Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Srbež ponoči

Srbež ponoči

Lepo prosim za pomoč, ker mi jo doslej ni nihče ponudil v taki meri da bi pomagalo. Gre za srbenje štiriletnega otroka in to ponoči, po rokah in nogah. Po vseh dietah zaradi suma na alergijo, diagnoza je nevrodermitis, po mazanju s kortikosteroidi in drugimi mazili , pitjem sirupov srbenje ne pojenja.Kaj se ponoči dogaja v telesu, da se to odraža na koži ? Ste že slišali za tako brezupen primer. Po treh letih boja za izboljšanje smo vsi že skrajno obupani in ne najdemo poti do rešitve.
Prosim za odgovor !
Lp Ana

Spoštovani!

Naštela vam bom nekaj razlogov za srbenje, vi pa, prosim, preverite, katere izmed njih ste že izključili, oziroma, kateri bi “prišli v poštev”.

Najobičajnejši vzrok je čezmerno kopanje, ki odstrani naravna kožna olja in pušča kožo suho (ponavadi se tuširamo ravno zvečer).
Nekatere ljudi srbi po nekaterih zdravilih (npr. antibiotikih)
Mila, detergenti (tkanine dajte v stroju na dvakratno splakovanje!) in grobo tkana oblačila (npr. volnena lahko izzovejo srbež.
Nekatere ljudi srbi ob hladnem vremenu.
Srbenje povzročajo še: norice (to bi se že izkazalo s “pikicami” in pri vas odpade), glivične infekcije, luskavica (ali je morda v rodbini?).

Pri srbenju, za katerega ne najdemo razloga, preverimo še raven krvnega sladkorja, delovanje ledvic in delovanje jeter.

Vsekakor naj se otrok nekaj časa umiva le z vodo; vse tkanine, s katerimi je v stiku spirajte dvakrat, začasno opustite mhčalec. V prehrani in pijačah uporabite le naravna živila (čim manj predelana). Na oznakah za živila preglejte, koliko je aditivov, emulgatorjev in stabilizatorjev.

Če se zadeve ne bodo umirile, se še oglasite.

Veliko zdravja v letu 2004 vam želi

Danica

Spoštovana ga.Danica!
Prisrčna hvala za izčrpen odgovor.Vse možnosti, ki bi povzročile srbenje smo že izključili, ostane nam preverba krvnega sladkorja, jeter in ledvic .
Kako pa zgledajo te preiskave ?
Vse dobro v letu, ki se je pravkar pričelo in veliko uspešnih odgovorov !
Ana

Draga Ana!

Osnovne krvne preiskave so naslednje:
– glukoza v krvi na tešče (opravite jo v zdravstvenem domu; izključitev sladkorne bolezni)
– ledvične funkcije (kreatinin, sečnina – preiskava krvnega vzorca na tešče, optavite jo v zdravstvenem domu. Preiskava urina – opravite v
zdravstvenem domu)
– jetrne funkcije (ALT, AST, gama GT, Bilirubin – opravite s krvno preiskavo na tešče v zdravstvenem domu).

Predvidevam, da bodi te preiskave v mejah normalnega. V kratkem nameravam preučiti, kateri zeliščni pripravki bi še lahko koristili vašemu otroku. Takrat se spet oglasim.

Danica

Cenjena ga. Danica !
Ne vem ali ste dobili moje malo daljše pisanje. Ko sem že skoraj zaključila se mi je miška premaknila in se mi je zbrisalo. Če je prišlo do Vas v redu . Manjkala je le še zahvala za Vašo skrb v nasprotnem primeru bom napisala ponovno.
Lp Ana

