Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina strah pred rakom

strah pred rakom

Spoštovani! Zaradi občasnih bolečin v želodcu (4-krat do 5-krat na leto huda bolečina ob pritisku na določeno točko na desni strani želodca pod rebrnim lokom, ki sem jo v večernih urah začutila kot bolečino v spodnjem delu hrbta) me je zdravnica poslala na gastroskopijo. Postavili so mi diagnozo bulbitis in odkrili navzočnost bakterije helicobacter pylori. Če prav razumem diagnozo, ne gre za razjedo na dvanajstniku in želodčni steni, temveč za večje površine razdražene sluznice. Ali imam prav? Pa še nekaj: Ultop sem jemala predpisan čas, vendar se mi je bolečina kmalu zatem ponovila. Ali je znova potrebna gastroskopija, da se preveri stanje, oziroma, ali je možno, da zdravljenje z Ultopom ni bilo uspešno. Prosim, če mi lahko odgovorite na ta vprašanja, saj me zadnje čase vse bolj preganja strah, da se bo iz vsega razvil želodčni rak. Zaradi svoje službe sem namreč nenehno pod stresom.

Spoštovani!

Zaenkrat ponovna gastroskopija ni potrebna, bo pa potrebno ponovno jemati zdravila. Domnevam, da ste antibiotike za odpravo bakterije jemala že prvič in jih zato sedaj ni potrebno.

Strah pred rakom na želodcu je trenutno odveč.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Brojna klinicka ispitivanja nedvojbeno potvrduju da bakterija Helicobacter pylori ima odlucujucu ulogu u razvoju ulkusne bolesti i nekih drugih rjedih bolesti.
Ulkusna bolest razvija se samo u priblizno 20% inficiranih osoba pa infekciju lijecimo samo u onih koji imaju ulkus.Inficirane osobe koje nemaju ulkusnu bolest ne lijecimo.
Ulkusna bolest je kronicna bolest koja se ponavlja iz godine u godinu pa moze biti uzrokom razlicitih komplikacija(rjede i maligna alteracija).
Ako se bolest zeli sprijaciti te njezino ponavljanje mora se odstraniti bakteriju H.pylori.
U Hrvatskoj koristi se trojna terapija najcesce lanzul,fromilid i amoksicilin
Kod vas je isto to samo drukcije tvornicko ime..

New Report

Close