Najdi forum

Stiki, preživnina

Moj je zdaj star 2,5 let in zaenkrat živiva z mojimi starši. Mah ja enkrat na teden – zdaj je bil 4ič redno. Prej ga pa 7 mesecev ni bilo. Tako da za dlje časa sigurno odpade – pa tud mali noče it in jaz ga ne bom silila. Bo že šel, ko bo hotel. Zdaj gresta skupaj na igrišče – tako daleč smo že prišli. Ampak samo za eno uro, potem je baje že jok, kje sem. Ma se bo že še navadil.

A z vlakom bosta v Ljubljano prišle- SUPER!!! Javi kdaj, da se dobimo.

Mi2 sva šla enkrat do Celja, pa je bila živa katastrofa. No mogoče je pa zdaj čas, da poskusiva ponovno. Če ne pa prideva enkrat, ko bom spet avto imela (nama je riknu prejšnji vikend).

LP Tina

Živjo!

Imam malo drugačno vprašanje: sem oče štirih otrok, prvo hčero imam s bivšo partnerko ter za njo redno plačujem kot je bilo dogovorjeno o plačevanju preživnine na centru za socialno delo.
Zanima me ali se višina preživnine porazdeli po vseh štiri otrocih glede na to da sva s ženo poročena in imava skupaj tri otroke.
To me sicer zanima ker mi bivša partnerka ne dovoli obiskov s hčero in bi se obrnil na sodišče.

@Očka, avtomatsko zagotovo ne. Lahko vložiš tožbo za znižanje (zdaj se vse ureja prek sodišča), glede preprečevanja stikov je pa čisto svoja zgodba. Na ta račun ti preživnine zagotovo ne bodo znižali.
Kako ukrepati zaradi preprečevanja stikov, je pa nekaj starejših tem, če se ti ljubi pobrskati (če te to sploh zanima).

Mi je pa žalostno prebrati, da povezuješ plačevanje preživnine in stike in da si se odločil ukrepati na tak način – da bo preprečevanje stikov rad izkoristil za znižanje preživnine. Vsaj tako se prebere tvoje vprašanje.

New Report

Close