Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija Srbenje

Srbenje

Pozdravljeni!
Stara sem 23 let, ne kadim in ne pijem alkohola. Trenutno se intenzivno ukvarjam z bojem proti celulitu. Ta moj boj vsebuje vsakodnevno mazanje s kakovostno anticelulitno kremo, tuširam se z anticelulitnim tuš gelom, ki ga nanašam na telo z masažno rokavico. Zdaj pa imam problem. Očitno sem pretiravala z drgnjenjem in zdaj me vsa koža nog, stegen neznosno srbi, srbež se s praskanje samo povečuje. Zaenkrat sem ukinila ves tretma, tuširam se samo z vodo brez mila. Zaradi praskanja imam pikčaste podkožne krvavitve. Prosim vas za mnenje, komentar, nasvet, kako ublažiti srbež, ki je najhujši ponoči in zato ne morem spati. Bi mazanje s Kamagelom ali Fenistil gelom pomagalo? Še enkrat poudarjam, srbež je NEZNOSEN, koža mi od praskanja kar žari, opazna je tudi kot nekakšna-stalno-prisotna kurja polt.
Hvala za odgovor!

Spoštovana Maja M!

Če je srbež neznosen in imate tudi pikčaste krvavitve, vam priporočam obisk pri zdravniku, morda dermatologu, da ustrezno ukrepa.
Do takrat pa na prizadeto mesto ne mažite ničesar ali pa res blago (morda otroško) indiferentno negovalno kremo. Fenistila vam do pregleda ne priporočam.

New Report

Close