Najdi forum

Say..
kaj mislite z stavkom “Marsikaj se je dogajalo, pa ne samo z dotično osebo”. Ste bili zraven? Ves več kot jaz? Kar na dan z besedo

Nisem bila zraven, vem pa mnogo tega kaj je počel tvoj možek.

Kako se je razpletlo? Si ga postavila pred vrata? Ne vem, zakaj bi šla ti, saj nisi ti tista, ki je varala. Če ni šel on, pa upam, da si šla ti.
Tudi sama ne verjamem, da so te ljudje opozarjali na zadevo, ki se je zgodila pred 15. leti.
Veš, imam sosedo, ki jo je partner varal vseh 12 let zveze. Začelo se je tako kot pri tebi – začel je z njo, zraven pa je imel še seks frendico. Potem je soseda izvedela, seks frendico je pusti, nekaj časa sta ‘srečno’ živela, potem si je našel novo seks frendico. Vmes je zamenjal nekaj seks frendic, k dvema se je celo preselil za čez dve poletji. Soseda ga je vedno sprejela nazaj. In tako je skakal do konca letošnjega poletja, ko mu je najnovejši ulov postavil pogoj ‘jaz ali ona.’ In on je izbral, pa ne sosede. Tip še vedno zanika, da jo je kdaj varal, pa čeprav ga je soseda večkrat ujela, v bistvu nas je za varanje vedelo kar nekaj in smo jo opozarjali, ona pa je tiščala glavo v pesek in zatrjevala, da gre za zadeve izpred 10. let. Tako kot ti.
Ženska, kje je tvoje dostojanstvo?

Varanje je nekaj, kar v zakonu ne moremo nikoli preboleti ali pozabiti. Lahko nadaljujemo skupno pot z to osebo, vendar ni več zaupanja. In zaupanje je poleg intime tisto, kar v življenju po naši izbiri delimo le z eno osebo. Kako naj torej verjamemo nekomu, ki te dve osnovne stvari v partnerski zvezi ni delil samo z nami, ki nam je lagal, se pretvarjal…?
Vse odgovore imaš v sebi, le prisluhni si in ravnaj tako da boš srečna.. mogoče ne danes, mogoče ne jutri, nekoč pa le….

burja2 – mogoče tvoje filozofiranje ima neke podlage ne vem točno kje ampak življenje ni samo črno in belo.
Rad bi ti potrdil ampak vem iz prakse da življenje piše prav čudne romane. Kot je rekel Jezus ‘ne sodi, da ne boš sojen’. Grešiti je ljudsko. Opraščati pa je božansko !
Me spominja na en filmček ki sem ga gledal neki dan na you tube ko se sin jezi na očeta ker ga je ta večkrat vprašal eno ter isto vprašanje. Potem oče gre v hišo in prinese dnevnik ki ga je on vodil ko se mu je sin rodil in dal sinu da prebere. Tam je pisalo …” Moj sin me ure in ure sprašuje eno ter isto vprašanje. Vsakič sem mu z nasmehom dgovoril nanj kot da ga je vprašal prvič”.. In sin je zagrlil očeta in mu dal ljubček.
Vidiš zdaj ?
Ne obsojaj nobenega… Takšna je pač karma od ljudi…

burja2 : evo ti filmček…
https://www.youtube.com/watch?v=yYh4VRjoNtw

Ja, tole pa drži:
Kar pa se moževega vedenja in prevare tiče pa je moje vprašanje ali vas je res varal samo prvi dve leti zakona, kot je sam rekel? Zakaj bi vas ljudje na to potem opozarjali tudi kasneje? In če je vse to res počel, potem nimam besed…Sami ste prav ugotovili, da v teh letih, neposredno po poroki ni razloga za prevaro; če je bil, potem pa ni bilo razloga za poroko…

Vprašaj ga katera je bila v tvoji postelji? Še sanja se ti ne, kaj ti je delal.

To je težka situacija, nezavidljiv položaj. Najprej se je morata oba zavedati, da tega, kar je bilo, ne bo več. Kot je že iz večine komentarjev razvidno, vsi temelji so porušeni. A tu je še eno dejstvo, ki ga jaz ne bi kar zanemaril. Kljub vsemu je vajin zakon funkcioniral vsa ta leta, čeprav na lažnih temeljih.
Meni osebno se zdi, da bi bila morda začasna razdalja rešitev. Zakaj? Ker morate vi osebno, kot ženska, najprej preboleti to izgubo. Izgubo partnerja, kot ste ga poznali. Dokler ne boste preboleli te izgube, mu ne boste mogli odpustiti.
Jaz bi mu na vašem mestu pojasnil, da potrebujete nekaj časa zase. To ne pomeni nujno selitve, sledite svojemu občutku. Odkrijte stvari, ki jih radi počnete, naredite nekaj zase. To bo dolg proces in šele čez čas, čez več mesecev, mogoče let … če boste lahko odpustili … mogoče spoznate stvari, ki so bile lepe v vajinem zakonu. Mogoče. In mogoče bo on še vedno tam, za vas. Mogoče ne. Zdaj poskrbite zase. Drugo ni pomembno. In naj on ve, na čem je. Če vas ima rad, vam bo dal prostor. In če mu je vaš zakon res nekaj pomenil … bo tudi po vsem tem procesu … po vseh teh mesecih, letih … mogoče še vedno pripravljen, da nadaljujeta zakon.
Jaz osebno se ne bi takoj zatekel k ločitvi. Zdaj si vzemite čas za premislek, čas za pavzo, kakor koli naj se že temu reče. Ampak pazite, da ne postanete žrtev svojih čustev, svojih zamer ali hrepenenja. Ker se bo vrnilo kot bumerang. Samo iskreno poskrbite zase. Poližite svoje rane. Ranjen človek težko sprejema prave odločitve.

Avtorica, kako si se odločila?

Ko preberem tako poizvedbo, se vprašam: le kaj boste imeli od odgovora na to vprašanje?

Kaj bi pomenilo ljudem, ki so šli skozi proces ločitve, prebiranje tem o nezvestobi? Želja deliti lastno izkušnjo? Prebrati, da se s podobnimi situacijami spopadajo tudi drugi, da je to realnost današnjega časa? Ali preprosto še ne popolnoma zaprto poglavje lastne preteklosti?

Ko preberem tako poizvedbo, se vprašam: le kaj boste imeli od odgovora na to vprašanje?

Kaj bi pomenilo ljudem, ki so šli skozi proces ločitve, prebiranje tem o nezvestobi? Želja deliti lastno izkušnjo? Prebrati, da se s podobnimi situacijami spopadajo tudi drugi, da je to realnost današnjega časa? Ali preprosto še ne popolnoma zaprto poglavje lastne preteklosti?[/quote]

Ko pa jaz preberem ‘tvoje’ nebuloze me prime srat …
Ljudje rad podelijo svoje težave z nekomur ker jim je lažje. In popolnoma namestu je, če
ti ljudje sodelujejo, da dobijejo tudi kakšen odgovor, a ne ? Če nebi bilo tako tudi tvojih ‘vprašanj’ najbrž ne bi bilo, a ne ? 🙂

Mi je zal za vas…moski so zares pokvarjeni kar sem sama obcutila…ene zenske so seveda tudi samo jaz nisem in me to boli…jaz sem sla stran kdo enkrat vara vara skos pa ne morem preko izdaje..obcutek majnvrednosti ego trpi prevec…upam da bote kdaj srecna nazaj v zivljenju in to magar samska…boljse bit samska ko pa z kurbirjem se opravicujem izrazu…

V roki držim deci terana….
Na zdravje!

New Report

Close