Najdi forum

strah, slaba vest

Lep pozdrav!
Stara sem 17 let in imam za vsako stvar, ki si jo kupim slabo vest. tudi če si jo kupim s svojim denarjem. dobim tisti slab občutek, da je veliko toliko starih kot jaz ki nimajo skoraj nič in da sem sebična ker si kdaj kaj kupim….to se dogaja tudi ko se gre za oblačila in šolske potrebščine… npr. moj telefon mi že bolj slabo deluje ampak si nočem kupiti novega, ker nekateri ljudje po svetu niti ne vedo kaj je to…. res sem slabe volje zaradi tega….že po naravi sem taka da ne zahtevam veliko, najraje si stvari plačujem oz. kupim z denarjem za katerega sem delala, pa še ko je kaj nujno potebno imam salbo vest. kako naj se tega znebim. strah me je če si bom kupila nov telefon ali pa ker imam dovolj denarja, da bom nesrečna in da se mi bo dogajalo slabo, ker si lahko veliko privoščim….vem da se bo nekaterim zdelo to bedno ampak mene resno žre
Hvala

Lepo pozdravljeni!

Ste se že vprašali od kod izvira vaš strah? Vaš strah že meji na anksiozno motnjo. Zakaj ne morete privoščiti sebi? Je problem v slabi samopodobi? Lepo je biti skromen, vendar v nobeni stvari ne smemo pretiravati. Morate se osredotočiti tudi nase. Če ne bi mati na letalu, ki je v nevarnosti dala maske najprej sebi, nato šele otroku, ne bi imel možnosti preživetja. Od kdaj opažate pri sebi omenjen strah?

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

New Report

Close