Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Spuščen mehur

Spuščen mehur

Pozdravljeni,

proti koncu nosečnosti so se mi pojavile težave z mehurjem. Npr. 1x uhajanje urina med navalom smeha oz. kihanju ob polnem mehurju, predvsem pa nezmožnost prekinitve curka pri uriniranju. Porod sam ni bil zapleten, manjša notranja raztrganina, brez šivov, po petih tednih lepo zaceljena. Prve težave so se pojavile po porodu in sicer uhajanje urina ob polnem mehurju. Po 14 dneh se je stanje izboljšalo do te mere, da se je povrnil občutek polnega mehurja in pravočasno praznenje. Pričela sem izvajati keglove vaje, ki pa sem jih zaradi pojavljanja hemeroidov prekinila. Po enem mesecu pa sem v nožnici čutila nelagodje – občutek tujka v nožnici, pogled z ogledalom je bil prav zaskrbljujoč, curka ševedno ne morem prekiniti. V petem tednu po porodu mi je bil diagnosticiran povešen mehur za 1 cm, 2 cm od vhoda v nožnico. Po navodilih ginekologa ponovno izvajam keglove vaje. Stanje naj bi se po njegovem mnenju sicer izboljšalo tudi ob ponovni vzpostavitvi hormonov. Zanima me ali se z lasersko terapijo da izboljšati tudi moje stanje in če kdaj ali pa mi v primeru, da mi s keglovimi vajami mehurja ne uspe dvigniti ostane zgolj kirurški poseg. Gre za prvi porod, stara sem 33 let. Stanje je moteče predvsem pri hoji in sedenju, čeprav nelagodno ves čas, predvsem pa vpliva na mojo samozavest, tudi spolnosti si ob takšnem stanju niti ne predstavljam.

Pozdravljeni!

Po porodu potrebujejo vsa tkiva in organi v telesu čas, da se vrnejo v prejšnje stanje in lego. Cistokela ali povešen mehur preko sprednje stene nožnice je po porodu lahko “normalno” stanje, ki se mora popraviti najkasneje v enem letu.

Ženske nimamo mišice, s katero bi dvignile cistokelo. Lažje opišemo stanje kot platno pri trampolinu. Mišice sicer vpnejo platno, platno pa daje oporo mehurju in sečnici. Če je vezivno tkivo (ali platno) poškodovano ali preraztegnjeno, tudi z mišicami stanja ne moremo popraviti.

Obstajajo različne metode popravljanja povešenih opornih struktur, ki podpirajo mehur in sečnico v njuni anatomski legi. Laser je ena od metod. Ker je neinvazivna je za vas, v vaših letih, najbolj primerna.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Mi lahko prosim svetujete še kakšna telesna vadba je glede na stanje z mehurjem dopustna. Lahko izvajam trebušnjake, kolesarim, eliptični trenažer?

Pozdravljeni!
“Trebušnjake” vam odsvetujem. Vse vaje na hrbtu, ki povečujejo pritisk v trebuhu so pri zdrsu pelvičnih organov neprimerne. Kaj je eliptični trenažer ne vem, zato vam ne morem odgovoriti. Kolesatite pa lahko!
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Eliptični trenažer je vadba na orbitreku. Je dovoljena? Pravite, da izvajanje trebušnjakov s hrbta ni priporočljivo. Kaj pa krepitev trebušnih mišic s stiskom trebuha navznoter? Zanima me še ali lahko z estetskega vidika nosim steznik za trebuh?

Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni!
Torej vaje na Orbitreku so primerne. Tako stisk trebuha navznoter, kot steznik za trebuh sta povsem ustrezna.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close