Stenoza spinalnega kanala – terapija
Zivjo,
Na vas se obracam v zelji po drugem mnenju. Star sem 33 let. Imam druzino, 6 letnega otroka se enega pa pricakujemo 🙂 Tezave so se zacele pojavljati pred priblizno 1 letom, sedaj pa postajajo vedno bolj pogoste. Tezava je v tem, da ne morem opravljati vec kakrsnih koli fizicnih aktivnosti ne da bi kasneje cutil posledice. Najbolj me jezi in skrbi, ker se ne morem vec normalno igrati z otrokom. V primeru, da se pregresim in malce brcam zogo ali se greva kaksnega teka ali kej podobnega nato lezim po dva dni, da se bolecina v hrbtu umiri.
Prilagam vsebino izivda in vas prosim za komentar ter mnenje, ce mi t.i manualna terapija sploh lahko pomaga.
Opravil je CT ledvene hrbt., na posnetkih je poleg retrolisteze L5 videti tudi ze precej izrazeno stenozo spinalnega kanala v tem nivoju tako, da je primer (najbrz je mislil premer) spinalnega kanala polovicno zozen. Poleg tega tudi degerativno spremenjen diskus v nivoju L4-5, pa tudi male sklepe v omenjenem nivoju z zmerno zožitvijo tudi v nivoju L4-5.
Hvala, Marko
Zaradi obrabe diska je prišlo do povečane gibljivosti in pomika vretenca L5 nazaj (retrolisteza)
Gre za drugo stopnjo retrolisteze, ki jo je možno zdraviti le tako, da se krepijo mišice, ki stabilizirajo ledveni del hrbtenice z upanjem, da se bo zdrs ustavil.
V nasprotnem primeru je tu možen le operativni poseg.
Manualna terapija ima tu omejene možnosti, lahko vam damo le oceno stanja in določene nasvete in vaje.
Lep pozdrav,