Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Srce?

Srce?

Po moje je samo pika narobe!? [email protected]

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Bucima!

Oprosti, res sem se zmotila v naslovu, dr.Rebolj ima prav, prosim, poskusi še enkrat!

Spoštovani!

Očitno imam spet obdobje, ko nimam in nimam miru.Zdaj je približno en mesec odkar smo se preselili, ker pa nisem človek, ki bi imel rad neke hude spremembe, se mi verjetno “dogaja”ravno zaradi tega. Lepše povedano, simptomi so se od selitve spet začeli bolj pogosto in intenzivno ponavljati. Danes sem slučajno uspela “ujeti”(ko sem si merila pulz)Tisti slavni preskokec. Srce bije popolnoma normalno potem pa čist naenkrat “naštepa”par zelo hitrih impulzov in spet bije normalno naprej. seveda me zraven mrazi in se ne počutim najbolje ampak to spet vzamem v zakup…Zgrabila me je panika, da me bo kap, vendar nočem drugam kot k svoji zdravnici, ki me pozna in ve, kaj je z mano narobe, zato vas sprašujem, koliko je to nevarno in če lahko z obiskom zdravnika lahko počakam do torka, ko imam naročeno kontrolo. Nikoli nisem imela problemov s srcem, niti karkoli drugega, tako da me zdaj to pošteno najeda..(pa smo spet v začaranem krogu). Lepo prosim za hiter odgovor, ker sem že “v nizkem štartu”da grem k dežurnemu, vendar vseeno raje ne bi.

Bo v 4 minutah dovolj hitro?
Večina preskokov, ki jih čutimo sicer zdravi ljudje je nedolžnih in ne pomenijo nobene resne srčne bolezni. Kot rečeno, je tega pod stresom več. Če se tega ustrašimo, pogosto sledi še razbijanje srca, mravljinci, stiskanje (ali še strah pred smrtjo zraven). V opisanem ni alarmantnih znakov, dokončno diagnosticiranje pa po netu seveda ne bi bilo odgovorno.
Lep večer!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala!

mami8, na hitro sem prebrala tvoja vprašanja. Rada bi rekla samo to, da je strah pred tem, da bi se navadila na cipralex, odveč. Jemala sem ga tudi sama, približno 9 mesecev, pa nisem imela težav, ko sem prenehala. No, nekaj mesecev kasneje so se znova pojavile težave, pa sem jih prebrodila brez zdravila. Je pa tako, da zdravilo začne učinkovati po približno dveh tednih, ne prej. Upam, da moj odgovor kaj pomaga.

255, ti je Cipralex pomagal? jaz se ne bojim, da bi se ga navadila, bojim se, da bom imela kake hude stranske ucinke. Kako si se pocutila ob jemnju? Dobro, kakorkoli drugace? Se splaca? Kaksne tezave si imela? Res hvala za pomoc.

Vem, da ni vprašanje letelo name, so pa vsi ti strahovi popolnoma odveč, tovrstna zdravila tudi ne povzročajo odvisnosti. Vem pa, da vam bo laže, če vam kdo zaupa lastne izkušnje, torej…

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Depresija in tesnobni napadi – kot posledica žalovanja, na kratko. Za napade veš, kako izgledajo: vrtoglavica, hitro bitje srca, strah pred omedlevico … Depresija je bila pri meni najprej, ti napadi so se pojavili kasneje in me šele prisilili, da sem šla do zdravnika.
Stranskih učinkov nisem imela nobenih – razen tega, da sem se v tistih mesecih zredila, kar pa je spet lahko posledica tega, da sem prej zelo (preveč) shujšala. Cipralex sem prav dva tedna jemala po polovičko na dan – tudi v navodilih piše, da ob teh napadih priporočajo jemanje polovičke, ker se ZAČASNO lahko poslabšajo. Učinki so se pokazali v bistvu prej kot v 14 dneh (kar pa je lahko tudi posledica placebo učinka, ne vem). Da ga ne potrebujem več, sem v bistvu sama ugotovila, jemati pa nehaš podobno, kot si začel, torej ob koncu spet jemlješ nekaj časa le polovične doze in potem prenehaš. To je to. 🙂

Objava čaka odobritev

New Report

Close