… ustvarita romantično vzdušje in se ljubkujta… pomaga

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close