Najdi forum

Spoštovani!

Stara sem 22 let in že nekaj časa me je strah , če naprimer grem ven, kjer je zelo veliko ljudi. Vedno se mi pospeši utrip, včasih se mi zdi, da bom omedlela in večinoma kot, mi od tega postane slabo. Ne vem, zakaj me je tega strah. To se je pojavilo kar naenkrat. Tudi roke in noge se mi potem tresejo. Pred tem sem bila vedno rada v družbi in sploh, najraje sem nakupovala, ko je bila v trgovinah gneča, sedaj, pa me je strah, vsega. Tako velikih odprtih prostorov, kjer je veliko ljudi, kot plačila v trgovini, kjer se moram soočati z prodajalko. Ali pa na splošno. MOja fobija je tako nemogoča, da se raje kot v mesto odpravim v naravo, kjer tega preposto ni in… KAko naj si pomagam. Ali potrebujem psihiatra. Kakšna je moja rešitev in kako naj se sama pozdraim. Sama se zapiram vase, ker ne najdem izhoda. Mi lahko svetujete-karkoli…
Lepo se vam zahvaljujem za odgovor in vas pozdravljam…

Zvezda!!!

Spoštovana Zvezda,
vaša težava sodi med fobije, ki se zdravijo z zdravili hitro, s psihoterapijo pa počasi.Oboje vam bo nudil psihiater.Sami si lahko pomagate z avtogenim treningom, o njem smo na forumu že dosti pisali, pobrskajte malo po starejših prispevkih.

Spošovana Zvezda!

Ko sem prebrala vaše pismo, sem imela občutek, da sem ga napisala jaz.
Poznam vaše misli, strahove, nemoč in obup, vendar vedite, da niste edina, ki se vam to dogaja. Poskušajte si priznati, da potrebujete pomoč od zunaj. Zberite pogum in poiščite strokovno pomoč. Boste videli kako prijetni in olajšujoči so pogovori z strokovnjaki. Vsaj meni je to zelo pomagalo.
Če nimate nikogar, ki bi vam bil pri tej odločitvi v pomoč oz. če si želite o tem pogovarjati z sorodno dušo, sem vam z veseljem v pomoč. Mogoče vam bodo moje izkušnje v pomoč.

Mija

Spošovana Zvezda!

Ko sem prebrala vaše pismo, sem imela občutek, da sem ga napisala jaz.
Poznam vaše misli, strahove, nemoč in obup, vendar vedite, da niste edina, ki se vam to dogaja. Poskušajte si priznati, da potrebujete pomoč od zunaj. Zberite pogum in poiščite strokovno pomoč. Boste videli kako prijetni in olajšujoči so pogovori z strokovnjaki. Vsaj meni je to zelo pomagalo.
Če nimate nikogar, ki bi vam bil pri tej odločitvi v pomoč oz. če si želite o tem pogovarjati z sorodno dušo, sem vam z veseljem v pomoč. Mogoče vam bodo moje izkušnje v pomoč.zvezda je pisal/pisala:
>
> Spoštovani!
>
>
> Stara sem 22 let in že nekaj časa me je strah , če naprimer
> grem ven, kjer je zelo veliko ljudi. Vedno se mi pospeši
> utrip, včasih se mi zdi, da bom omedlela in večinoma kot, mi
> od tega postane slabo. Ne vem, zakaj me je tega strah. To se
> je pojavilo kar naenkrat. Tudi roke in noge se mi potem
> tresejo. Pred tem sem bila vedno rada v družbi in sploh,
> najraje sem nakupovala, ko je bila v trgovinah gneča, sedaj,
> pa me je strah, vsega. Tako velikih odprtih prostorov, kjer
> je veliko ljudi, kot plačila v trgovini, kjer se moram
> soočati z prodajalko. Ali pa na splošno. MOja fobija je tako
> nemogoča, da se raje kot v mesto odpravim v naravo, kjer tega
> preposto ni in… KAko naj si pomagam. Ali potrebujem
> psihiatra. Kakšna je moja rešitev in kako naj se sama
> pozdraim. Sama se zapiram vase, ker ne najdem izhoda. Mi
> lahko svetujete-karkoli…
> Lepo se vam zahvaljujem za odgovor in vas pozdravljam…
>
> Zvezda!!!

New Report

Close