Najdi forum

stalne bolečine v kolenu

Spoštovani.
Že skoraj leto dni imam stalne bolečine v kolenu. Bolečina žarči iz medialne strani kolena (iz konca femurja, kjer mi je septembra nastala tudi oteklina/zatrdina), bolečina je STALNA, na obremenitev ni bolečina nič močnejša, boli tudi ponoči, koleno je sicer stabilno in gibljivo. Šport sem opustila, razen vaj za krepitev kolenskih mišic. Aktivnosti pred poškodbo : 5-7x dnevno tek (klanec vsaj 3 km, skupaj 6 km 45 min.), pozimi veliko smučanja. Pojav bolečin februarja 2010 brez poškodbe. Starost: 45 let.
Diagnostika, terapija:
Medikamentozna terapija (februar-november 10): naklofen, arcoxia (oboje 2x), brez učunka. Tudi nobena druga protibolečinska tableta ne pomaga (brufen, voltaren rapid)
1. pregled pri ortopedu marca 2010: DIAGNOZA: nateg MCL levega kolena; TERAPIJA : 7x magnet, 14 x ultrazvok, 7x laser in 6 tednov počitek. Bolečine se stopnjujejo. Nova diagnoza: sum na lezijo medialnega meniskusa levega kolena – ortoped predlaga artroskopijo. Junija opravim pregled MRI. IZVID MRI: manjša zadebelitev proksimalnega dela MCL in na medialni strani metafize femurja subkortikalno hiperintenzivno področje, ostalo b.p.. Ni indikacije za artroskopijo. Brez nadaljnjega zdravljenja.
Poleti bolečina manj izrazita, vendar stalna, medialno na koncu femurja. Oktobra zopet hude bolečine. Opravim še 1x MRI pri drugem izvajalcu. DIAGNOZA: stanjšan sklepni hrustanec na dveh mestih (trohlea, kondil) , degeneracija ACL, ostalo b.p.. TERAPIJA :MBST terapija 5x po 1 uro in 4x – injekcije hialuronske kisline. 5. injekcije ne dobim, ker me koleno boli še bolj kot na začetku zdravljenja, oteklina na koncu femurja medialno vidna, boleča na pritisk.
»Samozdravljenje« – Naklofen gel in Prenaton gel občasno, hlajenje z ledom. Od vseh poskusov mi edino hlajenje pomaga zmanjšati bolečino, vendar le kratkotrajno. Koleno si redno hladim po vadbi (10 minut hlajenje + 30 minut še mirovanje ).
Ne vem, kako naprej, ker na izvidih ni videti nič posebnega, bolečine pa so trajne in močne tako, da težko opravljam dnevne obveznosti doma in v službi ter trpim pomanjkanje spanca. Športno neaktivna sem že od februarja 10 tako, da sam počitek očitno ne zadošča. Kaj mi še predlagate? Kaj je lahko vzrok bolečine, če morda izvira izven kolenskega sklepa, tam, kjer mi nastaja oteklina? Koliko je MRI zanesljiva metoda za osteoid osteom?

V pričakovanju odgovora, vas lepo pozdravljam.

Priporočam pregled skupaj s posnetki in izvidi magnetne resonance. Zelo verjetno bo potrebno razmisliti o operativnem zdravljenju.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.
O svojih težavah sem vam že pisala in upoštevala vaš nasvet.
V januarju sem opravila še dodatno diagnostiko levega kolena zaradi kronične bolečine, ki je bila okrog novega leta tako huda, da mi tudi ponoči ni dala spati. Bila sem hospitalizirana. Izvidi: CT levega kolena ne pokaže nepravilnosti v predelu bolečega mesta, EMG je b.p. , . Tekom hospitalizacije sem imela krajši ciklus fizioterapije in infiltracijo Xylocaina + Depo Merdol v boleče mesto. Na odpustnici je bilo zapisano tudi mnenje, da bo verjetno potrebna artroskopija, saj se mi ob počepu pojavi bolečina v posteromedialnem kotu – sum na lezijo posteriornega roga medialnega meniskusa. Stanje se je izboljšalo za 10 dni, zdaj pa se mi trajna bolečina ponovno vrača.
Ob kontrolnem obisku ortopeda, ki je navedel mnenje glede potrebe po artroskopiji, se je le-ta premislil in odločil, da je ne bo izvedel, ker MRI in CT ne indicirata artroskopskega posega. Zopet mi je svetoval standardno: hlajenje, kolo, vaje. Vse naštete aktivnosti izvajam že eno leto.
Upam lahko samo, da nisem v tistih 10%, ko MRI ne pokaže realne slike ?!!
Če gre dejansko za trdovratno vnetje narastišča MCL, me zanima, kaj lahko še naredim za izboljšanje stanja, koliko časa lahko traja rehabilitacija, koliko časa po prenehanju bolečine (še nisem izgubila upanja, da se mi to zgodi) naj še ne začnem z večjimi obremenitvami kot je tek oz. ali se mu moram trajno odpovedati?
Prosim za odgovor, zlasti glede rehabilitacije in izgledov moje očitno kronificirane bolečine zaradi vnetnih sprememb MCL.

V pričakovanji odgovora vas lepo pozdravljam.

Poskusite še z močnim nesteroidnim protivnetnim zdravilom. Priporočam Arcoxia 120 mg tablete po 1 dnevno 1 teden, nato 90 mg tablete po 1 dnevno 4 tedne.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.
Svetovano zdravilo (Arcoxio) sem že jemala, prav tako še številna druga (brufen, naklofen duo, tramal…), zato z zdravili ne bom več poskušala zatreti bolečin. Po enem letu bolečin in mirovanja, številnih obiskov pri ortopedih, diagnostiki…in končnem rezultatu – da ni nič..”še počivajte in si hladite boleči del”, sem obiskala športnega fizioterapevta. Ta je takoj ugotovil, da imam grdo zabrazgotinjeno MCL, že atrofirano VMO, zato mi grozi še obraba zaradi zategovanja pogačice lateralno. Dejansko že mesec dni čutim poleg bolečin medialno, še bolečino pod pogačico.
Začela sva z ustrezno terapijo. Delam vaje za okrepitev VMO.

Zanima me naslednje. Koliko obrabe zaradi omenjene poškodbe (od februarja 2010) in atrofije VMO si lahko pridelaš v enem letu? Ali imam sploh možnost rehabilitacije? Rehabilitacijsko vadbo jemljem zelo resno. Vsak dan delam vaje za koleno. V vsem letu nisem nikoli popolnoma obmirovala -dnevno hodim po ravnem vsaj 40-50 minut ali kolesarim na sobnem kolesu 30 min. + vaje za koleno. Jasno pa sem popolnoma opustila tek.

V upanju, da imate vsaj kakšno spodudno misel zame vas lepo pozdravljam.

Priporočam, da se z opravljenimi posnetki (MR, RTG) oglasite pri nas. Za dokončne odgovore moram videti vaši koleni in opravljene posnetke.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close