Cenjena ga.Danica !
Zelo godi in vliva upanje Vaš odnos do mojega problema. Šla bom po poti, ki mi jo nakazujete. Želim priti do točke, ki je vzrok težav, ki se kažejo na koži. Vedno manj verjamem, da gre za alergijo saj smo iz hrane izločili za daljše obdobje pšenico (uporabljam piro ), jajca, kravje mleko ( uporabljamo kozje ) vse brez konzervansov, barvil .Če bi slučajno motila pršica smo brez zaves, tepihov ipd. Antibiotikov ni uživala. Pred letom smo oddali papige. Izogibamo se sladkorja (samo umetni ) , če bi bile prisotne glivice. Odsranili smo tudi gliste. Pije samo vodo, ki je brez klora in prečiščena. Deklica je čez dan živahna ponoči se divje praska.Tri leta spi z rokavičkami in v pajacu. V družini vladajo normalni odnosi.Smo štiričlanska družina s prvošolčkom in štiriletno Ajdo.Trenutno ima na hrbtni strani rokic hrapavo kožo kot “smirkov papir “.kljub mazanju s kremo, ki mi jo pripravijo v lekarni

Draga Danica !
Bojim se ,da mojih dveh post niste dobili.Lepo prosim, če mi sporočite, ker bi Vam v nasprotnem primeru ponovno pisala.
Hvala lepa in lep dan ! Ana

Draga Ana!

Najprej se vam zahvaljujem za vaš odziv in izrečeno zaupanje. Kot sem vam obljubila, sem pregledala tudi objavljene vire glede samopomoči. Dodatno vam svetujem naslednje:

Uživanje črnega ribeza, češenj in višenj (lahko tudi v obliki marmelade; vendar morate pri tem preveriti če so dodani konzervansi)

Korenina ingverja vsebuje naravni antihistaminik in jo lahko uporabljamo surovo, ali kuhano.

Vitamini skupine B, kot so biotin, holin, inozitol, podpirajo delovanje jeter in razstrupljajo histamine. Bogat vir vitamina B so ajda, rjavi riž, piščanec (a ne iz farm), leča, oves, sončnična semena.

Silimarin spodbuja delovanje jeter. Nahaja se v mlečku osata (lahko preverite tako, da kupite kremo dr. Scheller in sicer tisto z osatom. Testirajte jo tako, da deklico mažete z njo le na enem delčku kože. Opazujte, če se težave umirjajo).

Kvarcetin je močno protivnetno sredstvo, ki upočasni sproščanje histamina. Najdemo ga v čebuli.

Metionin je aminokislina, ki se veže na prebitni histamin in zmanjša njegovo delovanje. Metionin se nahaja v tuni, skuši, slanikih, sardinah, lososu, piščancu.

Bromelin je eden najmočnejših protivnetnih snovi in ga najdemo v ananasu (seveda ne iz pločevinke) in oreških.

ODSVETUJEM uživanje naslednje hrane: hrana iz družine razhudnikov: krompir, paradižnik (z vsemi izpeljankami – mezga…), paprika, jajčevec, kosmulje, rabarbara, bučke.
Vem, da ste se že izogibali naslednji hrani: citrusi, pšenica, jajca, školjke, mlečni izdelki, čokolada.

Recept za ingverjev čaj:

450 sveže ingverjeve korenine, 6 svežih in mladih vejic poprove mete, 1 liter vrele negazirane mineralne vode. V posodo damo vse sestavine in jih prelijemo z vrelo vodo. Pokrito posodo pustimo stati 15 minut. Precedimo.Čaj v hladilniku lahko hranimo največ dva dni.

Nekako v 14 dneh po spremembi prehrane, bi se moralo srbenje vsaj malo umiriti.

Lepo vas pozdravljam.

Danica

Draga Danica !
Res ste dragocena z Vašimi nasveti. Moram priznati, da je punčka spila veliko soka iz stisnjenih pomaranč s tremi kapljicami grenivk , seveda so to citrusi, ki jih bom takoj odstranila. krompir bom nadomestila z rižem, ostalim sem se že izogibala. To je lahko vzrok. Čaj bom takoj skuhala. Nocojšnja noč je bila zelo huda. Vsaki dve uri jo je zbudil napad srbeža,ki je trajal pol ure , sledilo je močno “prdenje”, nato se je umirila za dve uri. Tako je bilo vse do jutra, ko se je utrujena zbudila.
Tisočkrat hvala lepa
Hvaležna Ana

New Report

Close